Parkovani aut u vody

Zdravim Vas pratele! Docela by me zajimalo, jak resite parkovani aut pri rybarine, kdyz se nedostanete s autem az k lovnemu mistu, protoze je mnohdy vzdaleno nekolik stovek ba i vice metru, treba pres les a tak. Nebojite se, ze Vam ho nekdo vykrade, nebo propicha pneumatiky? Nebo radeji na takovych mistech vubec nechytate? Urcite mi ale date za pravdu, ze tam, kam se autem nezajede je nejmensi rybarsky tlak a krasna mista. Bohuzel je to ale vyvazeno obavou o osud auta a stresem s tim spojenym. Pak by me jeste zajimalo, jestli se muze zajizdet autem k vode treba pres les, kdyz na lesni ceste neni zakaz vjezdu oznaceny znackou? Dekuju!
Autor diskuse: reditel zemekoule - Profil , 4.3.2008 všeobecné - ostatní

NKocháč - Profil | Út 27.10.2009 9:58:45

reditel zemekoule >> dvě ideální varianty
1. Chytat tam, kde mám možnost na auto z fleku čas od času mrknout
2. Nechat se k vodě dovést a zase od ní odvést. Člověk se nemusí strachovat o auto a může si rybařinu užít. Stojí to za to a při dnešních cenách všech těch rybářských nezbytností je dvojnásobek za benál prd.

    Nkakr - Profil | Út 27.10.2009 9:56:56

    Turňa >>
    Jirko, bleskovku klidně napiš, ale je to házení perel .......
    Počkám na odpověď kolegy pekena, skutečně to vypadá na Plzeň......

      Npepa-č - Profil | Út 27.10.2009 9:56:31

      peken >> takže jako zaměstnanec Povodí máš nějak zvláštní pravomoci? jaké? jakou oporu v zákoně, v jakém, to má? děkuji

        Npeken - Profil | Út 27.10.2009 9:53:41

        kakr >>
        Povolenka je odeslána na organizaci, která ji vydala - tam si rozhodnou oni, co s tím dál a pak je věc oznámena na místně příslušný úřad na referát životního prostředí a tam to většinou končí správním řízením a symbolickou pokutou pár stovek.

        Jinak správce toků je člověk, kterej se stará o tok. Jednoduše řečeno u nás správu významných vodních toků dělají podniky povodí (Vltavy, Laby atd.) a drobné vodní toky spravojí Lesy ČR a Zemědělská vodohospodářská správa. Tudíž správci toků jsou jejich zaměstnanci. Jinak třeba soukromé náhony mají většinou správce majitele, někdy je správcem drobného vodního toku např. obec. Ale v 99% případů dělají psrávu ty podniky, který sem napsal. A prakticky na ryb. revírech je to asi 100% povodí, protože asi všechny ryb. revíry jsou na významných vodních tocích.

          NTurňa - Profil | Út 27.10.2009 9:51:39

          kakr >> Karle tedy to je síla!
          Asi budu muset napsat bleskovku k RS o jejich právech a povinnostech, pořád jsem se tomu vyhýbal,ale asi nebude zbytí.
          Tady si někdo plete pojmy s dojmy, překrývá neslučitelné pravomoci, docela rád bych viděl ta "vyjádření", jestlipak autoři nestudovali v Plzni?
          S tímhle pojetím "nepráva" by nakonec jako RS mohl i vyšetřovat TČ vraždy, protože i to se vejde pod § 12 odst. 1 zákona o rybářství, neboť poznámka pod čarou je uvedena slovem například. Uch!!! Co nás to kontroluje u vody.

            Nkakr - Profil | Út 27.10.2009 9:43:53

            peken >>
            Mohl bys prosím odpovědět na otázku již jednou položenou -

            Určitě nejen mně by zajímalo, jak jsou rybáři, kterým jsi za parkování u vody zadržel povolenku sankcionováni?

            Dovolím si položit ještě jednu otázečku -
            Kdo, nebo co je to "správce toků"?

              NValda - Profil | Út 27.10.2009 9:35:53

              Tak na hartě to funguje následovně jednoduše každý rybář je poučen ať už byl vykraden nebo nebyl ,mimochodem za rok 2007 si lapkové přišli cca na 4 000 000 jenom co vykrádaly auta kolem vody ,tam kde já jezdím je sice zákaz vjezdu ale značka je rezavá jak by tam stála sto let ,tak že rybáři ji ignorují a já taky protože než si nechat vykrást auto tak radši zaplatím ty 2000 pokuty kdyby náhodou poliši přijeli ,nějaké odstavné parkoviště pro rybáře nic,nic se tam nemůže ,ty zákazy jsou všude zaplať pánbůch že porybní jsou tam tolerantní -teda jsem ještě nenarazil na nikoho kdo by dělal problémy zatím ,ale potkat tady dotyčného nevím jak by jsem se zachoval,kámošům už tam několik krát auto vykradli popíchaly pneumatiky prostě hrůza ,no něco jiného je když dělá u vody rybář bordel a ještě má auto za prdelí tak to je něco jiného ale takových případů jsem viděl velice málo a unás když příjde porybný tak je v pohodě,nejdůležitější je mít pořádek kolem sebe a hned se porybný na vás dívá jinak

                NWroum - Borek - Profil | Út 27.10.2009 9:19:31

                Jarda Š. >> precti si vyhlasku

                  Npeken - Profil | Út 27.10.2009 9:15:53

                  No bylo mi jasný, že když napíšu, že jsem RS, jaký budou reakce :-) No nic. Abych to tu ještě trochu rozdmíchal, tak sem i správce toků. A správce toků má právo kontrolovat rybáře. Aspoň u nás (a předpokládam, že i jinde) lze téměř všude zjistit hranice pozemku, které jsou ve vlastnictví státu s právem hospodaření pro daný subjekt, přímo v terénu. Všude kolem vody jsou stabilizované body určojící průběh hranic pozemků. Jedinej problém je vědět kde sou..

                  K těm autům apod...

                  §16 - Oprávnění rybářské stráže

                  Rybářská stráž v rybářském revíru je oprávněna
                  c) zadržet
                  1. povolenku k lovu osobě, která se dopustila porušení povinnosti stanovené tímto zákonem, a tuto doručit nejpozději do 5 pracovních dnů tomu, kdo povolenku vydal,


                  § 12 - Ochrana rybníkářství a výkonu rybářského práva
                  (1) Rybníkářství a výkon rybářského práva nesmí být v rozporu se zvláštními právními předpisy.1)

                  1) Například zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů, vyhláška č. 395/1992 Sb., kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 166/1999 Sb., o veterinární péči a o změně souvisejících zákonů (veterinární zákon), ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 154/2000 Sb., o šlechtění, plemenitbě a evidenci hospodářských zvířat a o změně některých souvisejících zákonů (plemenářský zákon), ve znění zákona č. 309/2002 Sb., zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon), ve znění pozdějších předpisů,.....atd. atd....


                  Takže když někdo porušuje při výkonu ryb. práva např. 114-ku, tak porušil i §12 ryb. zákona a tudíž může být samkcionován podle §16, protože tím porušil povinnosti stanovené tímto zákonem.

                  Je to velice krkolomně napsaný, ale je to možné. Mám k tomuto postupu vyjádření jak PČR, tak místně příslušného orgánu státní strávy a to nejen na úseku rybářství, ale i vodního hospodářství a ochrany přírody a všíchni mi napsaly, že tento postup je v pořádku.

                  Prosim vás, je mi jasný, že se do mě všichni pustíte, ale skutečně lze to takto řešit. I když jak jsem již psal, k sebrání povolenky přistupuji za toto pouze v krajních případech a to, když někoho na to upozornim a OPAKOVANĚ na to s..e. Radši vše řeším domluvou a je to nejlepší a účinnější, než se s někym hádat a řešit to ve správním řízení. Stejně většina rybářů řekne, že to ví, že se tam nesmí a jdou to auto šoupnout k cestě. U nás se i na výročních schůzích apeluje na rybáře, aby nezajížděli k vodě. Většina jich to ví, respektuje to a dodržuje. Ale pokud není někomu rady, musí se holt jinak.

                    NGUGU - Profil | Po 26.10.2009 22:26:15

                    SAHIB >> mem SAHIB >> tak se koukni zas a už tam zůstan !!!

                      Nmem SAHIB - Profil | Po 26.10.2009 22:22:52

                      GUGU >>
                      ale ju,čumnul..už sem i hlásovalo,-)

                        NGUGU - Profil | Po 26.10.2009 22:20:44

                        SAHIB >> mem SAHIB >> kruci,Tys tam ani nekoukal ??? ...se ubíjíš psychycký,sám sebe...nebo co...

                          Nmem SAHIB - Profil | Po 26.10.2009 22:14:52

                          GUGU >>
                          tak to už jde mimo mne..-)pro mne je nejlepší nevěsta pořádná flákota na talíři,nejlepší pečený vepřový koleno..-))a ženich?..mno,pěknej kus točenýho kabanosu,nebo klobása..-)hihi

                            NGUGU - Profil | Po 26.10.2009 22:11:41

                            SAHIB >> mem SAHIB >> no i to těžko...neposlouchá to,každá si dělá co chce...:-DD...je to od "kat" : "Krása ryb a žen",blog nejakej nebo co...právě se tam hledá ženich:-)))))) je to tady : http://www.mrk.cz/minidiskuse.php?id=621194

                              Nmem SAHIB - Profil | Po 26.10.2009 22:09:26

                              GUGU >>
                              ju,ju..mem sahib-),stále stejný,co bylo sahib..-)

                                Nmem SAHIB - Profil | Po 26.10.2009 22:08:26

                                GUGU >>
                                tak-tak,tak nějak-tak ať se ti u tých holčin zadaří,držím palčeky!--))

                                  NGUGU - Profil | Po 26.10.2009 22:07:15

                                  SAHIB >> dobrý,dobrý...nas voberou o všechno a pytláky zákonem jen stimulujou !!! ---takto začíná "konečná". -jdu na ty ženský-fotky,mě z toho klepne zas...nemůžu si to už dovolit---nazdarec.--edit : to nějak blbne...ta značka komu je to určeno..."mem SAHIB" ??--edit editu : a zas...

                                    NGUGU - Profil | Po 26.10.2009 22:05:32

                                    SAHIB >> dobrý,dobrý...nas voberou o všechno a pytláky zákonem jen stimulujou !!! ---takto začíná "konečná". -jdu na ty ženský-fotky,mě z toho klepne zas...nemůžu si to už dovolit---nazdarec.

                                      NSAHIB - Profil | Po 26.10.2009 21:59:16

                                      GUGU >>
                                      nazdar,dost surový,ale realita! Dobrý..-))

                                        NGUGU - Profil | Po 26.10.2009 20:06:03

                                        Jarda Š. >> děkuju...cejtím se skvěle...(šáhnu na pravou kapsu-je tam 50 000,teda nanejvíš...na levou a vevnitř bundy raděj zapomenu-hlavně to nedát do pračky)...jako vopravdovej boháč...když vidím vo kolik by mě dokázali vobrat :-DDDDDD------a to mě můžou vobrat najednou,za "nepovolený zábor veřejného prostranství",jednou pro auto a pak pro biwi ???...no,to bych se p.....100 000 !!!!!...jdu radší zabíjet lidi,tam ty tresty nejsou až tak dramatický...:-DDDDDDDDDD