MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Feeder na řece Moravě u Olomouce

Poradí mi někdo, jak na kapry a cejny na řece Moravě hned za Olomoucí ve směru na Kožušany? Řeka je tam krásná, ale já jsem tam nechytl ani jednoho kapříka.. Jsou tam vůbec nějací?

Autor diskuse: DostalPet ®
Zařazeno do: feeder - revíry, cestování, 15.2.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N bepe - ® Pá 4.7.2014 21:41:20
Zdravim, ja s chytanim na Morave tento rok zacinam. Byl jsem jednou z rana za tou 14kou a 15kou. Po 3 hodinach na feeder jeden maly tloust a cejn (oba rousnak a na ostatni nastrahy nic). Pak jsem byl jeste zkusit nad Olomouci u pritoku Trosovickeho potoka, tam ale po 3 hodinach ani tuk.

Mate nekdo zkusenost v useku od mostu u silnice Kozusany - Grygov k jezu (proti proudu)?
N splavek - ® St 19.3.2014 18:44:03
DostalPet >> Mám dojem,že ten neůspěch souvisí s čistou a zapadlou vodou.Byl vysoký tlak vzduchu a foukal studený severovýchod,což v tomto období není dobré.Nikdy jsem při takovém počasí toho moc nechytil,spíš většinou nic.Teď už se povětří otočilo a myslím,že ryba se víc rozjede.
N DostalPet - ® St 19.3.2014 11:38:58
Čestmír >>
Na Moravě u Nemilan, jsem byl letos už dvakrát, ale ani šupina. Neseděl jsem tam dlouho, jen dvě hodinky, ale stejně mě naprostá "nula" překvapila. Ani ouklej, podoustev, plotice... Nejsem odborník na řeku, ale taková bída mě stejně překvapila.
N Čestmír - ® Pá 7.3.2014 21:09:33
už někdo chodí na Moravu? Nějaké úspěchy?
N paia - ® Po 17.2.2014 8:53:50
Čestmír >> prostě dojeď k vodě a zkoušej si nějaké místo najít. já si takhle našel pár fleků přímo v CHKO.
N Čestmír - ® Po 17.2.2014 8:33:25
Zdravím, opráším tuto diskuzi.
Chystám se letos na Moravu s feedrem, jen přesně nevím kde. Párkrát jsem byl u 12tky ale tak nějak se teprve s rybama hledám, nicméně řeka je nádherná a hodně mě to láká. Pokud by chtěl někdy někam zajtít na Moravu, rád bych se přidal.
N DostalPet - ® Čt 22.5.2008 12:20:01
Díky za rady. Mám letos málo času, ale určitě to zkusím u plynárny i za nemilanskými rybníky. Nad kožušanským splavem jsem to zkoušel jednou ale vůbec se mi nedařilo.. Jak to tam letos jde vám? A jak to je s braním u plynáren? Zachytám si tam bez předchozího několikadenního vnadění? Stačí mi bílá ryba, malí kapříci, cokoli..
N Filla - ® Út 8.4.2008 15:29:07
strofi: znam to od Chomoutova po Cernovir ... spis melci usek, par der... prubni to, jde tam pekne ostra a parma. po setmeni jsem tam mel jizdu jako prase, nic s tim neslo delat. Po nakych 20m to prdlo, adren az v pr...
N strofi - ® Út 8.4.2008 13:48:36
A co Morava okolo Chomoutova a Horky zná to tam někdo? A dá se tam něco chytit ? přemejšlím že se tam pojedu mrknout .
N Filla - ® Út 8.4.2008 11:55:58
DostalPet: zdar krajane! urcite to prubni za 14kou, 15kou - je tam velika dira. Po par dnech vnazeni jsme tak meli spoustu kapriku, nej 72 tusim..peknej lysec. Vnad alespon 3 dny pred samotnym lovem, stoji-li ti to za to. Na feeder jsem loupnul par kapriku pod Bolelouckym splavem, ale v lete. V Olmiku samem to jde na nize zminovanem "vajicku" a nad pevnustkou, kde ale sedavaji masmeni a rybi idyla urcite vypada jinak. Nech si darit!
N Lukas J - ® Út 8.4.2008 8:47:07
Já byl na Moravě s feedrem zatim 3x, takže jsem s kaprem a cejnem ve fázi hledání, zatím akorát 2x v Černovíře ostroretka 50, pár plotic a okounů. Ve městě nad jezem u Plynárny vím, že tam lidi chodí, domorodci (pardon za výraz, ale v Olomouci se s rybařinou teprve usazuju) mi to furt vychvalujou ale krom vláčky je to tam pro mě zakleté, tenhle víkend s feedrem jeden ťuk.
N DostalPet - ® Po 18.2.2008 15:59:02
Od pár lidí jsem slyšel, kolik kaprů nachytali kousek od nemilanských rabníků a i když to byli kapři kolem padesátky, tak na hezkou chytačku by to mně osobně stačilo.. Ale já jsem tam to štěstí neměl vůbec, ještě jsem neviděl kapra z řeky, takže to buď neumím, nebo máš pravdu ty. Nebo oboje.. Ale spíš si myslím, že to neumím a chytal jsem na špatném místě ve špatnou dobu. Kapři v řece během dne migrují a chytit je během tříhodinové vycházky asi nebude pokaždé tak jednoduché jako na rybníku, kde nemají kam utéct ( uplavat )..
N DostalPet - ® Po 18.2.2008 15:53:08
S tím vysazováním převážně jen v Olomouci ti naprosto věřím.Rybáři jsou dnes líní ( zvlášť ti starší, kteří o místech vysazování rozhodují ), a že si proto vysadí ryby přímo tam, kam to mají nejblíž, mě nepřekvapuje.. Nezdá se mi ale , že by jinam žádné ryby nevysazovali, taky si myslím, že za ty roky při povodních a podobně se do ostatního toku dostalo dost kaprů právě z míst výše po proudu, kam se vysazují ve větším počtu. Ale jejich koncentrace v řece tady bude asi nižší a k jejich ulovení bude potřeba krmení na vhodném místě, kde ho při svých cestách najdou a budou pravidelně navštěvovat..
N Masarka velká - ® Po 18.2.2008 15:45:56
Za vlast další násada se drží u vytoku čističky ale i tam je stabilně plno níž je problém chytit rybu zvláště na koule nejlepší kukuřice rohlíček atd není to zakleta voda je tam málo ryb vím kde se kapři dole vytiraji a dají se spočítat na prstech na takovou řeku je to bída škoda!
N Masarka velká - ® Po 18.2.2008 15:38:52
V Olomouci se sadí ryby ve městě nad splavem u plynárny tam se chytají kapři u kolejí pro vysokoškoláky na tak zvaném vajíčku když je v létě srážka tak nějaké ryby sjedou dolů pod olomouc ke kozušanum tam je jez gumový tak že ryby mají malou možnost jet dále do bolelouce kapři jsou po celé moravě ale zoufale málo pouze ve městě kde se sadí a zdržují ale je tam velký tlak rybářů a valná část padne
N DostalPet - ® Po 18.2.2008 14:17:45
Místa nad jezem??? Znám to jen kousek za ten dálniční most, dál moc ne.. Kde je tam nejbližší jez?? Až někde v Kožušanech?? Chytali jste kapry a cejny i jinde než nad jezem?
N VAlos - ® Po 18.2.2008 12:53:08
Zdarec: před dvěma lety jsem na ten úsek chodil s feederem docela často. Asi nejlépe se jevily fleky nad nad jezem. Kaprů 40-50 jsme nachytali docela hodně, nikdy jsme se nedostali přes 55. Místní tvrdí, že tam větší rozhodně jsou... Asi nevím jak na ně:-(
N DostalPet - ® Po 18.2.2008 10:21:03
Nechodí někdo z vás na Moravu hned za Olomouc, na úsek od mostu na konci Horní Novosadské směrem dolů pod nadjezd dálnice u a dál ke Kožušanům? Vysezených míst je tam spousta a ryb určitě taky. Poradí mi někdo jak na tamní kapry a cejny??
N splavek - ® So 16.2.2008 10:33:29
Nejsem nějakej velkej znalec Olomouce,dostanu se tam na ryby tak jednou,dvakrát do roka.Chodím chytat ke Kojeňáku a když se ještě mohlo tak, na ten soutok Moravy a Mlýnského náhonu.Vždy jsem si tam solidně zachytal parmy,ostroretky,podoustve,sem tam kapry,plotice...Většinou tam chytám na feedr,chce to tvrdší pruty a těžší zátěže a krmítka.Připadá mi,že tam je ryb dost.
N strofi - ® Pá 15.2.2008 18:58:58
Ahoj taky řeším stejny problem už mě nebaví chytat pořad na chomoutově atd a proto jsem vloni chtěl zkusit moravu kousek za olomoucí u elektradny kousek od silnice Tažany -Grygov . asi po 2 hodinach jsem to zabalil .Nic jsem nechytil a hlavně mi proud bral vsechny krmítka, olova i ve tvaru mušle sebou , asi proto že to byla moje první vyprava na řeku . Takže se to moc nepovedlo . letos to chci zkusit znovu . Mám tež info o tom že tam ryby opravdu jsou , jenomže zatím na ně nemam
N DostalPet - ® Pá 15.2.2008 15:10:48
Pokud jde o konkrétní úsek, tak je mi to celkem jedno, hezky je tam všude. A ryby zřejmě taky, jen je neumím chytit, to se ale časem změní. Jde jen o to, najít to správné místo a systém, jak na ně. Chodil jsem ale od mostu na konci novosadské pěšky dolů nebo jsem zajel pod most dálnice před Kožušany a zkoušel jsem to tam.. Vím, že odtamtud si nosí rybáři kapry a cejnů je tam taky dost.. Jsou tam i vysezená místa, takže tam zřejmě "mrtvá" voda nebude. Ale já jsem tam opravdu nechytl vůbec nic. Voda je tam hodně tažná, dobře se chytá u břehu, jinak ale hlavní proud je i v létě dost tažný a není to tam moc velká sranda. Prostě to tam zatím neumím..
N DostalPet - ® Pá 15.2.2008 15:03:36
Ahoj, vloni jsem neměl čas, ale předloni jsem tam byl snad 15x a nechytil jsem tam vůbec nic.. Prostě nevím, čím to může být. Na feeder budu letos chytat čtvrtý rok a řeka mě hodně láká. Příroda je tam kolem řeky nádherná, i když je to na dohled silnice.. Určitě to budu letos zkoušet, ale nechci dělat stejné chyby jako v minulosti. Kdyby se ti chtělo, tak se můžeme domluvit a jít spolu. Právě hledám někoho, kdo by chodil se mnou, ve dvou je větší motivace zkoušet nové věci a navíc víc hlav víc ví a má víc dobrých nápadů... Takže jsem všemi deseti pro..
N Hiram - ® Pá 15.2.2008 14:36:55
Nazdar, já jsem tam sice už něco málo chytil, ale je to tam opravdu trošku zapeklité. Bydlím docela blízko, ale zatím jsem to tam dost zanedbával. Letos chci chodit hlavně na revíry kam se moc nechodí. Ta Morava je v tom konkrétním úseku opravdu dost zajímavá, ale kvůli hloubce, docela silnému proudu a bahnu je tam chytání těžké. Od místních "štamgastů" vím že tam kapři i větší jsou, dokonce se dají občas i pozorovat. Jestli máš zájem můžeme to až bude slušný průtok a teplota zajít vyzkoušet, třeba bude i nějaký ten úspěch. Mimochodem, máš na mysli nějaký konkrétnější úsek?

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | revíry, cestování ]

Co je nového - feeder + obecné
Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSkvělé tipy na úspěšné krmení!

Připravili jsme pro Vás výběr nejoblíbenějších návnad a nástrah! Právě jsme naskladnili veškeré oblíbené krmení. Nakupte čerstvé a vyražte k vodě!


akce, rybareniDaiwa Ninja feeder

Feeder pruty Ninja jsou spíše pruty učené pro začínající rybáře, jedná se ale o velice jemný feeder a určitě si v něm najde zalíbení každý. K dispozici ve čtyřech délkách existuje volba 10 ', 11' a 12 stop. Jedná se o dvoudílný prut a jsou k němu 2 špičky.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR &#8211; rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

Internetový prodej rybářských potřeb FISHING STAR. S námi si splňte své rybářské sny.