MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

zřízení povolenky chyť a pusť-24.

Podporovali by jste zřízení tohoto tipu povolenky s tím že by povolovala lov 24hoď na dva pruty bez odnášení ryb.??????Vydání by mělo přísnější penalizaci při porušení pravidel.také prosím o doplnění vlastnímy návrhy.Prosím pouze o odpovědi řádně registrovaných.ne přiklad :grxsw

Autor diskuse: bobrmann ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 28.1.2008

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 24 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N bobrman - ® Po 4.2.2008 12:11:27
mrknato-omluva a uvedení předchozího sdělení na pravou míru, já už jsem asi přepracovanej.

mrknato smekám,smekám-ty jsi vedoucí,ty jsi king..................
N MRKnato - ® Po 4.2.2008 10:18:52
Petrson : ještě detail, hodnotu brigád neurčuje ÚS, jelikož z toho nic nemá, ale právě MO na VČS. Od toho se odvíjí i to, kam finance z brigád jdou. Do soukromých revírů MO, o kterých se už nikde nic nedovíš, ani kolik jich je, versus revíry ÚS...... velmi demokratické....

A aby to nebylo mlácení prázdné slámy, jeden model z mé hlavy, ke kterému ji mě inspiroval ty. Je to speciální MO, do jisté míry virtuální, stejně jako je i nynější uživatel, kde by se organizovali rybáři lovící na více revírech a rybáři nespokojení se stavem vod, samozřejmě se souhlasem a podporou ÚS. Samo že tím pádem by k uživateli a jeho možnosti nakoupit více násad došel celý členský příspěvek, platba za povolenku a platba za brigády..... Motivaci pro přestup do této MO nechám na fantazii. To, že by se překrývala územní působnost dvou MO, není asi nikde na překážku. No a to, že MO musí být pověřeny některými činnostmi od uživatele, není nikde uvedena, naopak toto pověření záleží na uživateli, zda-li pověří svoji org. složku, nebo komerční subjekt.
N bobrman - ® Po 4.2.2008 6:16:03
bobrman-smekám,smekám-ty jsi vedoucí,ty jsi king ............................
N Japčák - ® Po 4.2.2008 3:11:31
MRKnato - smekám, opravdu Tě obdivuji, Ten zápal pro Tu věc tam určitě je. Musím ale podotknout že jsem To nečetl ale i tak Ti věřím že je to dobré ba perfektní, takže proč to čísti?

Přeji Ti mnoho úspěchů a nejen literárních.
N MRKnato - ® Po 4.2.2008 3:00:18
Petrson : problém je, že nevíš, nebo nechceš vědět co byly RMV a malé vody. Ty revíry co uvádíš byly a jsou SHMO. (Pouze Jevíčka a Mor. Sázava jsou asi nové SHMO). Tady jsi prostě mimo.

1) Pokud opravdu chceš vědět kolik bylo RMV, musíš vzít soupis revírů z roku 2005-2006 a porovnat s letošním, kde chybí. Jsou jich mraky.

2) Hospodaření MO nemůže ovlivňovat jiná, či jiné MO. Bavíme se tu o MO které jsou zapojeny do územního rybolovu. Ano některé mají rybochov, některé asi ne, ale každá MO má plán hospodaření a hospodaří. Asi jsi neporovnal vstupy a výstup, který z tohoto "hospodaření" je. Finance na zarybnění revírů, na kterých MO provádí některé činnosti pro uživatele (ÚS) jdou mimo a navíc. Proto tvrdím, že cena násad hrazená uživatelem (ÚS) by měla stačit k nákupu, či chovu násad, protože MO bez rybochovu za tyto peníze násady kupují. Ještě jednou ti sděluji, že objem prostředků z plánu hospodaření s násadami dle plánu nesouvisí a je oddělen a samozřejmě se spotřebuje.... Násady nad plán z redistribuce jsou další prostředky mimo plán hospodaření MO. Jelikož nechodíš na schůze, tak nevíš s jakým objemem tvoje a samozřejmě i jiné MO nakládají a jak je plán sestaven. Prosím tě, co je to dobrý výsledek hospodaření? Je to vyrovnané hospodaření , kde se příjmy a výdaje rovnají, ale ještě jednou tě žádám, aby jsi k tomu nepřiřazoval peníze, které MO dostane (ÚS, Rada) mimo svůj rozpočet právě na zarybňování. - Tedy pokud to shrnu, tak prostředky vázané k zarybňování plus objem hospodaření MO dá 2-3x větší balík, než který jde do vody dnes, proto štěkám jako řeznický pes. V případě, že by tyto prostředky měly ÚS, zcela jistě by Rozdíl 300mega - 120mega zarybnění = 180 nespotřebovaly, jako to dokáží MO.

3) V tomto bodě jsem měl na mysli nulovou aktivitu uživatele (ÚS), který je už drahnou dobu odpovědný, ne MO, za stav revírů. Ty jsi tu na podporu MO argumentoval demokratickými principy, nevím co jsi tím myslel.....

4) Do roku 2007 byly RMV součástí každého třetího revíru, cca každé druhé MO ve Vč.ÚS. Zaryb. plán byl stanoven na celý revír, včetně oněch RMV. Bylo skutečností, že do plošně menších RMV šlo více násad než do zbytku revíru. Zaryb. plán nerozděloval RMV a hlavní revír. Tady byla ta černá díra a úbytek násad pro územní revíry a zvyšující se podíl kapra.
Nyní, po vyčlenění RMV od územních revírů se zaryb. plány sice oddělily, nicméně MO si hospodaří na "svém" a ještě k tomu vykonávají činnosti pro ÚS. To je tedy paráda, stejně jako šikovný stavitel si ze stavby větší zakázky je schopen postavit další dům pro sebe, tak i MO. Tedy aktivity v hospodaření MO, které mají své revíry mají asi jiné priority, než vykonávat činnosti pro ÚS.... no a těch revírů ve vlastnictví MO bude přibývat. Některé ÚS si stejně jako MRS šetří do kasičky....

5) Kaprů přibývá, protože si MO demokraticky dělají co chtějí, kapra umí chovat každý, lidi ho maj rádi a hubené zaryb. plány vyhovují, jelikož finance lze použít jinde, do samoúčelného hospodaření, na nákup revírů a na zaměstnance. No a proč kapr, protože se do vlastních brčálníků hodí a vejde se tam i část co měla přijít do svěřeného revíru....
N Petrson - ® Po 4.2.2008 0:10:45
>> Petr Koch > když už jseš takovej skeptik, zkus to vidět reálně z lepší stránky: podle sebe - soudím tebe. Kdyby to pár lidí vytáhlo na schůzi hlasovat, a to není moc, jedině dobře.
N Petrson - ® Ne 3.2.2008 23:13:15
>> MRKnato > trošku jako mlácení prázdné slámy. Ad 1)
"SEZNAM REVÍRŮ MÍSTNÍHO VÝZNAMU
Na RMV mohou lovit jen vlastní členové těch místních organizací, které je obhospodařují na povolenku územní nebo celosvazovou, která byla vydána těmito MO. Místní organizace hospodařící na RMV může umožnit lov ryb i členům jiných MO.
P.č. Číslo
revíru Název revíru km ha
1. 451 011 Cidlina 6 12,0 km 45,00 ha
2. 451 026 Jevíčka 1 10,0 km
3. 451 043 Libuňka 2 10,0 km
4. 451 051 Moravská Sázava 5 15,0 km
5. 451 096 Mrlina 4 9,0 km 8,90 ha
Celkem 56,0 km 53,90 ha"

Tohle je úryvek z Vašich soupisů revírů pro letošní rok.
http://www.rybsvaz.cz/?page=reviry/reviry&typ=mpr&id_svaz=6&pre_id_r1=&id_r1=451
Jestli neodpovídá realitě, není až tak moje chyba, řídím se relevantní istrukcí z vedení a počítám s tím, že dle ryb. legislativy platí, "co je psáno, to je dáno". Ale je fajn, že už vím, kdo mi na těchto vodách zacálne pokutu. Protože není u všech revírů ani rozloha, bude vyšší, než celkově uváděná 53,9 a - jen tak pro představu - se může plochou blížit "Záplavám", největší vlkovské pískovně nebo celému komplexu revírů Labe 14 A. Tedy - žádný prd.
2) Hosp. MO ovlivňují konkrétně ty MO, které mají své rybochovy a své svěřené revíry. Není jich tak málo, potažmo tyto MO organizují i brigády (nikdy jsem netvrdil, že vždy a všude). Uniká Ti, že RS jsou 3. nej producentem ryb u nás; nejde přitom o jejich výslovnou prioritu. Tento faktor stále přehlížíš. K MO Ti pak bude muset stačit též starší vyjádření, a sice: je několik "verzí" MO, a u těch, kde peníze z brigád jdou do rybochovů, to můžu považovat za relevantní, pokud hospodaří s dobrým výsledkem. Dál: u nás to např. je o dost míň, než polovina celkových nákladů. Kam - tuším - tyto peníze jdou, jsem též už naznačoval; jev mě tedy tak nepálí. Mimochodem, výši za brigády snad stanovuje ÚS, tak u Vás třeba bude chybka na vyšší úrovni, tam jsi přece měl klást dotazy. Proč zde štěkáš po MO, je mi záhadou.
Obecně v pokecech uvádím jen určité verze vývoje MO. Jediné, co vyplynulo vždy jasně: k objektivnímu zhodnocení nemám informace, Lipan mlčí, svazy vše nezveřejňují, a to by se mělo změnit.
3) ... kteréžto změny, jak víš, se vážou nejen na novely zákonů, ale hlavně stanov. Ty nelze změnit zespodu, tedy iniciativou MO. Uváděl jsem Ti do kontrastu, že jedinou touto možností MO něco změnit, je přijímat BP, potažmo přes ÚS žádat výjimky. To je imperativ přímé demokracie, který jako jediný ukazuje rozložení vůle v regionech.
Ale - hlavně si nenavrhnul žádný jiný funkční model, tj. ÚS (?) bez MO. Prozraď ten recept, jinak je tento odstavec bezúčelným tlacháním.
4) Nevím, o čem mluvíš. Nedoložil jsi pokud vím dosud jediný příklad, nebo aspoň model, "černé díry". Příliš abstraktní - typické
5). Tohle jsem se snažil rozklíčovat přes zaryb. plány - žádná reakce, žádná odpověď ani od Tebe (přitom se v tom jistě tak vyznáš). Takže nevím, jak je možné, že i když se údajně tyto plány sto let nemění (nebo kolik :), těch kaprů v revírech "geometrickou" řadou přibývá. I na pstruhovkách. Asi ty klimatický změny, mršky. Jak se otepluje, kapřulata se nám vytíraj až se z nich práší a k zimování se stěhují do P vlásečnic, otužilci :)) Popiš, jak taková lobby funguje, jak je to se sypem "nad" (není-li náhodou tento placen z "převysu" v MO, tak z čeho?), pak bude mít diskuze jádro. Jinak - opět o ničem.
N Ladinek - ® Ne 3.2.2008 16:22:36
Uprime ja si taky docela myslim, ze vetsina zde pisicich lidi uz tak nejak rezignovala na jakoukoli zmenu. Internet je v dnesni dobe asi nejsilnejsi medium a tim, ze se o tom minimalne mluvi tak se na podobny temata nezapomene a treba si to jednou po 150ty precte nekdo kdo s tim ma moznost neco delat a neco se v nem pohne...Mozna je to pouze utopie, ale je lepsi o tom mluvit, diskutovat nez sedet na zadku a koukat jak nam krasy rybariny mizej pred ocima...
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 15:58:27
tak naposledy-čti vždy od začátku a do konce,nebyl jsem ten kdo chtěl od tématu a několikrát jsem to k němu a ochraně ryb vracel

s pozdravem
N hraji - ® Ne 3.2.2008 15:51:38
Tato diskuze byla od samého začátku o "Zřízení povolenky chyť a pusť." O rybách se v ní nikde nepsalo. Sám jsi ji tak zadával.
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 15:49:00
ok vzdávám to a dál se neúčastním,byl to příklad.Je to smutný konec něčeho.Když vzpomenu na staré dědky co mě učily rybařit na labi a sleduji hádaví a útočný styl vašeho počínání je mi z toho zle.Ti chlapi o přátelství a úctě něco věděli a o rybách moc moc a taky jich bylo.Tato snaha zahučí do ....... a to i díky těmto nesmyslným výpadům a otázka ochrany ryb půjde stranou,díky těm kdo jakoukoliv snahu jen tak z budování vlastního ega potopí.Potom nekňučte někde u vody a proberte se.Dokud se rybáři určitým způsobem nesjednotí v názorech nebude žádný posun dopředu v těchto závažných otázkách.Doufám však,že jste se dostatečně uspokojily své smysli.

Ryby jsou na druhé koleji jako v mnoha jiných diskusích

Pavel Vohralík
N Bulk - ® Ne 3.2.2008 14:57:48
bobrmann:Ty jsi fakt šašek. Co treba společné tetování,podle kterého by jste se poznali a mohli se spolu bavit.
N medvěd - ® Ne 3.2.2008 14:24:52
bobrman:já se doteď Tvé iniciativy neúčastnil.Ale ta registrace dle OP mne dostala.jinak si bojuj ,jak je libo.Myslím,že máš na své straně tak 4% rybářů-Možná
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 14:16:33
hlavně klid-stále tu chytračí stejná skupina lidí už je to k smíchu,já svět nezachráním ale vy ho otrávíte.pá.nuda
N kakr - ® Ne 3.2.2008 14:03:39
medvěd:
a co mladí zastánci lovu C+P nemající OP? Možná by stačil souhlas rodičů, jinak by tato mladá krev byla diskriminována.
N hraji - ® Ne 3.2.2008 14:02:52
bobrman: kolego, čím dříve z toho hnusného MRKu odejdou různí zachránci světa a proroci zaručeně pravé víry, tím lépe. Jestli to nechápeš, tak posledních 48 hodin tu ze sebe děláš šaška, který nemá dostatečné znalosti, schopnost posoudit dopad svých výroků a kroků a ještě se cítí uražený.
N medvěd - ® Ne 3.2.2008 14:02:42
bobrman:jsi šílenější,než jsem si myslel.Opravdu si myslíš,že taková firma s miliony zákazníků by neměla právo zpracovávat citlivá data.
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 14:00:45
Jinak T - mobil při prodlužování smlouvy významného zákazníka trval na kopii OP s tím, že s tím souhlasíme a taky přez to nejel vlak.
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 13:59:14
jkl-to jsem čekal,ale je demokracie,co nechceš nedělej a právem se neodvolávej v zemi kde je nejdražší kilometr dálnice na světě.jinak viz.předchozí vstup
N medvěd - ® Ne 3.2.2008 13:57:51
JKL:hups
N medvěd - ® Ne 3.2.2008 13:57:21
bobrman:já bych volil spíše rodný list,pak OP a nakonec řádné lékařské osvědčení.Nezapomeň ovšem na maličkost.Zaregistrovat se na patřičném úřadě pro práci s osobními údaji
N JKL - ® Ne 3.2.2008 13:54:45
http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/orientace-v-pravnich-ukonech/ochrana-osobnich-udaju/1000818/7196/
V budoucnu se může hodit tobě i tvému obhájci. Tolik poslední příspěvek.
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 13:53:04
největší ubožárnou mrku je to že jakákoliv snaha o dobrou věc je bezduše napadána žvanily.neberte to osobně,Vás se to přece netýká.
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 13:51:29
kakr-není potřeba registrace tímto spůsobem je dostatečná a každý se může pod svůj názor podepsat nebo ty se stydíš za to že ti vydali občanku.
N drozďák - ® Ne 3.2.2008 13:50:25
bobrman: jeden web pro zasvěcené už existuje. Pakliže se někdo cítí ohrožen pluralitou a širokým názorovým spektrem, hodně to vypovídá daleko spíš o něm samotném, než ostatních.
Ale je to samozřejmě tvoje věc. V podstatě bych jen opakoval ZN.
N kakr - ® Ne 3.2.2008 13:47:45
bobrmann:
mohl bys nechat ortodoxní zastánce C+P nechat třeba očipovat. Na psech se to osvědčilo.
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 13:42:28
je jasné,že něco klapat nebude ale když se pod to podepíšu,budu dělat maximum
N DMRO - ® Ne 3.2.2008 13:41:03
Urcite
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 13:35:47
bobrman-nebudu prostě dělat chyby,které vykazuje mrk
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 12:08:55
leny-i na to myslím ,možná půjde registrovat jen na základě kopie OP,pokud ten člověk bude chtít s námi diskutovat musí se řádně ověřit,i na to myslíme.Neboj nebude to druhý mrk.Jen zasvěcení.
N leny - ® Ne 3.2.2008 12:04:53
Jsem pro to by šlo . Ale myslím že by to hodně rybářu porušovalo . Všichni ¨nejsou chyt a pust.
N ZN - ® Ne 3.2.2008 11:57:44
bobrman :
Dáváš lidi do pytle, do kterého snad patříš ty. Chybí ti nadhled, humor a reálný pohled na věc. Nevím, koho ty jsi schopen za tři dny považovat za normálního a koho ne. Tvá krátká epizoda tady na MRKu nic nového zatím nepřinesla a jedno vím na 100%. Odsuzuješ lidi, které neznáš a o kterých naopak já vím, že láska k přírodě a rybám je jim vlastní. Což o to těbě díky tvému vystoupení říct rozhodně nemohu. Na tom nemůže nic změnit ani tady stokrát omílaná nesmyslná otázka CH&P.
Závěrem ti musím říct, že hodnotit lidi za tři dny na MRKu je osobní tragédie.
N bobrman - ® Ne 3.2.2008 11:46:13
petr koch-souhlasí, po tak dlouhé době kdy jsem zvažoval,zda se vůbec na mrk registrovat jsem tak učinil a zůstal jsem zhnusen.Jen hodně málo lidí vedlo plodnou diskusi a vrcholem mého konce byla diskuse o pravopisu.místo kde rybář rybáře uráží a řeší se chytrost a vzdělání na úkor vlastnostem vedoucím k lásce k rybaření a ochraně přírody.ted, kdy jsem našel i zde pár normálních lidí s kterými si dopisuji mimo mrk,jsem se rozhodl pro řešení.Začal jsem s člověkem,který mi spravuje firemní stránky dávat dohromady stránky chyť a pusť.Zde bude fórum pouze pro ty kterým na tomto tématu záleží.Nějakou formou dám vědět až to spustím a pokud budete vy normální chtít pomoci a dodat materiál na start těchto stránek můj mail najdete na kartě.Vše jsem promyslel a jestli budou stránky úspěšné připravím další kroky pro naši propagaci.

Snažil jsem se stručně

pavel

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 24 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic set hrazd a vidliček (SLEVA 53%)

Za 999
Skvělý set od firmy Prologic ve kterém získáte čtyři vidličky a dvě hrazdy na tři pruty! Dali jsme dohromady naše vidličky a hrazdy a vytvořili tak perfektní lehký a kompaktní set, který je dodáván v elegantním pevném přepravním obalu. Tato verze pojme tři pruty.

akce, rybareniDelphin Lehátko Rebel - Super Novinka

Za 1.309
Postel plná překvapení! To je určitě slogan, který nejlépe vystihuje tuto postel. Když dáte prvotní předsudky bokem, zjistíte, že většina rybářů na rybách nic víc ke komfortnímu spánku nepotřebuje.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPPRODUCT.CZ CARPPRODUCT.CZ

Váš specialista nejen na lov kaprů. Zavedený E-shop s dlouholetými zkušenostmi a kamennou prodejnou, na trhu jsme přes 20 let....