Rozpoznávání druhů raků

Umíte někdo bezpečně rozpoznat jednotlivé druhy raků žijících u nás? Máme jich v rybníce spousty a nevíme který je který. Obáváme se výskytu raka signálního, který by mohl utlačovat populaci ostatních raků, zejména raka říčního. Budu rád za jakoukoli věcnou radu.
Autor diskuse: Moravák - Profil , 14.4.2004 všeobecné - ostatní

Toncek <*))))>< - Profil | So 25.6.2022 11:11:49

Peručák >> Jo, jo, jsou to oni.
...fešáci 👍
Dobře, že jsi je pustil.

    Peručák - Profil | So 25.6.2022 7:18:29

    Toncek <*))))>< >> Toncek <*))))>< - 23.6.2022 8:31:05 >>
    Děkuji 😉
    Jsou nadherní
    Dnešní foto už povedenejsi

      Toncek <*))))>< - Profil | Čt 23.6.2022 8:31:05

      Peručák >> Na 100% rak říční - náš původní druh (aspoň ten nazelenalý). Ten druhý (hnědý) není moc vidět, ale pokud byli stejní, tak je to jasný ;-)
      Podle mě jsi tedy chybu rozhodně neudělal :-D

        Peručák - Profil | Čt 23.6.2022 5:04:25

        Nerodia >> prosím co je to za druhy, oba jsem pustil zpět tak snad jsem neudělal chybu

          Wamp - Profil | Čt 16.9.2021 20:33:45

          Toncek <*))))>< >> Toncek <*))))>< - 16.9.2021 16:56:10 >> diky :-)

            Wamp - Profil | Čt 16.9.2021 20:33:26

            Goonch >> diky moc chlapi

              Toncek <*))))>< - Profil | Čt 16.9.2021 16:56:10

              Wamp >> Souhlas. S jistotou rak bahenní 👍

                Goonch - Profil | Čt 16.9.2021 15:40:02

                Wamp >> Rak bahenní

                  Wamp - Profil | Čt 16.9.2021 14:16:36

                  Ahoj, pomuzete mi, jaky druh raka je tento... vcera na Máchově jezeře. Bylo jich pod svetlem z celovky pod brehem mezi kameny asi deset. Nedodolal sem pro foto pro jednoho sáhl

                    Nerodia - Profil | So 22.11.2014 10:14:07

                    Takhle se starají ochránci o chráněný druh.
                    http://www.5plus2.cz/?e=XA-PRAHA&d=21.11.2014#stran​a=12

                      Nerodia - Profil | Pá 23.5.2014 17:03:17

                      Velice znepokojivé zjištění v chovu raků,stojí za to si přečíst http://www.kmae-journal.org/articles/kmae/abs/2014/​03/kmae140014/kmae140014.html.

                        TEZAR - Profil | Út 11.2.2014 23:37:44

                        knik-licht >> Klasika,tyhle akce se ve skutecnosti nedelaji kvůli zabam,ale jako lukrativni zakazky stavebnim firmam,které zadavateli daji slusny baksis.Je to strasny.Pritom se dal nici meandry potoku,male tune a mokřady.Treba nechapu,proc nas CRS nevyhradi třeba jen jeden maly rybnicek a neda tam množit piskore,když je vzacny.Pak by je mohli slovit a vysazovat tam,kde se zlepšila čistota vody.Ale je jasny,ze je mnohem jednodussi nechat vytisknout do ryb.radu ze je chraneny a nic nedělat.Uplne stejny je to s nasima rakama.A kdo by je chtěl soukrome množit a vysazovat,tak mu daji takovy podmínky,ze ho jebne. L.

                          Lukas89 - Profil | Út 11.2.2014 18:24:55

                          Je jich tam docela kvanta, ale viděl jsem jich i dost napůl rozebraných, jakoby rozmáčklých, řekl bych, že po nich ryby jdou, je to možný..?

                            knik-licht - Profil | Út 11.2.2014 16:45:27

                            TEZAR >> To mi připomělo jak náš krásný rybník zničily kvůli žabám. Byl velký a po výlovech chtěly aby tam zůstala voda aby žabky měly kam přejít a schovat se. Tak za 1 200 000 Kč. Udělaly hráz přes celí rybník a ukradli asi jednu třetinu. To znamená, že rybník nevychová tolik ryb jako kdysi.

                              TEZAR - Profil | Út 11.2.2014 16:36:31

                              knik-licht >> Ja byl dřív taky zvedavej a dal jsem si z jednoho malinkého rybnicku do akvárka bahenního raka a taky jsem ho tam sel za par dnu vrátit.Bohuzel dnes v tom rybniku uz leta nic není,ani ti raci.Zdevastoval to prazsky pstruharsky svaz,pry pro odchov hlavatek...Když pak z cele nasady slovili 2 male hlavatky,na rybnicek se vyprdli a od te doby tam jsou jen zaby.Tak se to dela u nas v Praze-raci CRS nezajimaji,asi z nich nejsou prachy.L

                                knik-licht - Profil | Út 11.2.2014 16:32:39

                                šumava >> To jsem chtěl jen ukázat doma. Nikdo by mi to neuvěřil.

                                  knik-licht - Profil | Út 11.2.2014 16:31:44

                                  šumava >> Všichni víme jak to je. Když se např. čistila Luhačovická přehrada jsem byl na životním prostředí, že tam hynou škeble. Oni komusi zavolali a řekly, že to není možné, že v plánech je i jejich záchrana a sběr. Ale dokud se o to nikdo nezajímal tak žádný sběr do kbelíků se nekonal. Škeble hynuly v blátě. Já jediný jsem je sbíral a nikdo mi nic neřekl. a ani jsem nikoho dalšího je sbírat neviděl. To je příklad jeden z milionu.

                                    knik-licht - Profil | Út 11.2.2014 16:19:16

                                    šumava >> měl jsem za to, že je to americký rak - tedy invazní druh.

                                      knik-licht - Profil | Út 11.2.2014 16:16:18

                                      šumava >>... to je mi jasné. To už bylo dávno.

                                        šumava - Profil | Út 11.2.2014 13:53:20

                                        knik-licht >> tak to moc nepraktikuj, v tu chvíli máš zaděláno na velmi slušnou pokutu - minimálně.

                                          knik-licht - Profil | Út 11.2.2014 13:47:49

                                          šumava >> Byl na zkoušku v akvarku. Ale nedělalo to dobrotu tak šel za pár dnů zpět.

                                            šumava - Profil | Út 11.2.2014 13:42:14

                                            knik-licht >> kruci, rak 40cm ?. Nebyl to humr? :-) To si je doneseš domů do vany a pak je zase jdeš pustit ?

                                              knik-licht - Profil | Út 11.2.2014 13:32:26

                                              TEZAR >> Když budeš mít poslední nástražní rybku na háčku a zlikviduje ti ji rak tak nevím jak přežiješ. Jednak mne velice těší přítomnost, protože je to signál čistoty vody. Věřím, že i vhodný a užitečný živočich. Který, opravdu zlikviduje kdejakou zdechlinu.