MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Je lepšie vláčiť a postupovať popri toku dole prúdom alebo proti prúdu?

Pri spoločných vychádzkach s priateľmi sme mali na to rôzne názory.Kamoši sa chceli vyviezť niekde hore a vláčiť a presúvať sa v smere toku rieky.kdežto ja som tvrdil ,že úspešnejší budeme vždy ak budeme postupovať a meniť miesta proti toku rieky,pretože nás pstruhy zaregistrujú neskôr alebo vôbec nie.Ako sa to vidí Vám?

Autor diskuse: rybopet ®
Zařazeno do: muškaření - techniky lovu, 6.4.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N MRKnato - ® Ne 9.12.2007 19:02:10
Bosnac : právě na malých potocích je vláčka dle mě úspěšnější, jelikož se s ní dají prochytat (při čisté vodě) místa, kam já při muškaření, ale i průměrný muškař nahodí jen ztěžka, aby se neprozradil a nevyplašil ryby.
N Cottus - ® Ne 9.12.2007 17:21:03
tucnak11: Stále se nemohu zbavit dojmu, že cokoli smysluplného je na VČS přehlasováváno.....a nadřízené orgány = alibismus.
Škoda...škoda pro ryby i pro lidi....
N tucnak11 - ® Ne 9.12.2007 13:54:24
Cottus,nevim přesně take jsem dal navrh aby se zakazalo na hojně zarybněnym useku p.o.chytani na těsto aby se neubližovalo malym p.o. a hranulačom co nasadi a take chytam na plavačku , neprošlo to,htěl jsem pokut zostanou troj haky ač budou bezprotihrotu neprošlo,tak jsem se nato vysral ač dobij ten nadherně zarybněnou Rožnovskou Bečvku,muřkazaci mai tady raj na podzim, take mam mušak jen ja dryžim se vlački,lipana do 30 a nad 30 cm řaden problem chytit 50-60 kousku za vychazku mame tady hejna lipanu.Nerozumim tomu jednou hci zahraniovat jen že vtym nic nedělaj stačilo jen zmačkač protihroty sam to dělam bo jsem se zvyknul na zavodah a ide to ,zaleži jen ot rybaře jeho přystup k tak nadhernej rybě kterou jak bysme sami nehovali tak by byla ve zoo jako ohroženy druh.
N Bosanac - ® So 8.12.2007 10:53:32
Japcak : Ty jsi zase pozil , tebe clovek nemuze brat vazne .
N Japčák - ® So 8.12.2007 3:00:05
Salmo - taky názor a beru ho...... a možná tečka.
Jinak - já jsem nadpraporčík a velitel prov. skladu a kdo je víc....???
Na Tvoji kontrolní otázku odpovím tak, že Tě nechám v nejbližší možné to době okamžitě zavřít.
N Salmo1 - ® So 8.12.2007 1:03:39
Nehrotil bych to na vláčku vz.mušku.Na obé chytneš 40-50 ks pstruha 25-.Problém je v jednoháček vz.trojháček.Na jednu stranu argumentujeme snížením úživnosti našich vod.Protiopatřením musí být přežití pstruha o sezonu déle ve vodě,aby se stal zajímavou lovnou rybou,případně rybou,která dá další život.Pravdou je,že při použití výhradně jednoháčků se tato nutnost výrazně zvyšuje.
"Takyrybáři" jsou přítomni u obou lovných metod.
Kontrolní otázka :-)...Jaký objem krve v procentech,je k hmotnosti těla u ryb?


Chytám po,i proti proudu,záleží na hromadě okolností(nástraha,stav vody,světelnost dne,cílová ryba,roční doba,čas,nálada atp.)
N Jarin - ® Pá 7.12.2007 22:15:58
All osobne velmi rad drzim v rukach muskarku je to predsa ine ako vlacak ale skutocnost pri love vlacakom je asi taka ako pise Japcak skor presvedcis tych vacsich a neperforujes tych malickych ak tomu prisposobis velkost nastrahy, je to jednoducho fakt po 23 rokoch....
N Japčák - ® Pá 7.12.2007 19:12:09
Bosanec - ano, beru ..
Ale já, tady vědomě nepsal žádný svůj postoj - To bylo konstatování daných věcí....
Jen chci říci, že vláčkař na P nemusí býti vždy Hovadem jak si "muškař" a kór pure myslí.
Závěr na zamyšlení ------ Na woba lupnu 20 Po v pohodě vložím do voděnky a on zmizí jak střela.
Na mušák lupnu dva naráz (schválně To tak napíšu - dub.....) jeden má asi 14 .....druhý 22 třeba ....jak na sviňu ten menší se mi vyhákl (nepoužívám protihrot) nad trávou.....
Našel - nenašel ...pane Králi......
Pure muškař - ovšem vždy lape alespoň po koule - Tam to nehrozí......:-)
A myslíte si že je To všechno ... ale kde pak:-)))
N Bosanac - ® Pá 7.12.2007 18:36:49
Japcak : Promin ale v Cechach a na Morave krom Ohre neznam pstruhovou reku na ktere se da vlacet . Vsechy P vody jsou tzv male vody . Nevim proc npr. Slovici zakazuji vlacku krom vlaceni na hlavatky , a omezuji velikost vlaceci nastrahy na +18 cm . A jejich toky jsou srovnatelne s P Ohri .
N Japčák - ® Pá 7.12.2007 18:31:29
tucnak11 - na češtinu se vyser (s Tou mají obrovský problém i domorodci) ale děkuji že jsi To trochu protáhl i do hloubky....možná i dál rozvedu.
Mě osobně vadí že "muškaři" kteří jenom muškaří, preferují Toto za jediné správné - vše další je větší či menší prasárna a ani mouše by neublížili!!!
N Cottus - ® Pá 7.12.2007 18:00:13
tucnak: proč to neprošlo??
demokracie? Ono i těch 30ps. je dost děsivých.....(ještě záleží jak ...a kolik domů)
N tucnak11 - ® Pá 7.12.2007 17:55:15
Japčak maš umě 5 s hvězdičkou nehci se dotoho moc mihat,jen že unas na valašsku htělisme aby se chytalo na vlačku s jednohakem sam vlačim a souhlasil jsem stym,s duvodu šetrnosti ulovenej ryby podmirečne,neprošlo to my souhlasilisme a ostrava to zamitla,bude se dal chytat,a co se jedna zakazu vlačit na p.v. to je nesmysl ja chytim za den na vlačku 30 ps. většinou tyh větših a mušak 100 15 cm ktere mu padaj s chačku bezprotihrotu mezi nochama.a valaj se po štěrku sledui to za cele roky tak vim,nehce se mu ohnou hřbet tak bude škoubat silonem aby sam spadnul,samožejme s rozbitym rypakem slušnych muškařy nehci se dotknout jen že 70 procent je tych chyt a dobij prominte za češtinu Jaruzelski,
N Cottus - ® Pá 7.12.2007 17:44:20
Japčák: také pamatuji časy,kdy šlo lovit přívlačí....protože na vhodném teritoriu byla vhodná ryba(Po30+), a to z 90%....
Nyní je na témže místě 5 ks Po20-....proto by to chtělo jiný přístup!
N Japčák - ® Pá 7.12.2007 17:37:24
Bosanec - já bych to tak špatně neviděl.. a co "muškař" ten nikdy rybce neublížil ???
Když budu prase muškař tak pod jedním splávkem budu, ( když To trochu půjde) malé chudáčky lapat do kolečka až.....
Většinou se takto chovají "muškaři" kteří nejvíc řvou o nějaké morálce o přívlači na P atd., znám jich osobně několik na větších vodách většinou lapnou hovno a nebo mají málo záběrů a na malinkých vodách si pak léčí ego - podotýkám na některých malých P.
Sám osobně většinou na P muškařím ale (nehledě že přívlač je pár měsíců zakázána - na rozdíl od jiných RT) někdy je daleko účinější To protáhnout párkrát větším wobem a lupnout toho třeba většího než dopichat celou obsádku některé třeba i dvakrát a velkého nelupnout??? A nebo nasadit "něco" (a je TOHO dost) na mušák a lupnout To třeba taky .... AHA to je ale přívlač se šňůrou a co že je tam jeden hák bez protihrotu no a co?
Tech pohledů na věc je určitě několik.......
Není problém zavést úseky kde se bude jen muškařit. A tady v MRS To jde.
Hrstka nějakých pure muškařů zmůže akorát tak ......:-)
A i kdyby zakázali někdy v budoucnu přívlač na P já se z Toho vážně neposeru:-)))
N tucnak11 - ® Pá 7.12.2007 17:32:45
Mepps ma pravdu jen proti proudu chytam na ps.vodah leta a vim jak naně.Najretši mam smačka 5 cm s 1/5 gr oluvkem 12 mm silon, nachodim proti proudu a jen točim navijakem tak abym měl kontakt s silonem, parada.
N JurajKo - ® Pá 7.12.2007 17:20:19
to je jedno ! ak vieš kvalitne brodiť, alebo sa schovávať v kríkoch a si majster vo svojej ryb. technike tak si myslím že je jedno či ideš po prúde alebo opačne...
N Bosanac - ® Pá 7.12.2007 16:32:19
Denny , colkar : Bohuzel musim souhlasit se Slamackem , vlacku povolit jen na P stojacich , a to jednohacek bez protihrotu , kdyz se podivate na fotky v Muj lov od vlackaru na P vodach je to na 95% hruza , trojhaky s protihrotama , trpytka trojka a pstrouzek stezi 20 cm . Ten to setkani s trpytkou jen stezi prezije .
N Denny - ® Pá 7.12.2007 12:27:29
Pan Slamacek - ono by asi bylo nejlepsi zakazat rybarinu vubec a vsichni by chodili k vode jenom cumet :-)))
N DeProfundis - ® Pá 7.12.2007 11:28:32
MABO: Tak isto aj hluk sa siri s vodou v smere toku. - proč myslíš???
Jinak já radši chodím po proudu a hážu si kam chci. Jen je potřeba opatrně jak po proudu tak proti. Když bude člověk dupat tak si to poplaší ikdyž ho ty ryby neuvidí atd...
N čolkař - ® Pá 7.12.2007 9:25:08
Pan Slamáček- co to meleš za nesmysly o zákazu přívlače,jak jsi k tomuhle nesmyslu dospěl chlape?
N Jarin - ® Čt 6.12.2007 11:53:11
rybopet / hm psia zatacka ako by som Ti to... skusim pomocou muskariny urcite poznas ked mokra mucha plava tak/hodena sikmo alebo kolmo cez prúd/ ako ma pride na koniec svojej drahy= tu sa akoby na chvilu zastavi a meni smer zacina brazdit ... tak toto musis predviest bodkovanemu s rotackou /ale dobrou/a psychicky ho to minimalne rozhadze nasere alebo Ti to rafne...ale podmienkou je aby tam vobec daky bodkovany bol !?...vela stastia a protihroty zatlacit!!!
N Pan Slamáček - ® Čt 6.12.2007 10:06:13
no ja myslim ze vlaceni nema s muskarinou nic spolecnyho, tedy v bych jej zcela zakazal a potom tato otazka nema vubec smyslu. alespon pro vody kde plati pstruhovy rezim. na slovaci i pro lipnove vody.
N Vláďa S. - ® St 5.12.2007 15:56:54
Ladinek> Tady souhlas s Bachym (a vlastně i s tebou), není to o vláčení, je to o lidech. Vláčel jsem na pstruhovce často i rotačky a woblery (přiznávám i se dvěmi trojháčky), ale všechny protihroty byly vždy pečlivě zamáčklý. S tímhle přístupem jsem pstruhům ubblížil míň, než když jsem ze začátku muškařiny ještě nezamačkával u mušek protihrot. Velmi často stačilo i u rotačky jen povolit tah a malý pstruh se setřepnul téměř okamžitě, nějakou složitou operaci, které jsou u trojháčků a někdy dokonce i jednoháčků s protihrotem běžné jsemnikdy nezažil.
N Bachy - ® St 5.12.2007 11:14:38
Ladinek - Moje vláčka na P byla a bude z 99% na muškařské nástrahy, proto se mi takové zobecňovací hlášky zdají hloupé viš.
N Ladinek - ® St 5.12.2007 10:51:22
Bachy > to urcite ano a defakto proti tomu nic nemam, ale kolik lidi to dela ? Jeden nebo dva z deseti ? Ja kdyz vidim ty dedky jak bicujou vodu rotackama a woblerama tak se mi chce brecet...holt co nadelame kdyz to system umoznuje...
N NUMI - ® St 5.12.2007 10:35:06
Tahat proti proudu je jednodušší, ale po proudu je účinější na velký pstruhy.
N Bachy - ® St 5.12.2007 10:30:35
To je směšné jak tu vláčku zobecňujete a zavrhujete, vláčet se dá velmi dobře i s nástrahami na jednoháčku, s nástrahami muškařskými.
N Ladinek - ® St 5.12.2007 9:52:12
Na pstruhovkach nevlacim, nebudu trhat pstruzim miminkam jicny trojahakama...Na MP je to podle me jedno...
N Vítek - ® St 5.12.2007 2:52:01
MABO: na slovenských revírech už chytáte zimní hubeňoury? že ti jich není líto, vždyť pstruch je k čemu až v máji
N rybopet - ® Út 4.12.2007 21:30:55
Cottus-hej,vrátil som sa- aktívne.Slovenské weby sú slabé...
N rybopet - ® Út 4.12.2007 21:29:51
Jarin-prosím Ťa,vysvetli,čo je psia zatáčka?
N Jarin - ® Út 4.12.2007 12:36:54
je to tak 50na 50 podstne je predviest to bodkovanemu tak aby to psychicky nevydrzal a najlepsia je na to pdla mna psia zatacka.....
N Aďo - ® Po 3.12.2007 22:48:29
Najvecsie uspechy pri love prtruhov som mal pri stahovani po prude, presne ako si si to myslel. Proti prudu ma ryba omnoho viac casu si nastrahu prezriet a velakrat otala z utokom.
N Cottus - ® Po 3.12.2007 21:58:20
rybopet:.... tomu se říká výdrž......:-))více než tři roky.....
Ale jinak: dle podmínek....a nejlépe nevláčet!
Raději muškařit ....třeba napříč.....

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | techniky lovu ]

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni Automatická nabíječka 12V 7A pro olověné AGM/GEL

Za 2185
Dodáme do 24 hodin a bez poštovného. Pokud se přihlásíte získáte další 3% slevu.Profesionální nabíječka AVACOM NAPB-A070-012 je určena k nabíjení a údržbě 12V standardních...


akce, rybareniAKCE! Udírna pro všechny mlsné rybářské jazýčky.

Kvalitní udírna s bočním otvíráním, která je vhodná pro kolmé a roštové uzení masa, vuřtů a především ryb. Originální udírna, která je velmi dobře přenosná.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Rybolov24.cz Rybolov24.cz

Vše pro ryby, rybáře a rybolov 24 hodin denně. Navazujeme na úspěšnou tradici 1.on-line obchodu s rybářskými potřebami na českém internetu....