- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Recept na bojlí z pořadu "Jak na to"!
Nedívali jste se náhodou někdo na pořad ČT1 Jak na to?Vyráběli tam bojlí.Nestihl jsem si napsat recept,tak jsem se chtěl zeptat,jestli jste si ho náhodou někdo neopsal?Nebylo to nic světoborného,ale já recepty sbírám a občas nějaký zkusím.Za případný recept na mejl předem díky!
Autor diskuse: Alcazar - , 26.3.2004 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
17 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NAlcazar | Út 30.3.2004 20:52:28
virta: docela ti rozumím.Mě se ten recept zdál taky docela podřadný.Abych se přiznal,měl jsem v úmyslu si ho upravit podle sebe a jediné,co mě zaujalo bylo to,že hotové kuličky byly krásně sněhobílé a takovou barvu bojlí se mi nikdy nepodařilo ze směsi vytvořit.V míchání si myslím,že jsem mnohem dál.Jinak stihl jsem tak polovinu té výroby bojlí sledovat v tomto pořadu a dobře si pamatuji,že ta základní HNV směs v množství 500g byl právě ten kaseinát se sušeným mlékem.Jak říkám,šlo mi o to si tento recept upravit a pokusit se zachovat bílou barvu.Vzpomínám si,že kdysi dříve výraběla firma DAM nebo Cormoran komerční bojlí MARZIPAN rovněž sněhové barvy a toto bojlí mi přineslo už tehdy řadu slušných úlovků.Samozřejmě to bylo nejspíš složením,že toto bojlí fungovalo,ale chtěl jsem zkusit vyrobit ze srandy něco v této barvě.Jinak bych asi nad tímto rcp mávl rukou.Rozhodně se nepovažuji za začátečníka,takže tvému údivu nad mým zájmem nad touto směsí,se ani nedivím!
Nvirta | Po 29.3.2004 23:20:19
Nič v zlom, ale že by ten kaseinát nebol súčasťou tej "základnej boiliesovej zmesi vysokoproteínovej", čo potom? Čo je to za HNV zmes do ktorej ešte treba pridávať kaseinát? Inak Alcazar nechcem ti radiť, ale toto je recept tak spred 20 rokov, ak sa to vôbec dá nazvať receptom, lebo neviem, ako by si to chcel spraviť do guličiek... Teda ak nepoznáš zloženie tej základnej boilesovej zmesi vysokoproteínovej... resp. ak to nie je nejaký u vás dostupný mix. Takúto boilie zrejme prevalcuje väčšina dnes bežne dostupných mixov, nehovoriac o tom, že ten kaseinát a tú "HNV" by si zrejme aj tak musel kupovať v ryboobchode... Inak dať do mixu 150g kaseinátu a ešte nepovedať akého je dosť kruté na televíznu reláciu pre rybárov... Takýchto a podobných receptov si dnes prečítaš hocikoľko v každom rybočasopise, dnes je to taká móda zverejňovať takéto recepty, ktoré patria akurát tak do boiliesového múzea...
Nhraji - Profil | Ne 28.3.2004 11:06:07
Tak mě Lachtan předběhl, nejsem odborník na boilie ale asi tomu chybí něco málo ochucovadel a atraktantů.
NJirka R. - Profil | Ne 28.3.2004 10:59:00
Dělaj si z nás srandu když budete trošku serfovat po ryb. servrech uvidíte sami nazdar!!!
NLachtan | Ne 28.3.2004 10:49:12
Tak pánové tady máte ten recept.
500 dkg Základní boiliesová směs vysokoproteinová
10 dkg sušeného mléka
15 dkg kaseinátu
15 dkg sladidlo s kukuřičným šrotem
10 dkg řepka olejná s kukuřičným šrotem
6 vajec
olej
Ale doplnil bych to nějakým ochucovadlem,dipem, atd.
čauky honza
500 dkg Základní boiliesová směs vysokoproteinová
10 dkg sušeného mléka
15 dkg kaseinátu
15 dkg sladidlo s kukuřičným šrotem
10 dkg řepka olejná s kukuřičným šrotem
6 vajec
olej
Ale doplnil bych to nějakým ochucovadlem,dipem, atd.
čauky honza
Njidoš - Profil | So 27.3.2004 20:18:39
Radek - náhodou ten recept byl dobrej a to jsem ho neviděl :-)))
NRadek F.B.C | So 27.3.2004 20:05:43
CHlapi co blázníte? Jestli myslíte ten recept co dělal v televizi Pavel Tomi, tak ten by ste museli sakra vylepšit aby jse z toho něco ušoulali! :-)
NEčko - Profil | Pá 26.3.2004 22:02:28
HRAJI: Neposielaj to na maily ale pošli to sem. Rád si to pozrem nestihol som to vidieť celé. Diky
Nhraji - Profil | Pá 26.3.2004 21:16:00
Všem: tak jste mě ukecali chlapi, ale vydržte, zítra máme výroční schůzi MO a mám s tím dost práce, takže v neděli to sem dám.
NAlcazar | Pá 26.3.2004 21:15:31
hraji: O.K..Buď tedy tak hodný a jak se ti to bude hodit.napiš mi to na mejl.Díky moc.Alc
Nspinningman - Profil | Pá 26.3.2004 18:56:09
hraji:i ja bych byl moc rad kdybys to poslal aj me.very thanks!
Ndodos - Profil | Pá 26.3.2004 9:48:33
hraji:Byl bych ti moc vděčen, kdybys mi to taky poslal na email.Nespěchá to , dík.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
2:51NKrátkodobá kaprařina x 9995
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNKyjský rybník, Džbán 50908
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17











