Vyděržaj pioněr ! Aneb staronová hra pro posílení ducha komsomolské mádeže.

Autoři filmu "Pelíšky"zajisté prominou,že jsem si vypůjčil tento název...Zkoušet lidi ( i ryby) pomocí dvou elektrod a "neškodného proudu" je totiž parafrází na stále stejný přístup od let šedesátých....
Nejen od příštího týdne mnohde začínají správní řízení , kde lze připomínkovat hospodářskou činnost na P tocích.
Osobně budu tentokrát žádat o dočasné zastavení lovu Po v toku, kde prakticky byl zlikvidován Po z hlediska generační ryby...(násada Po1 aj.)
A jak je to u vás? Není potřeba nic měnit? VČS ,KÚ ŽP aj.?
Za praktické rady budu vděčný...
Autor diskuse: Cottus - Profil , 14.1.2008 muškaření - RŘ, MO, svazy

MRKnato - Profil | Čt 7.2.2008 19:19:06

Macosx : pak je jedinou volbou rybáře hodit do urny Dolejše. Lepší Kováčik na Hradu, než rybařík na suchu, když už je Grebeníček v důchodu. Právě proto by už dnes měla jít každá koruna do násad a ne plánu hospodaření MO, to by byl dobrý základ.

    Macosx - Profil | Čt 7.2.2008 18:18:05

    Tak jsem to trochu pročetl. Myslím, že přestava, že o rybářské revíry není zájem je dost silně mimo. Privatizace revírů byl pozdržena jen proto, že v době kdy se přijímal tento zákon, byly v parlamentu důležitější věci, a proto to zatím prošlo. Řada politiků, kteří se pohybují v tomto oboru, se už dala slyšet, že to bylo nedorozumění. Současně si rybářské firmy prosadily možnost lovu na udici na chovných rybnících mimo rybářský řád. Věřím, že jediná možnost jak mohou organizace svazu přežít, je chovat se na svěřených vodách postupně více a více komerčně. Prostě za více peněz více muziky a ani tak to nebude jisté.

      MRKnato - Profil | Čt 7.2.2008 16:35:51

      čolku, na to, že se deklaruješ jako budoucí VŠ, musíš na sobě moc a moc makat. Cottus má zcela jiné záměry a spády.....

        colek - Profil | Čt 7.2.2008 16:27:42

        jo a eště jeden cíl- COTTus se zlobí na toho výrobce jogurtů ZOTT, a chce zpět tradici svých lahodných smetanových produktů:)

          colek - Profil | Čt 7.2.2008 16:25:19

          já už vím co je cílem pana Cottuse, začít chovat italské a kolowrat linie Po., které jsou sice jak duháci( blbí, slepice a brojleři) ale jejich G ryby nedostávají elktrošoky bo jsou chovány v sádce. Pludek se odchvá na granulích jek ten poblblej duhák.
          To už bysme mohli rovnou zakázat třebe celý rybníkářství, tam zas kapři padaj na držku například při nakládání ne?

            MRKnato - Profil | Čt 7.2.2008 15:34:04

            Cottus : já územní rybařinu chápu jako rybařinu na "státních" vodách. To, jestli někdo na pronajaté soukromé vodě chová násady, nebo rybaří, mě až tak nezajímá, ale Rici to vystihl slušně.
            Nevrznul bych si tam proto, jako si už nevrznu v lese, kde si býv. ministr vnitra zřídil oboru, nevrznu si tam, kde se zřídí "ministerská", nebo nějak jinak protekční voda. Nevrznu si tam, kde případný nový uživatel bude chtít mít z rybařiny zlatý důl. atd, atd.
            Určité podmínky nejsou vůbec známy, někdo tvrdí, že si vodu huntují sami rybáři, někdo to svaluje na ptáky, jiný na sucho, já na malou úživnost. Nejlepší určité podmínky, je dostatek financí, které když někdo dá do tak nejistého projektu, jako je rybařina na tocích, nepustí tam každého moulu. Já mám smůlu, že jako moula vypadám.
            Základní poznatek : Je lepší, když profituje z čehokoliv lidí méně, než více. Porovnej to k ÚS, ne MO, nebo každé polosoukromé louži.

              Ricci - Profil | Čt 7.2.2008 14:55:38

              Cottus: nějak jsi utekl do tématu, ale to je u tebe i Jakoubka zvykem. Ve své odpovědi jsi nějak opomenul vysvětlit pojem „starost člena o revír“

              Když už budeš u toho vysvětlování můžeš mi ještě přiblížit myšlenku „stav, kde všichni kradou všem“?

                Cottus - Profil | Čt 7.2.2008 12:55:40

                Ricci,MRKnato:.. předně slučujete dva nesouměřitelné pojmy, a to:
                1.) soukromé vlastnictví (třeba ta VN Riccim vzpomenutá)
                2.) státní vody (VN, i toky) státem bezplatně přidělené subjektům svazovým- ale za určených podmínek!
                Předem hodnotit, proč je neodzkoušené horší ,než to, co je nyní..=???
                MRKnato: Proč by sis tam neměl škrtnout?To je ti bližší stav, kde všichni kradou všem?
                Ricci: okrást lze někoho o to(majetkově) , co mu patří....nikoli o to co mu nepatří(LV)!

                  Ricci - Profil | St 6.2.2008 7:33:14

                  Cottus: sice nevím co je starost člena o revír, ale můžu tě ujistit, že na loňské VČS naší MO měla většina členů starostí víc než dost. Např: Kdy, kolik se nasype kapra, jakým způsobem o tom bude členy MO předčasně informovat. Dále zda by se nemohlo vrátit pravidlo ponechání dvou kaprů místo jednoho.
                  Umíš si technicky představit, jak by se dala tato startost členovi ukrást?
                  Pokdu ano, musíš vstupit a situaci řešit a když nevstupiš, musíš hledat jinou cestu, jak tomuto "bezpráví" zabránit a přitom se starat o blaho členů.

                  Teď mě tak napadá. Vzpomínám si na jednu MO, která měla revír, který úspěšně "zprivatizoval" zástupce hospodáře oné MO. Je to také krádež starostí členů o revír?
                  Můžeš být klidný. Ten zástupce už členy znovu neokrade, protože se z člena stal nečlenem.

                    MRKnato - Profil | St 6.2.2008 2:11:58

                    Cottus : co je to starost člena o revír? V současné době je členství v MO možná i zbytečností, stačil by asi RL a dražší povolenka. Zásadní je, že mimo pár soukromých vod SHMO a bývalých malých vod ti nikdo nebrání stát se členem a lovit na drtivé většině revírů.
                    Bylo by mě prdlačku platný, že by se konala krásná výběrová řízení, ale já bych si na takto vydražených vodách neškrtnul.

                      Cottus - Profil | Út 5.2.2008 21:33:26

                      Ricci: členům jsou mnohdy ukradené i starosti o revír... :-) Ale kdo jím je vlasně krade?

                        sprta - Profil | Út 5.2.2008 20:57:43

                        Ricci - sorry omlouvám se , seru je asi hrubé slovo na tomhle servru.
                        hraji - nevěř všemu co je napsáno v kartě....

                          Ricci - Profil | Út 5.2.2008 20:44:55

                          sprta: rád bych tě upozornil, že Cottus nemá rád sprostá slova. Pokud narážíš na mou rybářskou výbavu v kartě, tak tě uklidním, že je vypsána jen z části. No a jiná výbava by byla úplně mimo obsah této otázky a vlastně i mimo obsah tohoto servru.
                          Ještě nějaký dotaz?

                            hraji - Profil | Út 5.2.2008 20:40:27

                            sprta: máš zvláštní styl jednání s lidmi kolego, to učí na stavební fakultě?

                              sprta - Profil | Út 5.2.2008 20:37:02

                              Ricci -si boreček, který má fakt výbavičku !! Tak proč se sem sereš ??

                                Ricci - Profil | Út 5.2.2008 20:32:41

                                Cottus: nechci být zlý prorok, ale jsi v zapeklité situaci. Jako nečlen si můžeš maximálně dělat starosti a členům jsou tvé starosti ukradené..

                                Ale uklidním tě. Osobně jsem byl přítomen vysazování PO do revíru na kterém hospodaří naše MO a na vlastní oči jsem viděl, jaké ryby a v jaké velikosti se do revíru vysazují.

                                  Cottus - Profil | Út 5.2.2008 20:14:48

                                  Ricci,MRKnato: tekoucí voda je státní....tutíž i nečlen svazu má právo si o toto "bohatství" dělat starosti.
                                  Na rozdíl od toho , kdo má POVINNOST se o toto řádně starat.
                                  Pronajímatel , který nechce výběrové řízení je podobný nájemci, který nic neplatí a ani nemusí nic respektovat....

                                    Jirka_K - Profil | Út 5.2.2008 15:51:38

                                    MRKnato: nevim, jestli dostal JC US na prdel nebo ne, ale jsem si temer jisty, ze tyhle kosmeticke upravy zadne zlepseni stavu na P vodach znamenat nebudou.

                                      MRKnato - Profil | Út 5.2.2008 14:04:19

                                      Cottus : pokud je pronajímatel spokojený s nájemcem, proč to kombinovat jinými podmínkami. Jakou mám já šanci, dostat se např k zakázce na těžbu dřeva ve státních lesích? A to pilu a traktor má skoro každý na vesnici. Kdo by ale garantoval, že když se vyberou v řízeních nejzajímavější revíry, tak kdo se bude starat o ty ostatní? Stát? Nebo ten nejlepší? Tedy nový svaz a revíry za trest? Jaké by měly být podle tebe parametry výběrových řízení?

                                        Ricci - Profil | Út 5.2.2008 14:02:45

                                        Cottus: tudíž potom nechápu co je tedy nečlenovi MRS po tom, co se v MRS děje?