Vyděržaj pioněr ! Aneb staronová hra pro posílení ducha komsomolské mádeže.

Autoři filmu "Pelíšky"zajisté prominou,že jsem si vypůjčil tento název...Zkoušet lidi ( i ryby) pomocí dvou elektrod a "neškodného proudu" je totiž parafrází na stále stejný přístup od let šedesátých....
Nejen od příštího týdne mnohde začínají správní řízení , kde lze připomínkovat hospodářskou činnost na P tocích.
Osobně budu tentokrát žádat o dočasné zastavení lovu Po v toku, kde prakticky byl zlikvidován Po z hlediska generační ryby...(násada Po1 aj.)
A jak je to u vás? Není potřeba nic měnit? VČS ,KÚ ŽP aj.?
Za praktické rady budu vděčný...
Autor diskuse: Cottus - Profil , 14.1.2008 muškaření - RŘ, MO, svazy

Ndrozďák - Profil | Pá 8.2.2008 10:44:13

MD:

"A v neposlední řadě také proto, že sportovní rybolov zaštítěný ČRS není postaven na hájení ryb..."

to samé jinými slovy...

Jinak má samozřejmě pravdu. Dal jsem věcnou odpověď a čekal, co bude dál

    NMiloš_Dia - Profil | Pá 8.2.2008 10:40:25

    drozdák:
    Ladinek má pravdu - money flow drží Svaz u kormidla. Pochopitelně díky tomu nemají MO možnost vysazené ryby hájit.

      Ndrozďák - Profil | Pá 8.2.2008 10:37:55

      Ladinek: především proto, že až na JČ ÚS jednotlivé MO tuto možnost samy nemají.

      A v neposlední řadě také proto, že sportovní rybolov zaštítěný ČRS není postaven na hájení ryb...

        NLadinek - Profil | Pá 8.2.2008 10:34:00

        Ja nechapu jedinou vec, jeste mi ji nikdo nikdy nevysvetlil a to se na ni ptam celkem pravidelne...Proc se sakra po nasazeni na danem reviru automaticky nasazovana ryba nehaji ?? Proc se pak musi kazdej rok kupovat nova nasada ?? Protoze money must flow ??

          NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 10:04:44

          kakr : to jsou ty "Slušovice", od svazu na malý revír 3x více peněz než na jiný (průměrný) revír a ceny potočáka jako v bufetu Sněmovny "od Šárky". Neber to jako "vměšování do cizích věcí" ale z toho nemůžeš dělat závěry. Jestli máš toho potočáka +30 za 200,- tak pro něj okamžitě jedu... a dám 300,- a v tu ránu jsi tam, kde všichni.

            NBačus - Profil | Pá 8.2.2008 9:35:11

            to kakr. je to opravdu potočák, nebo jen ryba co vypadá stejně?

              Nkakr - Profil | Pá 8.2.2008 8:06:57

              Cottus:
              od soukromníka nakoupím PO ve velikosti 30+ za méně než polovinu Tebou uvedené částky. U PD je cena o čtvrtinu menší. Podotýkám od SOUKROMNÍKA, žádné svazové tabulky.

                NRicci - Profil | Pá 8.2.2008 6:54:36

                Cottus: to tvé "sypání" probíhalo v dobách, kdy jsi byl zástupcem hospodáře? A proč jsi tomu nezabránil, když jsi měl takové informace? Nebo to bylo oboustraně výhodné?
                To období spekuluju a vycházím z toho, že "řádový člen se k relevantním informacím ani nedostane" takže není možné jak se k takové informaci dostane nečlen.

                Když se podle tebe se tedy vysazuje duhák do CHKO. Proč tedy jako nečlen - občan nevemeš důkaz a nejdeš na patřičná místa?
                Já vím o MO, která dělá to stejné, ale bohužel ikdybych chtěl dělat nevím co, tak můžu díky absenci důkazu jen plácat. Ty ho máš, tak ho použij..

                  NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 0:00:33

                  Cottus : kdo chce, tak nějaké, i relevantní info dostane. Je to jak řekl Ricci, že 249000 rybářů to info nepotřebuje, protože má buď ve svazových, nebo MO revírech své jisté Břéti za peníze většiny územních troubů ... a ty i někteří další pro ně to info chcete za každou cenu. To, že v revírech budou alespoň nějaké ryby, duhové, šedé, růžové, je mnohem, mnohem lepší, než aby tam nebyly žádné. Já si ale myslím, že by se v organizačních složkách našlo dost financí i na ryby správně barevné do tekoucích vod. Pravdou je, že by to dost lidí neslo nelibě, proto je dobré nějak splnit zaryb. plán i s doplněnými změnami, které schválil výbor MO spolu s místním policistou a ředitelem místní ZŠ. Tomu se říká místní BP.

                    NCottus - Profil | Čt 7.2.2008 22:08:26

                    kakr:i nemožné je mnohdy možné...
                    Ty ceny jsou pouze poměrové.... a u Po počítám cca REÁLNOU cenu generačky 35 - 55 cm(nikoli svaz.tabulková)
                    tj. stejná velikost , jak jsou ti sypaní duháci...
                    PS: pokud reáně vychováš generačku Po původní linie , tak ta cena bude + - v tomto poměru.

                      Nkakr - Profil | Čt 7.2.2008 22:01:31

                      Cottus:
                      už jsme se o této kauze opakovaně bavili, je to naprosto nemožné. Jen by mě zajímalo kde bereš ceny, které uvádíš (PO 400Kč a PD 100Kč/kg.) To je s nějakou vysokohorskou přirážkou? Kopaniny jsou už v cenách ryb na úrovni velehor?

                        NCottus - Profil | Čt 7.2.2008 21:52:24

                        kakr: přesně tak...
                        Proto mluvím o sypání ryb(byť duhových), protože se tak děje ve spěchu , aby nikdo nepovolaný nezjistil tuto oboustranně výhodnou "záměnu"!!( Po- 400,-/kg x Pd 100.-Kč/kg)
                        O vysazení candátů do pstruhové Vn (300 ks / 1 ha) ani nemluvě....
                        Nevěříš?
                        Je to stejné , jak záměna (svazem akceptovaná Po1 místo původního Po2 v množství stejném)!

                          NRicci - Profil | Čt 7.2.2008 21:51:17

                          Cottus: otázkou stále zůstává zda se vůbec řadový člen zajímá o relevantní informace. Nemyslím těch pár nadšenců. Spíš myslím zbyývajících 250 000 krků, čekajících na kapra..

                          Ano s CHKO máš pravdu a ač nerad souhlasím. Leč se obávám, že je to problém MO, která vysazuje nepůvodní druh. Znovu jsme na začátku. Můžeš to ovlivnit buď jako člen oné MO nebo vzít důkaz a navštívit patřičné státní instituce.

                          O množství informací, které mám k dispozici můžeš bohužel jen spekulovat..
                          Ovšem nebráním se radě od profíka, jak s informacema správně naložit..

                            Nkakr - Profil | Čt 7.2.2008 21:45:38

                            Cottus:
                            musel jsi být velmi šikovné a vnímavé dítě. Ve čtyřech letech poznat totalitu, už se nedivím, že Tvé další kroky vedly na školu politickou. Škoda, že jsi ji nedokončil, mohli jsme v ČR mít o jednoho
                            kvalifikovaného politologa víc.
                            K rybařině, jen naprostý rybářský ignorat se může vyjádřit o sypání ryb. Tímto výrazem hodným bagristy nakládajícího písek jsi u mě ztratil i ten poslední zbytek kreditu co se ryb týče.
                            Je úplně jedno, zda se ryba vysazuje v CHKO, nebo jinde, je to živý tvor a zaslouží si úcty.

                              NCottus - Profil | Čt 7.2.2008 21:30:56

                              Ricci: to, když někdo sype v CHKO duháka místo původní( a v dekretu psané) formy potoční (Po), tak po tom mě něco je (stejně jako všem ostatním lidem v okolí).
                              Pochop , že já již za sebou tu hypotetickou(dosud pro Tebe) zkušenost mám...(starat se o věci v rámci svazu, jako funkcionář), takže se nezlob , že Tvoje poznatky beru pouze jako naučené tlachy z VČS...
                              Zajisté ti budou za to vděčni svazáci několika hodností.
                              PS: hříčka slovní "ukradená" má i ten význam, že řádový člen se k relevantním informacím ani nedostane...čehož jsi i Ty zářným příkladem...
                              .......ne všechno to , kde se "máme MOMENTÁLNĚ dobře" je unositelné z hlediska vývoje do budoucna...(to platí v rybařině dvojnásob)

                                NRicci - Profil | Čt 7.2.2008 21:24:16

                                Cottus: co ty máš vlastně proti totalitě? Studoval jsi školu, kam se ne každý dostal tak co. Zase tak špatně jsi se mít nemohl..

                                  NRicci - Profil | Čt 7.2.2008 21:19:04

                                  Cottus: nečekal jsem, že by jsi dokázal vysvětlit nějaký svůj blábol :-)

                                  Nikam tě nelákám a nenutím, ale v tom případě musím konstatovat, že po tom jaká ryba se nasazuje do revírů, na kterých hospodaří svaz jehož nejsi členem je ti hovno. Můžeš maximálně ukazovat prstem a říkat si "avavava to se řekne"



                                    NCottus - Profil | Čt 7.2.2008 21:00:48

                                    Ricci: .."starost člena o revír "..mu může být ukradená...:-)) Už to chápeš? Slovní hříčka.

                                    O revír je povinen se starat ten , kdo má na něj dekret ...a to je KDO?
                                    Anebo snad neplnění osaz. plánu , nasazování (hospodářem Mo) škodlivé ryby do P revíru aj.
                                    Já situaci řešil, spolu se mnou několik lidí z KRK apod. bohužel...bylo to stejné , jak řešit něco v ČSSR 1969-1989. Prostě totalita zůstane totalitou... .... já si vždy vážil svobody názoru, tak mě nelákej tam, kde to znám a kde svobodu nahrazuje nutná poslušnost( ke všemu) tj. loajalita .

                                      NRicci - Profil | Čt 7.2.2008 20:49:47

                                      Cottus: no a jsme zase na začátku. V případě, že mluvíš o svazu, tak ti cena brigád může být ukradená a nic ti po ní není, protože po tobě jako nečlenovi nikdo platit brigády nechce.
                                      Dále mám pocit, že rozdílnou cenu brigád povolují stanovy MRS. Pokud to tak není, oprav mě.

                                      Pokud se nepletu, tak krádež je trestný čin, takže se jako nečlen můžeš obrátit např. na Policii ČR, kterou by to mohlo zajímat. Pravda je, že by jsi měl mít v rukou nějaký důkaz.
                                      Mám pocit, že tvůj trest od posledního vykopnutí už vypršel, takže ti nic nebrání vstupit, stát se členem a situaci vyřešit.

                                      Stále jsi mi nevysvětlil pojem „starost člena o revír“

                                        NCottus - Profil | Čt 7.2.2008 20:30:11

                                        Ricci: ...."všichni kradou všem"...stačí projít ceny brigád. hodin v jednotlivých MO...vs, svazová povolenka, vs. rovné podmínky,vs. obecné tj. i Tvoje povědomí o skutečnostech spojených s rybářstvím (soukromí majetek vs. revír "nás všech")
                                        MRKnato:v mnohém souhlasím(15:34)...:-), ale to další míří zase plně do leva extrémně moc...
                                        Je vidět,že chybí alternativní info.
                                        colek:tak to je vedle.... na rozdíl od Macosxe, který reálně aspoň doufá...

                                        V rámci této debaty jsem si vzpoměl na konstatování politologů: " že reforma (ve svazovém přístupu nutná) je začátkem konce jakékoli totality..."