Vyděržaj pioněr ! Aneb staronová hra pro posílení ducha komsomolské mádeže.

Autoři filmu "Pelíšky"zajisté prominou,že jsem si vypůjčil tento název...Zkoušet lidi ( i ryby) pomocí dvou elektrod a "neškodného proudu" je totiž parafrází na stále stejný přístup od let šedesátých....
Nejen od příštího týdne mnohde začínají správní řízení , kde lze připomínkovat hospodářskou činnost na P tocích.
Osobně budu tentokrát žádat o dočasné zastavení lovu Po v toku, kde prakticky byl zlikvidován Po z hlediska generační ryby...(násada Po1 aj.)
A jak je to u vás? Není potřeba nic měnit? VČS ,KÚ ŽP aj.?
Za praktické rady budu vděčný...
Autor diskuse: Cottus - Profil , 14.1.2008 muškaření - RŘ, MO, svazy

NCottus - Profil | Út 5.2.2008 13:00:19

MRKnato: pravicově by snad měly být rovné podmínky ...tj. pronájem tek. revírů za přísného plnění daných podmínek!
A to není ...ani první ,ani druhé...
Současný zákon o ryb. je paskvil mdlého ducha, a právě proto je jej možno vykládati si po svém.
Ricci:To má nutit úředníka nečlen MRS,když se jedná o revír MRS?? a hospodář váš o tom ví ( Po1 vs. Po2),ale
nechce se mu to řešit....to je ten alibismus!

    NSalmo1 - Profil | Út 5.2.2008 11:23:17

    MRKnato -BP Vč.ÚS -Podle mého to je určitě krokem vpřed.Má to sice drobné zpoždění,tak asi 10 let.Ovšem pravdou je,že leckde se ještě ani nezačalo:-(

      NMRKnato - Profil | Út 5.2.2008 10:34:24

      Cottus : a ještě k potočákovi. Viděl jsi BP Vč.ÚS ? Myslím že jsme dali na prdel i slavnému Jč.ÚS. Stačí na revírech P i MP vyhlásit muškařské pásmo. Domníváš se, že naše podmínky k možnému lovu potočáka a lipana jsou špatné?

        NMRKnato - Profil | Út 5.2.2008 10:26:16

        Cottus : a jak si představuješ rybařinu v pravicovém vleku? Bude se lovit jen pravou rukou z pravého břehu v pravé poledne? Kdyby se tento současný zákon dodržoval, většina problémů by nebyla. To, že územní svazy i MRS si zákon upravuje k obrazu svému a statuty a BP staví nad zákon, není vina levicové, či pracivové vlády, ale úředníků. Na druhou stranu je stát asi rád, že má v rybařině jen jednoho partnera se kterým se snáze domluví. Dnes stavíš také dům většinou na klíč a neřešíš to sháněním jednotlivých profesí, scháněním materiálu a kloubením prací...

          NPike - Profil | Út 5.2.2008 8:33:32

          Ricci: Velmi zdařilý pokus o vtip. Jak jistě víš, Cottus není v žádné MO organizován.

            NRicci - Profil | Út 5.2.2008 8:14:49

            Cottus: tak nekecej a začni ve své MO

              NCottus - Profil | Po 4.2.2008 21:23:54

              No teda.. VOLBY prezidentské jsou v pátek...že by předvolební agitace??

              Já bych do toho premiéry ale opravdu, opravdu -netahal...
              Úředníci (činní) na ministerstvech i na KÚ jsou pro rybařinu stejní mnohde více než 20 let...
              To, že rybařina i myslivost je v neustálém vleku lidovosti (levicově) orientované je asi jasné.
              Konečně porcovaný medvěd od KSČM také voní...

              Spíš by možná pomohlo ty svoje KÚ nutit k práci ( třeba přes MO).

                Nsprta - Profil | Po 4.2.2008 20:40:58

                Pike - A třeba ( zavináč) se píše Alt 64, to jenom že asi nejsi taky člen co ?

                  Nsprta - Profil | Po 4.2.2008 20:25:47

                  MRKnato -Ano to je pravda, úředníci kteří nemají moc práce... a co asi takový úředník múže vědět o přírodě viz pstruh atd. Osobně si myslím, že tady tohle snažení o nesnažení , je hlavně o lidech.

                    NMRKnato - Profil | Po 4.2.2008 20:06:09

                    sprta : stát není jen Topolánek, ale mnoho úředníků, kteří někdy nemají moc práce a tady se přímo nabízí a nebyla by až tak marná, hlavně pro stav revírů, i pro úředníky.

                      Nsprta - Profil | Po 4.2.2008 19:59:21

                      MRKnato - Na tahu je stát ?? Pardon, ale jednou jsem tady vzpomněl že tahle Topolánkova sebranka se zajímá jenom o to, jak a kde vybudovat co nejdelší tunel.Osobně si myslím, že stát a vláda nemají ponětí a ani se nechtějí zabívat takovými problémy nebo situací jaká je a nebo není?

                        NCottus - Profil | Pá 25.1.2008 13:24:45

                        Ierak: samozřejmě,že tak činím....dle stavu na tocích,(od r. 2001)...ale jinak s výsledkem má macek pravdu. Navíc tím , jako nečlen mám výhodu.....nejsem nucen pomocí "Stanov svazových" taktně mlčet.
                        ZN. sorry, zase odbočka....já už jsem takový...:-))

                        MRKnato: posuzovat,že rybařinu by nedělal nikdo lépe než stávající uživatel ....to je hodně naivní!

                        Pro začátek by aspoň stačilo, že by měl někdo strach , že může při neplnění požadavků přijít o revír.... A TO TU CHYBÍ !!

                          Nlerak - Profil | Pá 25.1.2008 8:26:23

                          Pike : jj, uvědomil jsem si posléze, že Cottus není člen - nicméně si myslím, že i v pozici nečlena může naprášit průkazně špatné hospodaření...

                            NMRKnato - Profil | Pá 25.1.2008 0:25:39

                            Cottus : ano MZe i KÚ mají možnosti k odebrání dekretu, ale ty jsi přesvědčen, že by to jiný uživatel na všech problémových revírech dělal lépe? Já ne. Stejně tak asi nejde zavřít každého, kdo si dá šluka marjánky z cigára co si koupí. Uživatel je celkem dobře paralyzován zespoda a i kdyby 100x chtěl, vazby MO-kapr ho přebijou. Na tahu je stát. Má nato odborníky, Agenturu, výzkumáky, školy. Navíc rybářský orgán může nahlédnout do hospodaření MO, třeba i jako její člen a zvýšit zarybňovací plán o zbytné prostředky a stovky tun kapra nad plán.

                              Nmacek - Profil | Čt 24.1.2008 22:56:10

                              Cottus> dyk to sám víš - jednak se dají najít objektivní a někdy "objektivní" důvody, proč se nemohlo nasadit, a taky politici obecně mají rádi cestu nejmenšího odporu - co tě nehasí, nepál.

                                NPike - Profil | Čt 24.1.2008 22:46:47

                                Lerak: Cottus je maximalne aktivni, ale nikoliv clen.

                                  Nlerak - Profil | Čt 24.1.2008 20:31:05

                                  Cottus : ...."MZe i KÚ mají zákonné možnosti k odebrání revíru....PROČ tak nečiní , když cca 40%MO neplní ani základní osaz, povinnosti???(P vody)"
                                  Tak předveď, že ty jsi aktivní členstvo ! Pokud tvrdíš to,co jsi napsal a máš pro to nezvratitelné důkazy, předej je na uvedené úřady a zasaď se o to, aby byly revíry těm MO odebrány. Jinak pálíš slepými a prezentuješ to zde jako masakr ... !

                                    NZN - Profil | Čt 24.1.2008 19:42:31

                                    Cottus:
                                    nevidím jeden jedinný důvod, proč bych ti to měl popisovat, ale divil by ses. Nic ti po tom není. Krom toho, opět odvádíš pozornost někam jinam a překrucuješ danné k obrazu svému. Znovu ti musím říct, že ty, jako osoba, těžko můžeš tímto svým způsobem někoho vyburcovat. Používáš pořád dokola své demagogické a fantasmagorické způsoby diskuze. Ta škola ti zůstala pod kůží.

                                      NCottus - Profil | Čt 24.1.2008 19:09:25

                                      Já už nevím, jak vyburcovat jinak pasivní člestvo internetové.....:-)) a krom hrajiho...to vcelku padlo cíleně!
                                      MRKnato. MZe i KÚ mají zákonné možnosti k odebrání revíru....PROČ tak nečiní , když cca 40%MO neplní ani základní osaz, povinnosti???(P vody)ZN: já studoval politiku v r.83...?popiš mě prosím tu disidentskou činnost kteréhokoli účastníka diskuze....

                                        NMRKnato - Profil | Čt 24.1.2008 0:08:44

                                        kýžené změny = finanční úhrada brigád, aby to vyznělo jasně.