Vyděržaj pioněr ! Aneb staronová hra pro posílení ducha komsomolské mádeže.

Autoři filmu "Pelíšky"zajisté prominou,že jsem si vypůjčil tento název...Zkoušet lidi ( i ryby) pomocí dvou elektrod a "neškodného proudu" je totiž parafrází na stále stejný přístup od let šedesátých....
Nejen od příštího týdne mnohde začínají správní řízení , kde lze připomínkovat hospodářskou činnost na P tocích.
Osobně budu tentokrát žádat o dočasné zastavení lovu Po v toku, kde prakticky byl zlikvidován Po z hlediska generační ryby...(násada Po1 aj.)
A jak je to u vás? Není potřeba nic měnit? VČS ,KÚ ŽP aj.?
Za praktické rady budu vděčný...
Autor diskuse: Cottus - Profil , 14.1.2008 muškaření - RŘ, MO, svazy

NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 13:09:00

Salmo1 : pak tedy CaR, K70, je záminka ke kšeftu s duhákem, že to ti kapraři a muškaři neprohlédli?

    NCottus - Profil | Pá 8.2.2008 13:05:46

    RICCI: zástupcem hospodáře jsem byl v letech 1998-2001, výměny Po za Pd resp.Po2 za Po1 se děly, (dějí ) po tomto datu....
    Ví to svaz, KÚ, ČIŽP.... prostě stejná sorta lidí. Postkomunistické" vyžírky "bez zodpovědnosti k čemukoliv , chránící jen své posty .

    kakr: toho Po za 200, - bych bral.....protože sám jej nedokážu vychovat (v linii, za dodržení všech ochran) levněji...
    je to jen opětovná ukázka nereálné ceny za kvalitní produkt (je-li kvalitní?)
    Dle stavu našich P vod lze právě o té kvalitě POCHYBOVAT...

      NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 13:04:14

      Bačus : pokud kecám, tak mě řekni v čem. Nechci řízené rybochovy, ale soukromé, kde by byl dlouhodobý smluvní závazek, odsouhlasená cena a objem. Že to není svazově průchodné vím, ale tak mě pane chytrý řekni, jak si předsavuješ ochranu PO? Za současného stavu může být v řekách jen kapr, duhák, nebo siven. Kapra v řece nechci.... Kde sehnat potočáka, no u kakrů, tam je ho dost a vysazují i do MP, luxus, poukazováním na progresívní MO, ale co čert nechce ono to jde i v územním hospodaření, než nam tu řeku přiklepnou......

        NSalmo1 - Profil | Pá 8.2.2008 12:50:06

        Bačus-Ano,to co popisuješ je ta nejhorší varianta.Pokud je ochrana Po jenom záminkou pro uvedené,znamená to,že máte ještě hodně vhodného materiálu k chovu ryb.Zdá se,že to je nežádoucí.Jiné vysvětlení(logické) mne nenapadá.

          NBačus - Profil | Pá 8.2.2008 12:38:44

          mrk.nato: už několikrát jsem ti psal, ať dokážeš že nejvíc peněz spotřebovávají MO. Nejprve si ujasni tok peněz mezi ÚS a MO abys tady neplácal nesmysly a nedělal ze sebe vola. A jestli chceš zavést ÚS řízené rybochovy s průmyslovým chovem PO tak tě upozorńuju,že to už tu bylo.(Hynčice, Český Dub, Červený potok a nejznámější kauza Kaplice) tak se ptám proč se jich ÚS zbavovaly??? A opatření na ochranu PO v BP Vých. úz. je jen záminka pro business pracovníků US s duhákem.

            NSalmo1 - Profil | Pá 8.2.2008 12:36:53

            MRKnato-Vzory hledej jinde a ne v ČR.Zeptej se vinařů ve Francii.
            Svaz se vydal cestou hypermarketů (sojové maso,struhankový rohlík aj.),luxusní zboží tam nehledej,není tam a být nemůže.

              NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 12:29:44

              Salmo1 : ano a proto musí někdo z kola ven. Jestli chce mít stát problémy, že mu část revírů zpustne, pak je volbou odejmutí dekretů ÚS. Zeptej se dnes jézéaďáků, kolik z nich by si jich vzalo svých 10ha a hospodařilo samostatně?

                NSalmo1 - Profil | Pá 8.2.2008 12:21:13

                MRKnato -cenu povolenky přizpůsobit ceně ryb a druhovému spektrum násad.

                No ano,má to zase háček a tím je všelidová rybařina.Méně rybářů,méně známek na chod ČRS.

                  NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 12:14:07

                  Salmo1 : ano, tak to i píšu, ale vybrané peníze ÚS převádí podle zaryb. plánu jednotliným MO, nespotřebovává je. MO má možnost za tyto peníze ryby koupit přímo, nebo zprostředkovaně přes ÚS, nebo možnost tyto peníze spotřebovat k vlastnímu chovu, (to ale samozřejmě nestačí). Proto by bylo dobré cenu povolenky stanovit dle skutečné ceny potřebných násad a ne cenu povolenky přizpůsobit ceně ryb a druhovému spektrum násad.

                    NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 12:07:32

                    Salmo1 : Kakra ani hrajiho nemůžeš brát vážně, protože to, co říkají není úplná pravda a pravdu balí z určitých důvodů do jiného, stravitelnějšího, ekologického obalu. Psal jsem, že jestli kakr kupuje (MO) potočáky+30 za 200,-Kč a je to pravda, proč jiní nekoupí tuto násadu za 300,- ? Pokud je to opravdu komerční chovatel? Že by ji nechtěli?

                      NSalmo1 - Profil | Pá 8.2.2008 12:07:18

                      MRKnato -Peníze,vybrané za povolenky tj.peníze na zarybňování má US a ne MO.Mo spotřebuje pouze finance které jsou určeny na"provoz"Mo.

                        NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 11:56:23

                        Salmo1 : pro běžnou úvahu postačí suma, které ÚS vybere, něco málo si nechá a velkou většinu dá do rovnoměrného, mělo by být rovnoměrné, zarybnění revírů. Na to kolik financí se tedy ztratí, by mě stačil hrubý odhad, ne parafovaná uzávěrka.
                        Na druhou stranu peníze, které mizí v "bussinesu" jsou jasně definované, t.j. po odečtení oprávněných nákladů na fungování výboru a konání schůze, je to obrovská částka, kterou jednotlivé MO spotřebovávají podle "plánu hospodaření". Náklady na zarybnění od ÚS v tomto nefigurují, to jsou finance navíc, za které se skutečně a pouze v ČRS zarybňuje. Jestli má na penězích z plánu hospodaření MO podíl i ÚS, to nevím, ale u nás žádné jiné finance ÚS neodvádíme....

                          NSalmo1 - Profil | Pá 8.2.2008 11:46:06

                          MRKnato-Je i celkem možné,že cena za kterou nakupuje US je vyšší,než cena za kterou nakupuje Mo.Já jsem loni cenu Pd napsal,byla označena za nereálnou.Kakr nastínil cenu ještě menší tak si to pak přeber :-)

                            NSalmo1 - Profil | Pá 8.2.2008 11:36:45

                            MRKnato -Kvantifikovat-tak jo.Mnogo,mnogo.Sčot"musí"předložit oni,ale pokud se nikdo neptá?

                              NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 11:16:46

                              Jestli si někdo plete ochranu ryb s ochranou kaprů, je to jeho problém. Aby se ryby mohly chránit, musí být přítomny ve vodě a kde nejsou, dosazovat a to je zase úplně jiný problém.

                                NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 11:12:28

                                Salmo1 : teoreticky ano, ale zkus ten bussines kvantifikovat. To, že ÚS rozmělňuje přenásadu po kraji, nemůže dosahovat obrovských sum, které právě MO spotřebují při této "výrobě". Možná se mýlím, ale pokud by násady kupoval a zajišťoval ÚS a ne MO, tyto bussinesy by šly drtivě do háje.

                                  NSalmo1 - Profil | Pá 8.2.2008 11:04:57

                                  MRKnato -Má to jeden háček.Zarybňování organizuje US.Tam je ten tvůj bussines.
                                  A nedej Bože,že se vám tam něco vytře a vyroste.

                                    Ndrozďák - Profil | Pá 8.2.2008 11:04:40

                                    Zkus Ladinkovu kartu, milý Lojzo...

                                      NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 11:02:29

                                      Miloš Dia : z muškaře ochránce kaprů? Nebo každý kopanec dobrý? Kdo prosím tě prosazuje ta kvanta Břéťů, ÚS, ryb. orgán?

                                        NMRKnato - Profil | Pá 8.2.2008 11:00:21

                                        Ladinek : to, jestli je hospodář z MO, nebo z ÚS je v tomto asi jedno, má na starosti revír a hájit ho může. Se souhlasem výboru, členů, nebo i bez těchto souhlasů. Stejně tak může hospodář navrhnout uživateli změny BP, se kterými může seznámit kohokoliv. Problém nastává, jestliže je hospodář vtažen do bussinesu MO, a pak je těžké prosazovat správná, i když nepopulární opatření. I zde se ukazuje, že by bylo velmi dobré nechat hospodaření v úrovni ÚS bez vlivů členů, tedy MO, ale právě to je trnem v oku příznivců chovu a lovu kapra a případným privatizantům, tedy finančně a zájmově zainteresovaných skupin. Ukaž mě mimo kapra jeden druh ryb, který můžeš 100% lovit ihned povysazení...... to znamená bavíme se zde opět o praproblému, který jseme si vytvořili.