- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vytápění biwaku
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NRoyale with Cheese - Profil | Út 10.2.2004 23:12:01
NTomas - Profil | Út 10.2.2004 15:55:20
Nivo | Pá 9.1.2004 19:28:27
NMário | Pá 9.1.2004 10:27:21
NMário | Pá 9.1.2004 10:22:19
Propan-butan > vela vodičov kamiónov sa udusilo ked si kúrilo v kabíne plynovým horákom. Či pre nedostatok kyslíku alebo dôsledkom CO alebo CO2 to neviem. Ja som si v aute často na rybách prikuroval Propan butánovou bombou s horákom ale ked som mal zavreté všetky okná a nevychádzal som von tak ma po čase začali jemne štípať oči (vôbec mám s očami problémy - precitlivené - sú mojim spolahlivým indikátorom že niečo neni v poriadku). Ak si prikurujem tak mám trosku pootvorené okno. Na dva prsty stačí a je všetko o.k. Aj teplo aj čerstvý vzduch.
Jelikož chodím aj so svokrom na polovačky a hlavne teraz v zime tak sme špekulovali ako si prikurovať v posede - je to ten samý problém ako v bivaku až na to že posed máme plechový - nehorlavý čo sa o bivi povedat nedá.
verzie
1/sviečka - sama o sebe moc nevykúri ale ked na nu dáte predierovanú plechovicu tak od toho plechu sa zohreje viac vzduchu ako len od plamena a na polovke to má výhodu že to v noci nestvieti
2/plynová bonba s horákom - ťažké nosiť to v ruksaku na chrbáte a peši - no nič moc , je to oštara
3/súčasný vynález ktorý používame je liehový varič. Je to varič špecialnej konštrukcie po dedkovi. Funguje tak že ako horí zároven sa ohrieva rurka v ktorej sa privádza lieh a ten vrie a tym pádom sa splynuje a odvádza sa do klasického horáka ako na propanbutánový plyn. Má to výhodu že ako s plynom dá sa intenzita jednoducho plynule kolečkom regulovať. Otestované v zime -8 my sme vnútri sedeli ako v obývačke len v košeli.
Nevíhoda všetkých kúrení je rosenie posed sme si teraz obložili polystyrenom na ktorom sa voda nezráža ale obložiť bivi to si neviem predstavit :o)
ospravedlnujem sa tušim som sa moc rozkecal :o)
Njiri - Profil | Čt 8.1.2004 10:06:45
Nivo | St 7.1.2004 19:08:54
NZoroš | Út 6.1.2004 14:03:57
NGolem | Po 5.1.2004 17:00:31
S tim plynem sem o tom neslysel, ale netvrdim,ze to neni mozny. Kdyby se to stalo u plynu, tak nevim, jak moc dlouho by musel horet v nevetrany mistnosti. Ted narychlo sem spocital, ze pro vyhoreni 1 litru propan-butanu je potbera asi 5.5 l kysliku, coz odpovida cca 28 l vzduchu. Tedy bomba by musela horet 28 hod, aby byla mistnost bez kysliku. Spalovani na CO probiha pri obsahu tusim pod 5 %, ale to fakt nevim presne. V mistnosti 2x2x2 m je pri 20 °C cca 800 l vzduchu. Kdyz je kosa, tak je to tam daleko vic (to uz se mne pocitat nechce). Nevim ale, jakou rychlosti probiha spalovani z propan-butanovy bomby (kolik litru za hodinu).
Za cisla nerucim.
No vidim, ze uz mne z ty hokny hrabe, takze je nejvyssi cas skoncit. cau.
NGolem | Po 5.1.2004 16:34:28
NMarin | Po 5.1.2004 16:27:55
Já myslím, že ox. uhelnatým, ale nejsem zas takovej chemik.
Nkarelc - Profil | Po 5.1.2004 15:22:05
NMarin | Po 5.1.2004 14:52:10
V bivaku mi vadí, že se na stěnách sráží vlhkost a pak mi kape na spacák.
NSchneidy | Po 5.1.2004 14:49:28
NHonza - Profil | Po 5.1.2004 14:49:12
NAleš p.t.d. - Profil | Po 5.1.2004 11:57:48
NMichal Kučera | Po 5.1.2004 10:03:16
Kde to žije - kaprařina
9:04NKrátkodobá kaprařina x 9915
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












