- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký spacák
Poraďte mi vhodný typ ,cenu případně zda to někdo šije na zakázku. Děkuji
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Mário | Pá 26.9.2003 12:56:41
boyscout - Profil | Čt 25.9.2003 20:43:50
rapalla - Profil | Čt 25.9.2003 18:54:39
Mirek S | Čt 25.9.2003 13:44:11
Mário | Čt 25.9.2003 11:53:04
allfa | St 24.9.2003 14:54:56
Mirek Saf. | St 24.9.2003 9:54:14
Petr B | Út 23.9.2003 21:41:16
Ája - Profil | Út 23.9.2003 12:34:49
(www.spacaky.cz/spacaky_typy1.htm, www.hannah.cz)
Mirek Saf. | Út 23.9.2003 12:05:21
Ája - Profil | Út 23.9.2003 9:46:10
Šuli | Út 23.9.2003 9:32:48
brach - Profil | Po 22.9.2003 15:56:22
Mário | Po 22.9.2003 15:31:48
Tak ako píše siro , na spacáku bývajú udávané aspon dve teploty extrém, komfort
extrém - je teplota pri ktorej ked budeš spať v spacáku tak nezmrzneš ale kosa ti bude riadna
komfort - je teplota na akú máš v pláne ten spacák používať
z toho vyplíva že univerzál nekúpiš , ale podotýkam v spacáku by sa malo spať len v spodnom prádle - čo na rybách neni vždy možné.
Ja som chcel kúpit neaký nový ale starého mi bolo lúto (citový vzťah už som mnou čosi zažil a nielen so mnou :o) ) ja to riešim jednoducho moj starý dobrý spacák som si zateplil tak že som do neho všil starú deku je supr teplý až na to že je ťažší (auto odveze) má to výhodu že nový môže byť akokolvek hrubý (nadýchaný) kde si nan lahnes tak splasne a odspodu už až tak teplý není potom třeba karimatku i na lehátku Tu aspon ležím na deke co je trochu teplejší. To že je v lete moc teplý riešim tak že som ním iba prikrytý - lepšie sa potom z neho vyskakuje k prutu. Chcem naň ešte našit špeciálny polopriepustný šušťák vlhko z neho ide von a nie dnu - samozrejme pršať nanho nemusí. Kamarát ten šušťák má a vraví že je v nom aj teplejšie (menej vlhkosti).
Mário | Po 22.9.2003 15:25:19
extrém - je teplota pri ktorej ked bude spa v spacáku tak nezmrzne ale kosa ti bude riadna
komfort - je teplota na akú má v pláne ten spacák pouíva
z toho vyplíva e univerzál nekúpi , ale podotýkam v spacáku by sa malo spa len v spodnom prádle čo na rybách neni vdy moné.
Ja som chcel kúpit neaký nový ale starého mi bolo lúto (citový vzah u som mnou čosi zail a nielen so mnou :o) ) ja to rieim jednoducho moj starý dobrý spacák som si zateplil tak e som do neho vil starú deku je supr teplý a na to e je aí (auto odveze) má to výhodu e nový môe by akokolvek hrubý (nadýchaný) kde si nan lahnes tak splasne a odspodu u a tak teplý není potom třeba karimatku i na lehátku Tu aspon leím na deke co je trochu teplejí. To e je v lete moc teplý rieim tak e som ním iba prikrytý lepie sa potom z neho vyskakuje k prutu. Chcem naň ete nait peciálny polopriepustný uák vlhko z neho ide von a nie dnu samozrejme pra nanho nemusí. Kamarát ten uák má a vraví e je v nom aj teplejie (menej vlhkosti).
Mišák - Profil | Po 22.9.2003 11:15:47
brach - Profil | Po 22.9.2003 7:57:32
siro | Po 22.9.2003 7:20:01
Jezdim s nim i v zimě a pohodička,teplíčko.
Jen je třeba dávat pozor aby ti nezmokl a ty jsi ho pak nenechal dlouho zmuchlanej.Slehne a bude ti v něm klandra.V létě v něm ale chcípneš.Univerzál neexistuje.
Je potřeba dobře vybírat,některé firmy píší do -20,ale znamená to že do -20zachovává životní funkce.V praxi to znamená že je kolem nuly a ty mrzneš.
ivo - Profil | Po 22.9.2003 6:54:21
vladys | Ne 21.9.2003 22:30:51
Aj ked nie je povrch vodeodolny (spavam v pristresku) a nie je tak teply.
Jirka D. - Profil | Ne 21.9.2003 20:18:11
mirmen - Profil | Ne 21.9.2003 19:37:21
U spacáku je to podobně jako u prutu. Neexistuje univerzální na všechno. Pod čirou oblohou či přístřeškem jen z plachty nahoře je potřeba brát v úvahu, co pod spacák dáváš ( celta, deka, karimatka, matrace - aby se zespoda nezahumusil)a zda ho budeš přikrývat třebas lajntuchem ( ráno padá rosenka, při vícedenním pobytu je třeba sušit).
Na drsnější podmínky beru péřák US army - mumie ( 1949 r.v.) z bazaru za 3 kila, není tam husí, ale nějaké kachní či jaké peří. Místo vložky dávám do spacáku kapnu. Je-li přijatelně, spím na adama, jinak jegory a bavlněný nátělník.
Je-li nutno spát ve stanu ( cca 20 let stará horolezecká Gemma, dvouplášťový stan s konstrukcí do větru) tak postačí v létě letní spacák z mikrovlákna - za pár šupů.
Mumie je pohoda, ale nasoukat a vysoukat se chvíli trvá, takže záleží, jak chytáš. A navíc večer je třebas +5+10 ve stanu, takže v mumii je teplo i v trenkách, v noci pokles třebas o 10-12°, ráno začíná být znát chládek. Zalezeš-li večer oblečenej, tak se "uvaříš".
To, co psal Jirka D., by stálo za úvahu prozkoumat.
Podotázka: Jirka D. upřesni to, Za jakých podmínek ten spacák používáš? Pod širák, do bivaku či do stanu s podlážkou? V jakém roč.období? Díky.
Mirek S | Ne 21.9.2003 15:22:54
K otázce, mumii mám od nějaké firmy v Praze. Jsou někde na nábřeží, blíže http://www.tulak.cz/arctic/sp.php .
Jirka D. - Profil | Ne 21.9.2003 12:12:49
Pan Slamáček | Ne 21.9.2003 12:06:54
Ladys' | Ne 21.9.2003 7:17:00
Kde to žije - kaprařina
8:05Krátkodobá kaprařina x 9998
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8063
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáKyjský rybník, Džbán 50908
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtFanclub značky Shimano 16402
ČtDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtLabe fishing store 19
ÚtOhře, úlovky, nástraha 1054
PoŽermanky a bivakovani 4
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
NOVINKA - Spacák 5 Season Luxury Sleeping BagZa 2.330 Kč
Vysoce kvalitní spací pytel, který byl pečlivě vyvíjen a jeho vnitřní vrstva kombinuje, jemný microfleece a delší vlas, který imituje hřejivou ovčí srst.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
27.6.Dětské rybářské závody - U...
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










