MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

bojka na dravce

Na dovolené v Břeclavi jsem viděl kolegu rybáře, jak nastražoval bojku pro luv sumců. Technika je mi tedy jasná. To, co nevím a v čem potřebuji poradit je to, zda lov na bojku lze použít i pro štiku či jiné dravce a pokud ano, jaké parametry (velikost) by tato bojka měla mít, případně uvítám zveřejnění podrobného nákresu. Jde mi hlavně o velikost plováků, jejich tvar a barva. Jaký nástražní systemek. Díky.

Autor diskuse: Laďa
Zařazeno do: dravci - techniky lovu, 31.7.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Laďa So 2.8.2003 0:47:40
Omlovám se za překlepy, ale snad je to srozumitelné.
N Laďa So 2.8.2003 0:41:21
ad Lupen: v RŘ je uveden max. rozměr. Jde mi spíš o to (protože sumce nemám kde chytat), že hodlám používat nástrahy menší než na sumce a proto použít i menší plováky.
Nyní stručně popíšu to, co jsem viděl v Břeclavi: bojka dlouhá cca 1 m. Plováky zaoblené válce dlouhé cca 15 cm,natřené na světle hnědo, průměru cca 10 cm, spojovací tyčka průměru cca 1 cm. Na zadním konci/k prutu obratlík, na předním karabinka, ke které se pak připínal systémek s olůvkem a dvěma trojháčky.
Postup byl následující: rybář použil k nastražení dva pruty. Prvý se silonem asi 0,70, kotvící olovo cca 200g, zarážka z leukoplasti a navázán silo drukého - pomocného prutu. Ten druhý prut měl v držáku a po odklopení řadiče prvním rutem olovo nahodil domíst, kde chtěl chytat. Zároveň s olovem tedy nahazoval i silon druhého prutu. Po nahození a dopadu olova na dno druhým prutem přitáhl skrze očko v kotvícím olovu silon prvního prutu na břeh a na silon prvního prutu navázal obratlík zadní části bojky. Na přední karabinku pak připjal systemek s nástražní rybou (karas cca 25 cm), bojku i s rybou položil do vody a pomalu přitáhl celou sestavu, až měl zadní plovák bojky nad kotvicím olovem. Pak dal put do vidliček a zapnul hlásič.
N Lupen Pá 1.8.2003 12:23:32
Bójka pro lov dravců je dána RŘ, tedy její maximální rozměry a i lov na ní je tam upřesněn -vzdálenost od břehu, průjezdný průřez atd.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | techniky lovu ]

Co je nového - dravci + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNavijáky Daiwa Crossfire

Navijáky Vás přesvědčí svým moderním designem a vynikajícím poměrem cena/výkon. V závislosti na velikosti se hodí na štiky, candáty, kapry, pstruhy či úhoře.

akce, rybareniWobler SPRO PowerCatcher Cranky Minnow

Za 49
Osvědčené woblery za cenu třpytek?

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
ML SPORT ML SPORT

Brno, Bohunická 67