MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

bojka na dravce

Na dovolené v Břeclavi jsem viděl kolegu rybáře, jak nastražoval bojku pro luv sumců. Technika je mi tedy jasná. To, co nevím a v čem potřebuji poradit je to, zda lov na bojku lze použít i pro štiku či jiné dravce a pokud ano, jaké parametry (velikost) by tato bojka měla mít, případně uvítám zveřejnění podrobného nákresu. Jde mi hlavně o velikost plováků, jejich tvar a barva. Jaký nástražní systemek. Díky.

Autor diskuse: Laďa
Zařazeno do: dravci - techniky lovu, 31.7.2003

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Laďa So 2.8.2003 0:47:40
Omlovám se za překlepy, ale snad je to srozumitelné.
N Laďa So 2.8.2003 0:41:21
ad Lupen: v RŘ je uveden max. rozměr. Jde mi spíš o to (protože sumce nemám kde chytat), že hodlám používat nástrahy menší než na sumce a proto použít i menší plováky.
Nyní stručně popíšu to, co jsem viděl v Břeclavi: bojka dlouhá cca 1 m. Plováky zaoblené válce dlouhé cca 15 cm,natřené na světle hnědo, průměru cca 10 cm, spojovací tyčka průměru cca 1 cm. Na zadním konci/k prutu obratlík, na předním karabinka, ke které se pak připínal systémek s olůvkem a dvěma trojháčky.
Postup byl následující: rybář použil k nastražení dva pruty. Prvý se silonem asi 0,70, kotvící olovo cca 200g, zarážka z leukoplasti a navázán silo drukého - pomocného prutu. Ten druhý prut měl v držáku a po odklopení řadiče prvním rutem olovo nahodil domíst, kde chtěl chytat. Zároveň s olovem tedy nahazoval i silon druhého prutu. Po nahození a dopadu olova na dno druhým prutem přitáhl skrze očko v kotvícím olovu silon prvního prutu na břeh a na silon prvního prutu navázal obratlík zadní části bojky. Na přední karabinku pak připjal systemek s nástražní rybou (karas cca 25 cm), bojku i s rybou položil do vody a pomalu přitáhl celou sestavu, až měl zadní plovák bojky nad kotvicím olovem. Pak dal put do vidliček a zapnul hlásič.
N Lupen Pá 1.8.2003 12:23:32
Bójka pro lov dravců je dána RŘ, tedy její maximální rozměry a i lov na ní je tam upřesněn -vzdálenost od břehu, průjezdný průřez atd.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | dravci | techniky lovu ]

Co je nového - dravci + obecné

Začátek sezóny lovu dravců:

Oznámení - dravci
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - dravci
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNGT Stolek s Kufrem Carp Bivvy Table System

Za 2199
Velice povedený, kvalitně zpracovaný kufřík s integrovaným stolkem. Stolek lze z kufříku vyjmout, tím získate klasický stolek do bivaku a kufřík na vše nezbytné. Velmi robustní zpracování a kvalitní zipy. Už nikdy nebudete hledat potřebné vybavení všude po bivaku.


akce, rybareniFOX Přenosný vařič Cookware Standing Stove

Za 648
Tento praktický hořák s montáží na plynovou bombu má kompaktní design, díky kterému jej lze složit do malého pevného pouzdra, které je součástí balení. Má nastavitelnou kontrolu plamene, takže si můžete nastavit teplotu, kterou opravdu potřebujete.


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a