- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ryby v pražské Vltavě
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NLevit - Profil | So 14.6.2003 0:07:36
NMedeo - Profil | Pá 13.6.2003 14:19:05
NLevit - Profil | Pá 13.6.2003 13:43:38
NLevit - Profil | Pá 13.6.2003 13:35:36
NBílej Tesák | Pá 13.6.2003 13:11:53
Nnadalv | Pá 13.6.2003 12:53:40
NBigSteak - Profil | Pá 13.6.2003 10:02:14
NZbynek - Profil | Pá 13.6.2003 7:11:01
Jinak jeho reakce vypadala, ze zatim neni naprosto schopen se takovych debat ucastnit. Ja bych ho sacoval na cloveka tak mezi 50-60 nerudny bez smyslu pro humor. Uz bych tady ale nechal prostor pro odpovedi na otazku..
NLevit - Profil | Čt 12.6.2003 20:39:46
Abys mi rozuměl: já netvrdim, že nebyl výsměšný. Je to i pravděpodobné, ale záleží to jen na mém očekávání vyplývajícím z předešlých podobných zkušeností. Je lepší chvíli dýl sondovat, jak je na tom s písemným vyjadřováním. Pokud je to po několika dialozích viditelně nafoukanej vejtaha a možná i kecálek, tak klidně do něj: můžeme ho pěkně zesměšnit třeba tak, jak vypadala Tvá druhá reakce - vtipně, odlehčeně, ironicky, rejpavě, slušně...je to OK. Jestli ovčem i TREFNĚ, to se už nedozvíme, protože jsme toho člověka neměli možnost aspoň trošku víc poznat.
Klidně je možné, že se jednalo o čerstvého návštěvníka MRKu, kterému se nelíbí některé slovní potyčky silnějšího kalibru, díky nimž to tu na něj nedělá dobrý dojem. Pak nechce být ve své sdílnosti příliš konkrétní a stačí málo nevhodná reakce, aby si řekl "to sem si myslel, zas ňákej deb.., tady nemá cenu se dělit o zkušenosti", strčí nás všechny do jednoho pytle a MRKu udělá zlou reklamu.
Komunikace přes internet s sebou nese určitá úskalí spočívající právě v tom, že nevidíme ani celou verbální reakci (tón a výška hlasu, hlasitost) a neverbální reakci (postoj, výraz, pohyby očí, gestikulaci, dýchání...) už vůbec ne.
Chceš příklad? Třeba obyčejná věta "...jasně, nejsem přece blbej..." může bejt: arogantní, obranná, vyčítavá, ironická, výsměšná, obviňující, lhostejná, omluvná, netrpělivá atd. Pokud si ji nějak vyložím, nemusím se vždycky trefit a konflikt či nedorozumění je tu hned.
Podle mě je nejlepší věty obsahující nějaké neidentifikovatelné emoce raději ignorovat a psát jako by se nechumelilo. Pokud náhodou jde poznat relativní polarita emocí, tak mě zajímá jen ta polarita, ale nebudu odhadovat, jestli se jedná kupříkladu o obranu nebo výčitku, dál píšu neutrálně a počkám, co se z toho vyvine. Pokud nešlo o nic vážného, tak je ticho po pěšině a pokud je někde problém, tak se stejně dotyčný ozve...
No nic, tak jsem si trošku zauvažoval nad komunikací přes internet, snad to nikoho nezabilo tohle číst :)
NJirka | Čt 12.6.2003 15:00:19
NJirka | Čt 12.6.2003 14:56:40
NZbynek - Profil | Čt 12.6.2003 14:52:00
Potreboval jsem proste vyjadrit, ze Slavka nemuzeme nijak ohrozit a pro zpikantneni jsem pouzil zamerne ono pichlave prirovnani, cele mi to tam narame pasovalo B-)) Jeho vysinuta reakce me nechava pomerne klidnym, myslim ze je mnohem hrubejsi nez moje popichnuti (a s ni i Slavek). V kazdem pripade mam radost, ze Slavkuv konecnik zustal v poradku. Jen mi vrta hlavou jak mu ti darebove mohli ublizit, ze se tak uzavrel. Chce to radnou MRKoterapii :o)
NLevit - Profil | Čt 12.6.2003 14:32:53
NLevit - Profil | Čt 12.6.2003 14:28:34
Tohle se totiž týká velké části všech otázek, ne jenom téhle.
Tady máme klasickej příklad:
někdo dá radu, ale zůstane v anonymitě. Nechce se dělit o zkušenosti, jen řekne, že to jde - rada nic moc, ale aspoň něco.
Jirkovi se to pochopitelně nelíbí a kriticky to zhodnotí.
Potud v pořádku.
Ovšem připojí se Zbynek s rejpavou poznámkou (se kterou klidně souhlasim), ovšem s dovětkem o přefiknutí...(nabízí se úvaha, jsetli by si to samý dovolil i v přímé interakci)
Co dodat? Snad jen to, že se pak nemůže cítit dotčený za protiinzultaci v podobě debila, byť si to třeba až tak nezaslouží...
A tohle je jenom malá nepříliš vyhrocená ukázka. Kdyby se tu vyskytnul někdo paranoidní, kdo by nechápal zdejší humor a za vším hledal útok...
Asi na tohle téma položim do placu novou otázku, třeba z toho bude zajímavá a plodná debata.
NZbynek - Profil | Čt 12.6.2003 11:55:02
NJirka | Čt 12.6.2003 11:50:03
NZbynek - Profil | Čt 12.6.2003 10:58:44
Jinak si myslím, že debil na mou adresu bylo příliš silné slovo. Pokud si, ale představím Tvou rybářskou velikost - tak se jen tiše stydím..B..-(
Jirka>omlouvám se pokud jsem překazil rodící se vztah naplněný důvěrou. Snad se Ti Slávek ozve a Ty ho prosím nezklamej..
NSlavek | Čt 12.6.2003 9:57:23
NJirka | Čt 12.6.2003 9:31:19
NZbynek - Profil | Čt 12.6.2003 7:20:31
NSlavek | St 11.6.2003 19:44:22
NJirka | St 11.6.2003 10:31:22
I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.
User "slavekrecman" does not exist!
NZbynek - Profil | St 11.6.2003 7:28:29
NSlavek | Út 10.6.2003 21:11:21
NPiškotus - Profil | Út 10.6.2003 17:49:11
Čísla o nasazenejch rybách dnes bohužel nezjistím neb ,jsem stále v práci a nic nestíhám.
Ale,ty štiky zněj zajímavě.
NMedeo - Profil | Út 10.6.2003 17:04:49
NJirka | Út 10.6.2003 12:24:57
NPiškotus - Profil | Út 10.6.2003 9:32:59
Hele chlape fakt jak sem koupil tak prodávám.
A vlastně mě ta lokalita vůbec nezajímá,tudíž se jí nehodlám nějak zabejvat.
Ale,myslím,že sem do otázky budu schopnej zítra dát konkrétní čísla nasazenejch ryb za poslední 2 roky.Pokud se stihnu za kamarádem zastavit.
NMedeo - Profil | Po 9.6.2003 16:12:29
NMedeo - Profil | Po 9.6.2003 16:11:44
NPiškotus - Profil | Po 9.6.2003 14:32:05
Netuším,já tam nikdy nechytal a chytat nebudu.
Zkus hodit otázku a třeba Ti někdo poradí.
Nerad bych někoho nebo něco doporučoval,neb většinou se to ve zlé obrátí.
Ještě sem mluvil s kámošem,co to tam má očíhlé a jen se mi smál.Fakt tam jsou pékné čudly.
NPiškotus - Profil | Po 9.6.2003 11:45:54
NPiškotus - Profil | Po 9.6.2003 11:43:23
NMedeo - Profil | Po 9.6.2003 11:18:34
Kde to žije - všechna témata
17:20NRybáři a vinařství 929
16:54NATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












