- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jaký foťák
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
DeProfundis - Profil | Po 29.10.2007 12:19:08
ZN: píšeš: "tři Mega je dost málo (to je neodikutovatelný fakt ... 6 mega, což je v dnešní době naprosto běžné, stačí na fotky A4"
Tak to dost přeháníš! Tři mega na fotodokumentaci k vodě může být pro někoho až až. Rozhodně to nemusí být málo. A že 6M stačí na A4 je sice hezký, ale málokdo si dělá fotky na A4. Věřím, že netopýrovi by ve výsledku bylo jedno jestli má 3M nebo 6M, stejně jako většině konzumních fotografů.
Nakonec stejně jde o kvalitu snímače a o to jak se s datama popere foťák daleko víc jak o počet MP! Já si s mým 4M staříkem Canon A80 troufnu kvalitou i na A3 a že to zdaleka nestačí na DPI fotolabu se můžu ve srovnání s jinejma DF vykašlat, protože u nich je kvalita většinou degradovaná jinejma parametrama.
Mitchell: Olympus Mju 770 SW je zdá se přímo předurčen jako "foťák na ryby" ikdyž spíš vláčka/moucha, kde je nějaké riziko utopení. Mě osobně je teda Olympus z dob minulých nesympatický, asi bych se i obával jak se projeví drobná optika a asi i snímač na výsledné kvalitě, rozhodně bych s tímhle nechtěl fotit něco jinýho než dokumentačně ryby. Dneska kdybych si měl koupit foťák na ryby, tak asi Panasonic LZ7 - za ty prachy (5.500, -) bych se nešel oběsit při jeho utopení:o) a hlavně svou velikostí a 6x zoomem je to akorát. Na focení krajiny by to vyhrál asi Canon S5 IS, ten se blíží cenou k tvejm 10.000, - Jinak k problému baterií se přikláním k netopýrovi vzhledem k dostupnosti a bezproblémovosti. A fotit s alkalickejma bateriema je trochu zcestný.
Mitchell - Profil | Po 29.10.2007 10:25:26
Mitchell - Profil | Po 29.10.2007 10:18:57
thundarr - Profil | Po 29.10.2007 10:07:17
MRKnato - Profil | Po 29.10.2007 9:46:52
Mitchell - Profil | Po 29.10.2007 7:37:45
ZN - Profil | So 27.10.2007 16:04:23
velký rozdíl v tom až tak není. Čip bude stejný či podobný. Nijak se tím nezabývám, ale určitě bude lepší EVF než placatec v objektivu. Taky si myslím, že má přístupnější a rozšířenější funkce ovlivňování fotky, určitě je stabilnější v ruce a ..... nevím co ještě. Rozhodně si myslím, že výsledné fotky budou kvalitnější z EVF. Je otázkou, jak velké fotky kdo dělá, páč u pohlednice to bude zanedbatelné. U A4 to bude dle mého znát.
To rozdíl mezi EVF a digitální zrcadlovkou je propastný.
MRKnato - Profil | So 27.10.2007 10:12:37
ZN - Profil | Pá 26.10.2007 22:51:55
děkuji za kompliment, ale já fakt nejsem umělec. Kdybych byl umělec, a ne motyka, tak se neprcám s nějakou firmičkou a fotil bych o dušu:-)
malamut:
je to D300 a je to fakt skvělá věcička. K mání už je celkem v pohodě.
Jinak, myslím si, že je potřeba si vzít k srdci příspěvek Ricciho. A jak je z této stále se opakující diskuze patrné, všichni jsou se svými foťáky spokojeni. A tak to má být.
oskus - Profil | Pá 26.10.2007 22:02:41
Japčák - Profil | Pá 26.10.2007 15:12:45
Ale proč jsem si před pár měsícama pořídil DMC-FZ8 protože To unesu a na net a na doma mě To stačí.
S dimage S 414 jsem se natahal a natrápil již dost ale foto někdy bylo na 100% (snímač je tam jak u levné zrcadlovky) a pak pár měsíců s digizrcadlovkou ... :-(
malamut - Profil | Pá 26.10.2007 14:51:08
šeptal - Profil | Pá 26.10.2007 10:27:11
jirka mz - Profil | Pá 26.10.2007 10:26:33
pak je ještě jeden fz 18 a ten má 8 mpix a !!!18x optický zoooom!!! za cenu asi 10-11t
jinak jestli je to Canon, Olimpus, Panasonic, Kodak, ...... je si myslím vcelku jedno
Ledňáček (Iceman) - Profil | Pá 26.10.2007 10:17:41
šeptal - Profil | Pá 26.10.2007 10:15:57
Ledňáček (Iceman) - Profil | Pá 26.10.2007 10:00:18
Ono je to totiž hlavně o tom, co ti s fotkou foťák provede. Naprostá většina kompaktů má nastavenou úpravu fotky tak, aby tam byla maximální ostrost, vytáhne barvy až do kýčovité sytosti atd. Když se pak podíváš na fotku tak si říkáš to je mazec, ten kompakt fotí jak svině. Ale je to za cenu ztráty detailů na fotce.
Naproti tomu zrcadlo tohle nedělá, nebo alespoň ty co jsem si zkusil (kromě Nikonu D40, ale zle to tovární nastavení změnit).
Člověk který má dlouhodobě jen kompakt si koupí zrcadlo a dostane po prvních fotkách šok. Jsou v porovnání s kompaktem mdlé, méně barevné atd. Dále pak vše co uměl při nastavení clony v různých situacích je zase jinak, kůli změně velikosti čipu.
Dále pak zjistí, že jedno sklo je dost limitující, nikdy nepokryje tolik situací jako např. s UZ. Pak zjistí, že interní blesk je taky naprd.
Skončí to tím, že se bude zase učit vše znova a sype do toho stále další prachy.
Považuji tedy za zvěrstvo radit někomu kdo si chce semtam něco nafotit koupi zrcadla, jak se tu objevilo.
Tohle je chlape realita, dost lidí co přešli si to nechtějí připustit, ale je to tak.
Uff delší přízpěvek psát nechci.
Kde to žije - všechna témata
23:28Rybáři a vinařství 930
23:00ATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
22:42Boilies TB baits- chytací řada 47
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
CA HITRA
Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené...










