- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Odlov násady Po.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
4x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Salmo1 - Profil | Ne 7.10.2007 17:32:15
Proti sivenům nic nemám,po jejich vysazení nebyla žádná reakce predátorů.Je dobré je vysazovat tam,kde je populace Po slabší (studené pramené části toků,voda mírně kyselá atp.)
MARTIN PLZEN - Profil | Ne 7.10.2007 17:15:22
Salmo1 - Profil | Pá 5.10.2007 23:20:12
MRKnato - Profil | Pá 5.10.2007 23:00:08
Salmo1 - Profil | Pá 5.10.2007 22:33:50
U Pstruha by šel Kolowrat,tomu se na MP vodě daří a vyřazená generačka Lipana.
Vltava má obsah O2 8-10,8 mg/l.
MARTIN PLZEN - Profil | Pá 5.10.2007 20:51:03
MRKnato - Profil | Pá 5.10.2007 10:00:22
Cottus : Nikdy jsem netvrdil že samovýtěr je blud. Já se na rybařinu dívám spíš z pohledu rybáře a moc nesouhlasím se zvyšujícím se omezováním rybařiny z důvodu nefunkční "ochrany". Samovýtěr Po bude vždy, ale nebude postačovat pro rybolov. nesouhlasím proto s názorem, že by se počty rybářů měly odvíjet od počtu Po v revíru. Stěžejním kritériem by bohužel měly být peníze na Pd, Si a Li a Po by byl jakýsi bombónek, který by v úlovcích samozřejmě nepřevažoval.
Výraz "sloužil všem" byl myšlen rybářům, ne proletariátu. Pokud na tomto rybníčku chováš násadu Pd a obdobných ryb pro tekoucí revíry, pak jsem se mýlil a fabuloval.
Salmo1 - Profil | Čt 4.10.2007 22:38:35
Cottusové v běžné koncentraci mi nevadí,jaká jiná ryba může doprovázet Po na potoku?I to je součást přirozené a světe div se fungující selekce u P společenstva.
Skoro jsem pojal podezření,že snad Cottus gobio je fenomén P vod?!
kakr - Profil | Čt 4.10.2007 20:22:47
I když se s kolegou Cottusem v mnohém neshodnu, tady má pravdu. Výrazně zlepšená kvalita vody (omezení průmyslové výroby, hnojení, výstavba ČOV), se jednoznačně kladně projevuje na samovýtěru. Konkrétně u nás je to ostroretka, podoustev i parma o tlouštích nemluvě.
Cottus - Profil | Čt 4.10.2007 19:00:15
Stačí proběhnout porovnání svazových výsledků , popř. výsledky ichtyo. průzkumů ...
Voda se opravdu kvalitativně za těch 17 let zlepšila, trochu pokulhává její využití - ono totiž nejde současně plnit masařské plány a zvelebovat kvalitu populace ryb...bažiňák sloužící všem??? Pd ?? spíše vším....:-))
Původní Po z kapilár ude vždy lepší než jakákoli alternativa, protože : PROČ asi lososovití migrují miliony let na svá trdliště, kde přirozená selekce ochrání kvalitu budoucí generace...???
PS: zítra jdu přednášet na VŠ polnohosp.Nitra právě tyto "bludy"...
( Prapodivný svět vyhrál v SK zase první....)
MRKnato - Profil | St 3.10.2007 14:22:31
Celkom systémově jsi se vyhnul odpovědi na výhodnost chovu původního "materiálu" v zajízkovaných kapilárách, které považuješ za stěžejní. Jestli ono to nebude percentuelně, jako s tím bažiňákem....
Cottus - Profil | St 3.10.2007 12:29:10
PS: co se týká mojí zkušenosti ...jsem na trojnásobku oproti časům svazovým...a to byl jen výkřik do tmy, nikoli systémová změna!
MRKnato - Profil | St 3.10.2007 10:02:27
MRKnato - Profil | Út 2.10.2007 20:16:39
Stejně tak může fajnšmekr trvrdit, že husa krmená šiškami se pozná od husy koupené v hyperkmarketu. Já mu to věřím, ale většina kupuje tu z hypermarketu, protože je dostupnější, i lenější.
Jsetli je tedy PO z kapilár levnější a ještě lepší, proč někdo z MO se toho nechytne? Nebude v tom ale ještě něco jiného???
Cottus - Profil | Út 2.10.2007 13:00:28
Když jsme u Po, tak původní osádka cca 15 000 ks/ha je nyní zredukována na 1000 - 2000ks/ha...
O velikostech(genetických vlastnostech) raději nemluvě!
S tím pytlákem bych to viděl podobně : znám jich osobně desítky, leč největší PYTLÁKY jsem poznal až jako funkcionář ve svazu ...a navíc pod ochranou stanov a zákona o ryb.
Salmo1 - Profil | Po 1.10.2007 22:01:17
Možná někoho může překvapit,že se nejedná o propagaci nějakých akcí"Z"Prostě rybář se stará,rybář má.
http://www.tu.org/site/c.kkLRJ7MSKtH/b.3022897/k.B
Salmo1 - Profil | Po 1.10.2007 16:17:32
Jednoho jsem znal,bohužel dnes už nežije,pouze se vídávám s jeho manželkou.To"bohužel"mi také nešlo dlouho pod fous,ale dnes se na to dívám trochu jinak.Ono není pytlák jako pytlák.
MARTIN PLZEN - Profil | Po 1.10.2007 9:25:50
Bačus - Profil | Po 1.10.2007 8:05:15
Kde to žije - všechna témata
23:28Rybáři a vinařství 930
23:00ATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
22:42Boilies TB baits- chytací řada 47
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
CA HITRA
Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené...










