- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Odlov násady Po.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NMARTIN PLZEN - Profil | Ne 30.9.2007 21:47:33
NSalmo1 - Profil | Ne 30.9.2007 21:32:42
Je to o čem píšu.Kde se rybám daří,tak tam je násada jako plivnutí do moře.Že se někde chytá dostatek ryb Po,Li neznamená,že se jedná o vysazenou rybu,ba právě naopak.
Záleží co si kdo představuje pod pojmem Pd1.Pd1 může být v podstatě tržní ryba.
Siven se běžně vytírá tam kde se mu daří a roste jako z vody.
O tloušti vs.pstruh jsem psal,tam žádný problém nehledám protože tam problém není,naopak.
NMARTIN PLZEN - Profil | Ne 30.9.2007 21:01:17
NMARTIN PLZEN - Profil | Ne 30.9.2007 20:57:46
NSalmo1 - Profil | Ne 30.9.2007 20:09:22
MRku,to není žádné těžké vyvozování.To jsou fakta,mnohde zjištěná výzkumem.Pokusím se ti poslat nějaké info.dobře si ho přečti a nech si to projít hlavou.
Genialita úm.výtěru u lososovitých ryb se ukazuje v plné nahotě právě v době,kdy se o přirozený výtěr nikdo moc nestará a člověk,rybář to málo ještě zničí.Na našem revíru jsem poznal pstruha přirozeného výtěru vždy a vždy tato ryba byla jasně dominantní.Pouze malé procento bylo ryb úm.výtěru a VŽDY se jednalo o rybu řádově slabší.Dnešní stav na P vodách je právě o tom malém procentu a přirozený výtěr se zcela vytratil,nebo je likvidován.
Je dobré si položit otázku.Kdo je lepší genetik?Příroda nebo člověk.
Kdo udělá lepší selekci?Příroda nebo člověk.
NMRKnato - Profil | Ne 30.9.2007 18:59:15
Snaha o nesmyslné zvyšování míry u Po je podle mě kontraproduktivní v tom, že PO je velmi drahým krmením a pár jedinců, kteří dorostou +40cm by dorostlo i za jiných podmínek.
Na jedné nejmenované VČ MP říčce jsem lovil před cca 30 lety ukrutná množství Li 29-49cm. Ale žádné menší. Obdobné to bylo i u Po. Myslím si, že šlo o ryby splavené z P revírů a ryby vysazené. (Tehdy se ještě i do MP vysazoval LI a Po.)
NSalmo1 - Profil | Ne 30.9.2007 11:56:34
Paradoxně tvoje slova o MP to potvrzují.Bílá ryba,okoun i parma mizí,to je pravda,protože žádný revír není nafukovací.
Na MP vodách je ovšem nárůst konkurence těmto druhům.Bolen dravý +200%,candát obecný +100%,sumec velký +200%,štika (r.2000)+30% atp.
NMRKnato - Profil | Ne 30.9.2007 9:57:05
NMRKnato - Profil | Ne 30.9.2007 9:43:55
NSalmo1 - Profil | So 29.9.2007 19:14:41
Původní přirozená ryba mi zaručuje dobré zarybnění P vod 365 dní v roce a to je ten rozdíl.
Proč se pstruhům nedaří?No,pokud se někde vysadí Po1(19:49:43) aby se nebál a dobře se zabydlel přihodí mu tam Pd(a na podzim to jsou pěkní mackové) tak potom Po budeš hledat marně.
NMRKnato - Profil | So 29.9.2007 17:55:01
Cottus : na kterém revíru jsem rybařil ti samozřejmě neřeknu, byl to pro mě šok, že ještě taková P voda existuje a vůbec mě nevadilo, že za 2 dny jsem měl cca 90 záběrů, cca 40 ryb jsem udolal. Z těch 40 byli 2 potočáci t.j. 5%, cca 40% lipanů, 35% duháků a 20% sivenů. Největší lipan 36cm, největší siven cca 40-45 mě urval po chvíli návazec s mouchou. Největší duhák 35cm a to jsem muškař začátečník. Podle mě je tržní Pd a Si "nosným programem" P rybařiny. I 30cm duhák je pro mě na udici pěkným zážitkem. Kdyby byla taková to obsádka na většině P vod, vůbec bych neprotestoval ...
NMARTIN PLZEN - Profil | So 29.9.2007 17:00:25
NCottus - Profil | So 29.9.2007 13:17:38
Možná by nezaškodilo VOLAVKU řešit pomocí KÚ ŽP Brno(vím, že někde jsou úředníci -) , v případě neodezvy lze poukázat třeba na situaci na Bečvě...tam tlumit volavky šlo...
MRKnato: kde jsi to byl? napiš % zastoupení těch jednotlivých druhů z celku úlovků ( 2 ze 10 by bylo třeba 2O%...) :-))
NSalmo1 - Profil | So 29.9.2007 8:22:37
Otázka je,která skupina má pravdu?
NDR-VOŠTĚP - Profil | Pá 28.9.2007 19:49:43
NMRKnato - Profil | Pá 28.9.2007 19:21:32
Dnes jsem se vrátil z dvoudení rybačky na P revíru, kde na nymfu byly loveny ryby 20-45cm (lipani, duháci, siveni) pouze 2 potočáci cca 15 a 24 cm. kde jsou ty samovýtěry? Z mého hlediska lovce je 35cm duhák ideální rybou k zarybňování a lovení a zarybňováním toho lze docílit. Chápu, že z tvého obchodního hlediska jsi vsadil na PO, ale myslím, že to není správná volba. PO bude vždy rybou původní, ale objemově pouze doplňkovou, bohužel...
NCottus - Profil | Pá 28.9.2007 17:17:59
Jsi jedním z mála pstruhařů, kteří to berou poctivě!
Ono to totiž jinak ani nejde...vlastně jde...- a pak je to FENOMÉN P vod!
S délkou si dělám srandu:-) patnáct je patnáct...:-))) i když jsou narozeniny již za tři týdny...:-))
Co se týká cen, tak Ti dávám plně za pravdu: Ono to pokřivování na úkor kvality, monopolu už své ovoce bohužel přineslo...
A jsme zase zpět u osazování ...více nemusí vždy znamenat lépe...
NSalmo1 - Profil | Pá 28.9.2007 1:18:15
A za druhé chci ukázat,že dobrá rybnatost na průměrné P vodě není o vysazování,ale o ochraně přirozeného výtěru.
Komu to ne úplně dochází,tak si bude muset ještě pár let počkat,než mu to docvakne.
NSalmo1 - Profil | Pá 28.9.2007 0:44:35
Ryba je zachráněna od nuláku(pro neznalé to v žádném případě nedoporučuju).
Stáří je od výtěru, to je jasné.
Nevím docela přesně oč tu jde....?Nevysazujeme pro jiné, ale pro sebe.
Bačus-Prozatím se nechá potok ladem, budeme sledovat průtok(hl.letní)a dění v něm.Prozatím se to v něm pěkně hemží.
Na Haratině byla drobná technická závada ale nic podstatného.O otravě nic nevím, ale naposledy jsem tam byl v neděli(23.9)
104000 Kč.je tržní cena(odhadovaná).Za svazové ceny se divím, že to ještě někdo dělá(dnes spíše nedělá).
Kde to žije - všechna témata
19:00NBoilies TB baits- chytací řada 41
17:20NRybáři a vinařství 929
16:54NATTs hlásiče a ATTx příposlech 551
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Prologic Bunda Commander Fleece Jacket | SLEVA 51%Za 765 Kč
emný 100% polar fleece 330gsm. Protižmolkující a vodoodpudivá úprava.
TPU membrána zajišťuje 100% voděodolnost povrchového materiálu s 8000mm vodním sloupcem. Prodyšná. Teplá nastavitelná kapuce. Kapsy uzavíratelné na zip.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"













