- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Foťák na ryby???
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NG Moolis - Profil | Pá 14.12.2001 10:56:45
Nvráťa | Čt 13.12.2001 13:54:43
NAlan | Čt 13.12.2001 12:22:36
NChacharius - Profil | Čt 13.12.2001 11:30:28
NG Moolis - Profil | St 12.12.2001 12:55:38
Předpokládám, že jednou z Chachara vyleze, že byl nějaký čas (třeba 1 rok) závodníkem v kungfu - mnichem Shaolinského kláštera. Pochopitelně s výbornými soutěžními výsledky.
Nvráťa | Út 11.12.2001 9:04:41
silnější milionář> myslel jsem, že mi toho Tvýho starýho Nikona přenecháš ( když jsem měl ten svátek) a půjdeš do něčeho noblesnějšího nejlíp s pozlacenýma očkama. Zklamals mě. Ať do toho korzetu vrosteš a do smrti si už nevrzneš :-)
NMartin M. - Profil | Po 10.12.2001 10:26:36
NChacharius - Profil | Po 10.12.2001 9:55:30
NChacharius - Profil | Po 10.12.2001 9:53:32
NMartin M. - Profil | So 8.12.2001 18:47:10
NMartin M. - Profil | So 8.12.2001 18:43:49
NMartin M. - Profil | Pá 7.12.2001 12:54:23
PS: Dnes vam ve fotolabu udelaji fotku i pod korunu/ks, s lepsim filmem se dostanete na +/- 4kc za hotovou fotku.
NAlan | Pá 7.12.2001 11:20:58
NTomáš B. | Pá 7.12.2001 11:17:13
NChacharius - Profil | Pá 7.12.2001 11:05:14
NAlan | Pá 7.12.2001 10:45:38
NTomáš B. | Pá 7.12.2001 9:57:56
Nmiro | Pá 7.12.2001 2:33:04
NGoba | Čt 6.12.2001 16:08:59
NChacharius - Profil | Čt 6.12.2001 15:16:21
ale jeste doplnim pro nadsence, kteri chteji fotografovat potopeni na Orliku dvoumetrove sumce: Olympus dela ke svym digitalum (i ktem "levnym") docela slusna vodotesna pouzdra, ktera stoji kolem 10.000. A vubec prislusenstvi uz je dneska relativne dost !
NChacharius - Profil | Čt 6.12.2001 15:12:16
Pro Gobu: u kompaktu ani nezalezi na typu fotaku, ale spis jak fotis. Pokud chces ale koupit hracku za 3.000 Kc, ten Olympus je pekny.
Pro vsechny: pokud chcete hodne fotit a na papiru vam budou stacit fotky do 10x15, digital s rozlisenim od 2Mpix je pro vas naprosto optimalni a opravdu se vyplati.Pokud chcete delat "krasne" fotky (tim myslim, se tomu venovat umelecky nebo komercne), analogove foceni vas vyjde v prvotni investici o dost levneji. O felxibilitu a snad bezedne moznosti digitalni fotografie tim ale prijdete. Pokud nechcete o toto prijit, bude vas to stat s nejakym prislusenstvim minimalne 100.000 Kc. Napriklad Tomasem B. zminovany Nikon D1X stoji skoro 300.000, a to je to jen telo bez objektivu a navic, i tohle reseni ma sve mouchy (ale to je na delsi povidani a asi jen s temi, co se tomu hodne venuji).
Ale abych nezustal dluzny nejake zajimave digitalni tipy:
Olympus Camedia 2500L - zrcadlovka, 2,5 MPix, makro od 2cm, slusny objektiv, cena cca 26.000
Olympus Camedia rady 3000 - rychla, moc dobry objketiv, rozliseni 3,3 Mpix, cena podobna (podle typu)
... a na zaver, existuje docela prijemny SW, ktery inteligentne dopocitava body a virtualne tak ohromne zvysuje rozliseni. S rozlisenim 2,1 MPix pak udelate na A4 papir fotku, kterou nikdo (a tim myslim nikdo) nerozezna od analogove porizene, na A3 uz to v nekterych pripadech zrni, ale mnohdy se to taky da, a to uz je co rict ! S 5 Mpix fotaky s touhle vychytavkou udelas i dokonalou A1 ! At zijou moduly do Photoshopu ! :-) Ale nezapomente, ze se ani SW nekrade ! :-) Stoji to asi 20.000 Kc.
Pro Tomase B.: dame souboj ? :-) Ty a tvuj milacek F5 a ja a muj Olympus E-20, prislusenstvi dle vlastniho vyberu, 5 fotek 40x60. Termin na jare (to je uz hezky). Stejne nakonec uvidis, ze je to v lidksem faktoru trimajicim aparat (respektive. prenasejicim aparat, protoze bude stat stejne vetsinou na stativu :-)))
NTomáš B. | Čt 6.12.2001 14:43:28
NDavid - Profil | Čt 6.12.2001 13:39:03
Tomas B.> S 800 je fakt dobra, videl jsem ji ted nekde za nejakych 12-13 tacu, coz docela jde.
Roman C.>Inkoustovka bez Microfine Droplet Technology ti slusny fotky vytiskne, ale to jsi jeste nevidel vysledek S800 .
NTomáš B. | Čt 6.12.2001 13:07:48
NRoman C. - Profil | Čt 6.12.2001 13:03:15
NTomáš B. | Čt 6.12.2001 12:57:57
Nblack sheep | Čt 6.12.2001 12:45:07
Npavuh | Čt 6.12.2001 12:28:26
Nblack sheep | Čt 6.12.2001 12:27:56
NRoman C. - Profil | Čt 6.12.2001 12:23:57
Nejdriv zkusim odpovedet Gogovi na otazku: - za 2-3000Kc by se dneska mel dat sehnat Olympus Mju I, jehoz nastupce je nize zminovana Mju II. Osobne tento fotak (Mju I) vlastnim a taky si na nej nemuzu stezovat. Je to maly komapktni-fotacek, se kterym jsem udelal vetsinou fotek co jsou zde na MRKu (nez jsme koupili digital). Verim, ze jeho cena bude nyni nekde mezi 2-3000Kc.
Digital versus klasika: - me osobne vychazi lip ten digitalni fotak. Vyhody se zde jiz napsali (nesetrime s kazdou fotkou, ale naopak fotime co nas zrovna napadne atd..) Pokud vlastnim kvalitni tiskarnu, ktera umozni tisk fotek na fotgraf. papir, tak si muzu v pohode vybrany fotky vytisknout a zbytek vypalit na CD. A pokud je budu chtit nekomu ukazat, tak vezmu je CD a jde se, pocitac me dneska snad kazdy...
Onarb> http://www.digishop.cz/ -tady mas cenik digitalu, myslim si, ze je to hlavne o penezich - kolik muzes investovat. Osobne bych se nebal jit do Olympusu - zatim me nezklamal. Ten co mame s MM je na internet super - mozna na tisk by to chtelo vyssi rozliseni nez 1,3mil. (aspon 2,1-2,5mil). Recenze na digitaly je i tady: http://www.digineff.cz/
Njariss - Profil | Čt 6.12.2001 11:56:27
NOňarb | Čt 6.12.2001 11:53:21
Njariss - Profil | Čt 6.12.2001 10:19:49
All : jinak na této adrese jsou všechny možné cenové relace a recenze k typům : http://www.grafika.cz/photo/index.html
Nvráťa | Čt 6.12.2001 9:54:10
Nblack sheep | Čt 6.12.2001 9:40:54
chtel jsem ho jen upozornit na moznost poridit si digital. to je cely.
NRadous | Čt 6.12.2001 9:30:07
NGoba | Čt 6.12.2001 9:29:11
NVlada - Profil | Čt 6.12.2001 8:59:13
NBonefish | Čt 6.12.2001 8:21:11
NRadynek | Čt 6.12.2001 8:16:03
NMartin M. - Profil | St 5.12.2001 17:30:53
Goba> velmi dobry digital dnes stoji 10 000 a muzes fotit napr. makro zabery od 10cm vzdalenosti nebo natacet kratke video (5-10 minut na nizke kvalite). Pokud to vyuzijes i momo rybolov (foceni ulovku), pak to stoji za zamysleni.
Nblack sheep | St 5.12.2001 17:01:18
kdyz budes fotit ryby, urcite nemuzes udelat jen jednu fotku. na kazdou rybu spotrebujes alespon 10 fotek, aby jsi mel vetsi sanci ze se nejaka povede.
ja si nedavno poridil digital a rozhodne teto volby nijak nelituju. pocatecni naklady byli sice relativne velke, ale to je vsechno. odpadla mi cesta do fotolabu vyvolavat film a pak si pro nej zase dojit. dale diky tomu ze naklady na jeden snimek jsou prakticky nulove, fotim mnohem casteji nez-li predtim a fotky mam hned jak prijdu k pocitaci. vyhod je samozrejme vic. nejdriv zvaz tuto otazku. penize bych v tuto chvili do toho netahal.
Kde to žije - všechna témata
12:22NKurz Teo Daška pro Otoše 303
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
-20% akce ANGLICKÝ TýdenZa 79 Kč
ANGLICKÝ TÝDEN -20% od středy 17.6. do úterý 23.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na sortiment značek SONUBAITS, KORUM, PRESTON, FOX, CC MOORE a AVID. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_AN20. Více na www.chytil.cz
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











