- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak se zbavit masařů ?
Například kapr 55,sumec 130,úhoř 70,lín 45 atd.
Myslíte,že by se tím výrazně omezila tzv. masařina.
Úĺovky v těchto mírách přeci jen nejsou tak časté a přijde mi to lepší a jednodušší řešení ,než omezený počet odnesených ryb od vody.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPřemas - Profil | Pá 18.5.2007 11:00:06
NKubis - Profil | Pá 18.5.2007 10:17:51
NKROPACEK - Profil | Pá 18.5.2007 10:11:32
Nluckylucik - Profil | Pá 18.5.2007 9:34:35
a) budu si o něm myslet své a nějakým způsobem mu to dám najevo
b.) jednu rybu mu dopřeju, proti tomu nic nemám, ale u druhé už bych to řešil
c.) zavolám RS (nejlépe profi), protože podle mého názoru to není správné
d.) nic
Z příspěvků CarpMastra je zřetelná snaha najít způsob, jak situaci řešit. Ale co chceš řešit? Chceš řešit způsob, jak převychovat rybáře a přinutit je přijmout vaše principy? Nebo chceš řešit nezákonné (pytlácké) jednání, kdy si někdo přisvojuje větší množství ryb, než je mu dovoleno? V druhém případě jsou metody jasné a navýsost ospravedlnitelné - jde totiž o porušení zákona. A co vám zbývá v tom prvním případě? Jak někomu vnutit svojí "ideologii", když zákon porušen nebyl? Budete to muset zkusit odshora, zkuste změnit zákon a předpisy. Staňte se funkcionáři svazu, starejte se o výchovu mladé generace - organizujte dětské rybářské kroužky, snažte se, aby rybařina byla prostou součástí přírody ve všech směrech a ne VRCHOLOVÝ SPORT s honbou za nej úlovky prostřednictvím nejmodernější techniky, díky níž ryba v podstatě nemá šanci. Za současného stavu vám žádná RS, ani ta profi, nepomůže.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek a slibuji, že už nebudu otravovat.
Lucie
NPetr Koch - Profil | Pá 18.5.2007 8:14:13
NRobertak - Profil | Pá 18.5.2007 8:10:30
NRobertak - Profil | Pá 18.5.2007 8:03:57
NCarpMaster - Profil | Pá 18.5.2007 6:53:34
Teď nevík koho/co považuješ za ostré týpky, páč kapráři to asi nebudou. Mimo to ja jsem spíš zastáncem teorie vyfoť hned než to odložit na potom!
okurkus > Máš recht. RŘ mu po povoluje, ale pravo na to určitě nemá, alespoň to moralní ;-)
Aďo > Do učité doby se u nás vyhlašoval i titul vydra roku a díky bohu to zrusila rada.
syny > :-O to video na Nově tomu vyloženě odpovída.
NPřemas - Profil | Pá 18.5.2007 5:32:52
"luckylucik - pouštět ryby není móda, ale záchrana toho posledního co nám v těch vodách zbylo, kdo pamatuje ten dnes trpí........"
ano jiste je to exemplarni prispevek, na to si mne odpovedel, ze kazdy vzdelanejsi* rybar ma jasno, ktere ryby jsou chraneny, no jenze treba LIN (priklad) neni chranen a kolik jich chytis za rok? 30-40centimetrovejch? Kolik za rok chytis okounu 35-40centimetrovejch? a tak dale a tak dale a tak dale.............
Nemam rad ty co kolem sebe rozhlasuji, ze pustit rybu je zbytecnost, taci jsou jen zbabelci........... ale jinak je tady mezi kopecky pohoda.........
*hm, vzdelani je vzdelani, to pavouky z hlavy vyhani :o)))))
Nsyny - Profil | Čt 17.5.2007 23:49:52
NAďo - Profil | Čt 17.5.2007 23:33:05
Nokurkus - Profil | Čt 17.5.2007 22:57:49
Nluckylucik - Profil | Čt 17.5.2007 22:20:43
NCarpMaster - Profil | Čt 17.5.2007 22:02:59
Rád bych se vrátíl k tvoji myšlence a cituji "Co ale opravdu nemůžu zkousnout, jsou právě takové diskuse, v nichž jeden zastánce čehosi napadá a odsuzuje někoho, kdo se chová jinak nebo po svém." V žádném případě nejde o názor jednotlice! To že se ryby berou na baštu asi každý rozumný rybář pochopí, ale čeho moc toho je příliš! A jak je obecná pravda, tak každý by měl začít sám u sebe. Nejde o to být 100% C&R, ale vážit si každé ryby a to nevidím ani já ani Miky ani Přemas.
Proto zpět na začátek C&R je životní styl pro jednotlice ne pro všechny a to ani nemuže být, přeci jen se chceme odlišovat :-D :-)))))))) ;-)
Běžný rybář v součastné době vezme tolik co pokryje jeho chuť, ale ne hlad jeho rodiny a přátel. Ale jsme u otázky řešení ;-) a to jsi nenavrhla jen kritizuješ C&R ... dobře, ale nejspíš taky pouštíš a věřím tomu, že si nebereš ani 100kg ryb za rok domu a to jsou mezi náma i borci kteří to zmáknout 16x víc !!!
HM vyřeší toto nikdo nebude reptat. Budou existovat konzumní ryby a stejně i trofejní. Každý se zachová dle svého cítění. C&R není víra je to jen životní styl ;-)
Nluckylucik - Profil | Čt 17.5.2007 21:47:13
NPřemas - Profil | Čt 17.5.2007 21:28:18
NCarpMaster - Profil | Čt 17.5.2007 20:47:49
luckylucik > Odhaduji tě na veselou Lucku. Jsem rád, že se holky/ženy zapojují do rybaření a diskusí ohledně rybařiny. Máš 100% pravdu v tom, že co si rybář k vodě donese si MUSÍ i odnést.
Docela mě bere, že rybáři berou ryby považují rybáře, kteří vyznávají C&R za odpad !!!! Sice nemohu si tě moc otipovat už i z důvodu, že jsi nevyplnila komplet kartu, tak nevím. Věřím že nepatříš mezi ty co si za den lovu odeberou povolený počet ryb. To bych si u křehké ženy asi nezkousnul !
Všem > Jak již tady napsal Miky. Horní míra dá mantinel. Není to všelék a masaře to neodstraní, ale pro mě není kapr no. 1 To si lidi vůbec tohle neuvědomují, že kapr je konzumní ryba (v našich podmínkách) vyjma těch trofejních velikostí. Ale ochranu si zasloužíhlavně jiné druhy ryb.
Zajímalo by mě s kým 100% C&R jste se potkal, že toto nemužete zkousnout C&R. Lidi co já znám nikomu nic nevnucují. Jen říkájí co si myslí ... ale žijeme v demokracii ne? Tak by se k tomu měl každý kultivovaně vyjádřit. Pokud to nedovede, tak ze sebe maximálně uděla vola.
NMikyrybář - Profil | Čt 17.5.2007 18:53:33
to co jsi napsal s vysazováním ostatních "ohrožených" druhů souhlasím, to co jsem uvedl já byl příklad, přesto ho nezatracuj, i na rybách by nějaká kultura byla ku prospěchu
Nluckylucik - Profil | Čt 17.5.2007 18:53:20
Kde to žije - všechna témata
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:57NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 30
15:57NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












