- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Horní míra
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nmarula - Profil | Čt 15.3.2007 8:18:57
NLudaT - Profil | Čt 15.3.2007 7:28:16
Jak už bylo několikrát napsáno, nějaký plošný zavádění mír je nebezpečný, například máš rybník cca 10Ha a na něm jsou přemnožení cejni a máš horní míru štiky například 80cm, v tuto chvíli je to v pořádku, ale jelikož se tam těm štikám bude nadmíru dařit, za pár sezon tam budeš mít x štik 80+cm, cejnci vyžraní štiky hladový a co teď. Příroda by si samozřejmě poradila. Berte to jenom jako příklad, ale takovejch příkladů by mohlo být na každou rybu X. Prostě horní míra "jakékoliv" ryby by se měla zavádět podle konkrétního stavu revíru a na uvážení hospodáře kterej by měl vědět co je na "jeho" vodě potřeba. Já bych si přál taky chytat samí PO 50+, ale je mě jasný že prostě těch trofejních musý být na ty netrofejní výrazně nižší procento.
NPřemas - Profil | Čt 15.3.2007 5:30:48
NMRKnato - Profil | Čt 15.3.2007 0:37:08
Když to shrnu, tak revíry pojmou pouze určité množství ryb. Ryby nad toto limitní množství musí z revíru a je jedno jestli malé, nebo tržní.
CarpMaster - dát kapru svobodu? Jako gesto o Vánocích? Tato gesta platí celoročně tam, kde se nehospodaří intenzivním způsobem, tedy na soukromých revírech. Tam zvracet nemusíš. Mě se zase pro změnu chce zvracet jak ubývá okounů, plotic, podouství, lipanů, potočáků, štik a to jsou druhy, které se ještě před 10-20 lety bezproblémově rozmnožovaly samovýtěrem, nebo z plůdku. Možná, že o tomto problému ani nevíš, rybařina není jen kaprařina.
NJOKRS - Profil | St 14.3.2007 20:38:31
NCarpMaster (Groow) - Profil | St 14.3.2007 20:31:18
No už to tady zaznělo, že lidi co uznávají C&R jsou úchyláci, kteří rádi píchají háčky do tlamy ryb a nejlepší řešení je rybu zabít ... No jak je to zcestné. Člověk dává svododu rybě a ostatní ho označují za úchyláka ... spíš bych se zamyslel nad lidma co tohle vůbec vypustí z pusy ... . Neřeším ty co si ryby ponechávají. Budiž jejich názor. Ale fakt se mě chce zvracet, když podobné příspěvky vidím. Každý má svoji myšlenku a nikdo by mu ji neměl vyvracet, ale opravdu nesnáším lidi co jsou proti C&R a vypouštějí takové nesmysli co jsou třeba tady ... .
NFosgen - Profil | St 14.3.2007 20:20:40
NMRKnato - Profil | St 14.3.2007 18:07:07
Nepřipadá ti divné, že v tomto podivném světě rybařiny se nejpodivněji chovají právě ti, co se označují za CaR? Od nikoho z tohoto zájmového spektra jsem neslyšel a nezaznamenal petici žádající např. 50% omezení násad kapra. Pak by možná někde mohlo dojít ke zvýšení dolní, nebo zavedení horní míry. To by jste ale měli ještě víc nepřátel, proto raději kurvit rybařinu jako celek, abych si já užil za peníze všech. To zní dost bolševicky, dnes vlastně kapitalisticky.
NMikyrybář - Profil | St 14.3.2007 16:47:42
LudaT- člověče, každý den vstáváš do práce, večer spát, pak jídlo, nějaký to chlastání atd..... není to nuda, nebylo by lepší, kdybytě někdo praštil v průchudu po palici a ukončil tím to tvoje životní trápení???? Nebylo by ti líp, jako tomu kaprovi v rukách masaře?
NLudaT - Profil | St 14.3.2007 12:42:15
Ber toto prosím jako nadsázku, ale myslím že furt to berem "sobecky" co je dobrý pro nás rybáře a né co je dobrý pro RYBY tím nemyslím kapra. Kdyby se někomu chtělo a dokázal by spočítat kolik % "trofejních" kaprů připadá na X % středních a malých kaprů, tak pochybuju že by procento trofejních kaprů bylo mimo přirozené procentní zastoupení trofejních ryb v přírodě. Snad jsem to napsal aspoň trochu srozumitelně. :-). Trofejních kaprů je dost, ale "moderních kaprařů" přibívá. Ovšem mohu se mýlit.
NJOKRS - Profil | St 14.3.2007 11:09:03
NMRKnato - Profil | Út 13.3.2007 20:16:20
NCarpMaster (Groow) - Profil | Út 13.3.2007 17:37:43
Nkalaban - Profil | Út 13.3.2007 15:52:16
Nazdar
NJOKRS - Profil | Út 13.3.2007 14:26:36
NLudaT - Profil | Út 13.3.2007 14:08:05
NMiky - Profil | Út 13.3.2007 13:47:30
Zkoušel někdo z vás přemýšlet spíše o zvednutí dolní míry lovených ryb. např.kapr : 55,lín 40,ůhoř 90,sumec 140atd.
prostě se dostat nad hranici průměrné délky lovených ryb.Nejde přece o to že si někdo odnese domu od vody rybu ,ale přece o to kolik si jich odnese,o rybí přirozenou reprodukci.Nedovedu si sice představit kolik takovej bobkař chytne za rok třeba kaprů nad 55,ale určitěo hodně míň než 40 dorostenců.Pak by i ryby v našich vodách měli čas vyrůst případně se vytřít a ti co se specializují na lov trofejních ryb je stejně většinou vrátí vodě.
NKubis - Profil | Út 13.3.2007 13:10:52
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"












