Horní míra

Čistě teoretická otázka. Byli by jste ochotni podpořit petici pro horní míru u ryb, které v současné době mají v RŘ uvedenou spodní míru? Možná by bylo zajímavé uvést proč ano a proč ne.
Autor diskuse: CarpMaster (Groow) - Profil , 11.3.2007 všeobecné - ostatní

Mates(původní) - Profil | Ne 11.3.2007 19:15:56

silver:..........škoda!!!!!

    TORARYK - Profil | Ne 11.3.2007 18:12:59

    kraviny do kravína když chytnu kapra 41 cm a míru má 40 tak si ho nechám ne?!!!! :-)

    (ale já bych ho asi stejně pustil.To jen tak pro zajímavost..)

      sliver - Profil | Ne 11.3.2007 18:12:18

      Mates(původní) - bohužel ,kapři nemůžou dostat prašivinu.

        Mates(původní) - Profil | Ne 11.3.2007 18:05:53

        nereálné...stejně by šlo hlavně o ty prašivý kapry!!!!

          Briza - Profil | Ne 11.3.2007 17:56:30

          Výroční členská schůze MO MRS Zlín se usnáší:
          - Navrhnout sjezdu omezit úlovek kapra na 1 povolenku na 40 ks za rok.
          - Navrhnou sjezdu stanovit horní míru kapra na 70 cm

            CarpMaster (Groow) - Profil | Ne 11.3.2007 17:23:27

            Přemas > Vzácný to pojem šulini :-D

            Pevě věřím, že nikomu by taková akce neuškodila. Ono jak už se píše v petici k70, že kapři na d touto hranicí nejsou v podstatě poživatelní. Napadá mě jediný důvod proč takovou rybu nepouštět a to je preparace, ale zase na druhou stranu proč do smrti koukat na nějakou zdechlinu, kterou jsem chytil ... to se radši podívám na fotku stím, že takovou rybu mohu ještě jednou chytit a přidat fotku do alba.
            Jak říkám K70 je v podstatě pro kapraře. Petice pro všechny ryby je také pro všechny soudné rybaře ... ono vždy se najde někdo stím, že se mu to nepáčí ...

              sliver - Profil | Ne 11.3.2007 17:21:41

              Já bych byl hlavně pro horní míru kapra.Stanovil bych ji na 135 cm.

                splavek - Profil | Ne 11.3.2007 16:46:28

                Horní míra,no nevím radši bych zvedl tu spodní,ale asi bych to podpořil.Určitě bych to podpořil.

                  Přemas - Profil | Ne 11.3.2007 15:32:31

                  "ano urcite" a nejen u tech co maji dolni miru.

                  ani by neco takoveho nemuselo byt, kdyby byla vetsi osveta a hlavne by se lidi meli prestat konecne chovat jako sulini.

                    TORARYK - Profil | Ne 11.3.2007 15:01:45

                    aha :-)

                      Hlinomaz - Profil | Ne 11.3.2007 15:01:36

                      Horní míra?Jsem pro .Pro začátek by mi ale stačilo kdyby se dodržovala ta dolní.

                        pol - Profil | Ne 11.3.2007 14:56:18

                        TORARYK - No když chytneš 85 cm candáta a horní míra bude 80 tak ho musíš pustit!!!!!:-))))

                          TORARYK - Profil | Ne 11.3.2007 14:53:18

                          pls takové zálubná otázka co je to horní míra???

                            Daniel K. - Profil | Ne 11.3.2007 14:13:09

                            Ahoj kluci.Tak dneska jsme mněli na Mo Havířov členskou schůzi a odhlasovali jsme ůsek chyt a pust.sice po dost rušné debatě ale nakonec to vyšlo.Tak konečně se pohly ledy.A budeto na Těrlické přehradě.

                              syny - Profil | Ne 11.3.2007 14:08:00

                              Urcite jsu pro,bohuzel na mnoha lidech je podepsanej byvali rezim aridi se heslem po nas potopa a vubec ja nezajima co bude ve vode plavat za 10-15 let.Oni chytaji ted.

                                JOKRS - Profil | Ne 11.3.2007 13:46:54

                                Dobrá otázka,ale je to v čechách reálné? Podivej se kolem vody jak to tam vypadá....Zažil jsem případy kdy duchodci(někteří,ne všichni) si odnesou dopoledne dva kapri odpoledne taky,když nemaji míru tak na ně šlápnou a dovedu si představit že když bude mít 73 tak mu zase budou stříhat ploutve....Oni nechtěji chytat kapitální ulovky,ale chtěji maso!!!! Je to hrozný,ale je to tak. Já osobně jsem pro K 70 už jen proto abych nemusel jezdit za velkými kapri do ciziny.

                                  Mr.Stick - Profil | Ne 11.3.2007 12:57:38

                                  Ano.

                                    CarpMaster (Groow) - Profil | Ne 11.3.2007 12:55:24

                                    No co se z K70 vyklube se ještě uvidí, ale v tomto případě nejde jen o kapra proti kterému mohou mít někteří už i kopřivku. Takže v tomto případě by šlo skutečně o opatření pro všechny bez ohledu na to kdo jak chytá.

                                      Miraryb - Profil | Ne 11.3.2007 9:25:09

                                      Skutečně pouze teoretická otázka, protože na různých rybářských serverech probíhala petice K 70 a bylo to h.... platný. Bafuňáři v obou RS jsou neoblomní!!!!

                                        M!ld@ - Profil | Ne 11.3.2007 9:22:05

                                        Potpořil bych to stoprocentně. Sám chytám metodou chyť a pusť. Vím, že tu asi nikdy nikdo neprosadí ale horní míra je reálná a vysoce učinná věc, která nám pomůže obohatit naše revíry o kapitální úlovky a tím obohátí náš zážitek na rybách.