- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pstruhařský seminář - co Vy na to?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NCottus - Profil | Po 19.2.2007 12:47:17
I jako nájemník mám možnost investovat do ROZVOJE mého hospodaření...
A pokud by to tam nešlo, tak jde cíleně nutit (popř.sponzorovat majitele...)! ..a jsme z daní venku!
Jeden problém je ale čerstvý.: KOHO ze svazů máme pozvat, ABY to mělo SMYSL???
Máte tam i alternativisty?p.Hladík aj.?
NŘízek - Profil | Po 19.2.2007 12:21:34
Vitku: tvuj prispevek je celkem nepresny, uz jenom to ze tam tece destilka- oznaceni destilka neznamena ze ta voda musi nutne mit ph okolo 4-5, neb destilka je v tomhle pomerne normalni a je prevazne jen mirne kysela. Ph je navic dost ovlivneno pramenisti na raselinistich a s tim uz proste nic neudelas, takhle to v prirode chodi. Po kratkodobe snese i hodnoty okolo ph 5,5- 6, navic puvodni ryby z techto oblasti jsou na to prizpusobene. Navic v na sumave v prvni zone je tech potucku s puvodnim potocakem celkem dost, sam sem jich par agregatoval:-).Chceme li byti ekologicti a mit vodu i obsadku v +- prirozenem stavu, musime se smirit s tim, ze nekde ryby i nebudou, protoze jim to tam proste nevyhovuje.
Nmedvěd - Profil | Po 19.2.2007 11:42:34
NJKL - Profil | Po 19.2.2007 11:30:36
Proto je ten vliv na úpravy toku ze strany držitele dekretu tak těžko prosaditelný. (neříkám nemožný!!)
Jde o to přesvědčit vlastníka o skutečných potřebách - nejen o přáních rybářů - lovců.
NMRKnato - Profil | Po 19.2.2007 10:49:44
NMRKnato - Profil | Po 19.2.2007 10:40:02
NMRKnato - Profil | Po 19.2.2007 10:28:36
NMRKnato - Profil | Po 19.2.2007 10:25:34
NCottus - Profil | Po 19.2.2007 10:19:19
No a členi svazů jsou rybáři...a jejich vrcholný "orgán" (většinou) je výroční schůze....
A TADY by se to mělo začít měnit!!!
Státní úředníky pak je nutno nutit ze strany svazu jako o.s.
Ty Lesy ČR asi nic měnit nebudou,pokud na tom hospodaří svazy....
ZN.: plný souhlas s hodnocením současného systému..
ale stejně věřím na útok z dola...
NMiloš_Dia - Profil | Po 19.2.2007 9:52:04
"Rybáři" až na pár výjimek potvrzujících pravidlo nejsou NÁJEMCI !
NZN - Profil | Po 19.2.2007 9:26:38
Myslím si pravý opak, začít něco měnit musí majitel nebo nájemce, který je přímo závislý na výsledcích své práce, žádní rybáři. V současném systému a v prostředí dobrovolné práce, bez přímé zodpovědnosti a možnosti postihu, bez ekonomické a faktické závislosti na výsledku tvé práce je tvá idea nemožná. Historický fakt, ne moje představa.
NCottus - Profil | Po 19.2.2007 9:18:08
Lidé, kteří jsou za něco placeni MUSÍ začít také dělat(KÚ ŽP,správa CHKO,MŽP aj.) - a tyto spící panny(chtěl jsem použít jiný výraz), musíme VZBUDIT!- včetně těch mezičlánků na MO,či na svazech....
NSalmo1 - Profil | Ne 18.2.2007 23:32:32
NRici - Profil | Ne 18.2.2007 23:20:38
já, když si budu chtít bez povolení pokácet na svém pozemku bez povolení brízu z náletu - i když třeba 40let starou - tak se na mě sesype rada obce, ekolog a místní greenpeace aktivista, společně mi doručej obsílku, že jsem způsobil pomalu ekologickou katastrofu a co všechno musím pro odvrácení této katastrofy všechno z vlastních nákladů udělat a ještě zaplatím pokutu.
Když se vyleje koryto potoka a napadá tam pár stromů, tak starosta zavolá, že potřebuje koryto vyčistit a přijedou bagry, nikoho se nikdo neptá a vemou to sakum prásk všechno i se břehama.
žádné plány, postupy, zkrátka nic. všechno je snad jen v režii a důvtipu chlapa, co řídí bagr.
To přece nejde! To nemůže být záležitost pouze rybářů.
NJKL - Profil | Ne 18.2.2007 23:08:25
Ovšem máš plný souhlas, je třeba něco dělat. A nejen kvůli Po, ono to zrychlování průtoku začíná být dost malér. I v nížinách.
NSalmo1 - Profil | Ne 18.2.2007 23:02:30
NVítek - Profil | Ne 18.2.2007 22:59:48
Kde to žije - všechna témata
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











