- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Pstruhařský seminář - co Vy na to?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Nmildas - Profil | So 24.2.2007 15:38:41
NJKL - Profil | So 24.2.2007 15:28:42
NCottus - Profil | So 24.2.2007 15:26:52
Ale jak zlepšit úživnost?
Zkoušíme revitalizaci- migrační bariery, drobné rybníčky,
-návrat původních plevel.druhů ryb(střevle aj.)
Jsme tu v CHKO,...
Jak dál pomoci??
NZama - Profil | So 24.2.2007 15:17:01
Před 50tá léta se nelze vrátit, civilizace přinesla své a k obnově potravní nabídky v potocích a říčkách je třeba nejen láska k přírodě, ale hlavně lidské sádlo. Dosazováním Po (dnes buďme rády i za toho překříženého) do tohoto stavu jsou vyhozené peníze, pokud nezlepšíme úživnost. Tam, kde v jedné tůni včetně jejího nátoku pro paši se dříve dobře uživilo přes 100 ks Po, máte dnes cca 10ks podviživených, kterým rostou snad jen hlavy.
Jen z tepla kanceláří, byť by to bylo dobře míněno se stav přírody kolem vod nezlepčí. Na to je třeba masy zainteresovaných lidí, kteří jsou ochotni denně tvrdě pracovat a jsme zase u privatizace. Ošidné je na tom jak zmińuje kolega, že i 3 je někdy moc. Je to rodinná záležitost? Budoucí ekologické pstruhařství?
Nmacek - Profil | So 24.2.2007 14:38:06
ad tvůj názor nasazování blablabla: pořád se na tu věc koukáš z pozice člověka, kterej chce vidět vodu plnou vzrostlých pstruhů a nic víc ho nezajímá. to co píšeš je ale celý k prdu, je třeba řešit příčiny, a ne krátkodobě zaplácnout následky. rybáři na tom všem mají nezanedbatelný podíl.
Nlerak - Profil | So 24.2.2007 13:36:07
NCottus - Profil | So 24.2.2007 13:28:19
Je vidět,že je více lidí stejného názoru..
Od praktiků,co pamatují 70-léta, až po studenta...
U někoho sice členské schůze zanechaly větší porci : "bububu...jen aby to nedělal někdo jiný, a jinak.pak si už nezachytáte.."
Prodělal jsem oboje, a můžu plně souhlasit s názorem,že se privatizací není čeho bát...JE zde totiž pak tolik účinných nástrojů,které nedovolí to z čeho je úmyslně dělán strach...
Colek: máš pravdu,ale i ty regulativy jsme schopni ovlivňovat,situaci u vás znám- od TomR.
Řeším totiž podobnou místní populaci..
Ale hospodaření neřeší přežití populace,..spíš naopak.Ti pstruzi by mnohde bez hospodářů(rybářů) BYLI v daleko kvalitnější sestavě!
Nmildas - Profil | So 24.2.2007 13:26:18
MRKnato: Add sad. Tak nějak po sadařsku Ti sděluji, že sčítáš jablka a hrušky.
Ne rybář, ale majitel(v jakékoliv formě vlastnictví) revíru může ovlivnit kvalitu vody.
NMiloš_Dia - Profil | So 24.2.2007 13:17:47
Liga majitelů funkčního mozku.
Já jsem ty změny buď prošel, nebo nastudoval. Je to fakt vejška. O to je to horší.
Jak se vydat na cestu se starým potahem neřeším. Mě zajím jak ten potah poslat do šrotu a JAK koupit novou a moderní káru.
NVítek - Profil | So 24.2.2007 13:11:24
Nlerak - Profil | So 24.2.2007 12:58:14
Nlerak - Profil | So 24.2.2007 11:58:26
NMiloš_Dia - Profil | So 24.2.2007 10:44:13
Ncolek - Profil | So 24.2.2007 10:35:04
Jinak dnešní populace potočáka jsou již tak prokřížené že jen na málo místech v čr bude možné nalézt původní populaci. jak jsem tu již jednou psel- původní šumavskou populaci udržuje stř. rybářská škola na zlatem potoce. zde loví agregátem generační ryby, po výtěru s minimálními ztrátami g ryb se g ryby dovezou zpět do potoka- plůdek se vysazuje do chovných potoků, a po roce se ročci sloví agregátem a nasadí se do sportovních revírů a do potoka jako budoucí g ryby. kdyby se toto nedělo tak potočák tam zanikne že?
NJKL - Profil | So 24.2.2007 9:55:06
MRKnato Rybář hodný toho názvu může pro vodu udělat dost. Třeba i uspořádat seminář či diskuzi - aby našel schůdné řešení problému a vyvaroval se slepých uliček. Nejhorší stav je rezignace a nihilismus. "Voda tu je, vytahněte ze svazu prachy, kupte duháka - já si zachytám" - tohle chceš? - Já tedy ne.
NVítek - Profil | So 24.2.2007 9:49:47
Nsliver - Profil | So 24.2.2007 9:35:04
Kde to žije - všechna témata
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic











