- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Násada potočáka , zarybňovací plán
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NCottus - Profil | Út 3.4.2007 21:19:25
Vydry tam nejsou...jen nenasytní rybáři,kteří nechtějí pracovat, a raděj jen loví a nenasazují kvalitní materiál....
Výsledek mluví snad za vše...
NSalmo1 - Profil | Út 3.4.2007 20:00:03
Jinak jak jsem psal dříve o té kyselé vodě.Z dobrého pramenu,dříve narozené dámy(94 let) jsem se dověděl,že skutečně byla činěna opatření(Sud.Němci),která měla za cíl kyselost pramenů eliminovat systémem důmyslných kanálků.
NZama - Profil | Út 3.4.2007 19:18:42
Cottus: u Pd66 nejde o omyl, těch 30 dkg na 10ti měsících je střední hodnota, jsou mezi nimi i větší "pašíci", ale také jsem tomu dříve nevěřil. Na trvale oteplené vodě s výkrmem ad libidum existují jistě lepší podmínky než mám já, ale na pstruhovém rybníčku cca. 1/4ha s napájením podzemnímy prameny v n.v. 450m s asi 60% přírodní potravou, zbytek granule Mela mám zmíněné výsledky. V příkopových rybníkách v n.v.700m jsou ale výsledky lepší s PdM, trvá to však déle. Jinak Si na obojích vodách jde bez problémů velice rychle.
Toho Po si taky vážím a pro potěchu sebe i druhých se u mne také nachází. Nyní se opět dokonce v náhonu opakovaně přírodně vytírá.
NSalmo1 - Profil | Út 3.4.2007 18:55:04
NCottus - Profil | Út 3.4.2007 12:38:47
Jenže pak zvítězila masařská loby, která chtěla jen brát ...a nic nedělat...
A nyní slovují 50-70 ks Po2 /cívka 500m....
NSalmo1 - Profil | Út 3.4.2007 0:40:27
Hlavním chovným potokem je Žernovník,který vede značnou částí kolem E50 Praha-Harrachov.Např.za komančů té sole(chlorid draselný),inertní materiál,škvára,struska(PCB) toho bylo na tuny,auta naložená čímkoliv rozmašlovaná v potoce nepočítám a pstruhů bylo v potoce jak sraček(pardon).Letos začínáme některé přítoky jízkovat a to by mohlo významně pomoci,doufám.Přesto všechno se zarybňovací plány bohatě plní ale stojíto více sil.
NCottus - Profil | Po 2.4.2007 21:45:19
No nevadí budu si o to více vážit Po....
A tam.- cena kg, / Kč...????...sorry.jsem obchodník..!!
NSalmo1 - Profil | Po 2.4.2007 21:39:34
NCottus - Profil | Po 2.4.2007 21:31:02
Já ty duháky beru opravdu diskriminačně....oni se asi víc opálili...a nebylo to jarním sluníčkem..(V.Klaus X Čunek..)
Ale roček 30dKg....není to chybka??
NZama - Profil | Po 2.4.2007 21:23:21
Za další ten Pd2 za 50,- Kč je také kamloops 2 roček, nebo PdM? Něco mi zde jako mildasovi neštimuje a jsem s toho dočista zmetený. U mne je Pd661, tedy roček tržní ryba, váží okolo 30 dkg a cena je při tak malém odběru min. 120,- Kč/kg. U duháka PdM 2, tedy místního, je to stejné s cenou a s menším chovným rizikem, jen ten výkrm trvá cca. o rok déle. Kde hledat moje nesrovnalosti? Buď nerozumím Cottusově otázce, a nebo naši soudruzi udělali někde chybu...
Cottus: Ze Slovenska půjde ve Vašem př. asi o Pd86, znám jej dobře protože se k nám do Krkonoš také vozí, je rychle rostoucí a také v porovnání s ČR cenami levnější. Nedovedu ale odhadnout jak to cenově přijde v malém množství. Určitě u toho Pd1/4 je to zanedbatelné a vozit Pd2, snad jedině k okamžité konzumaci a nebo jako pašíka. Vás bude limitovat spíš teplota vody vzhledem k nárokům jednotlivých linek Pd. Jestli jsem ovšem nerozuměl Vaší otázce, tak to berte jako blábol.
NCottus - Profil | Po 2.4.2007 12:54:49
a na Slovač to máme 10km...Nejde ani tak o ušetření,jako o pohodlnou přepravu...
NSalmo1 - Profil | Ne 1.4.2007 23:17:24
Nmildas - Profil | Ne 1.4.2007 22:38:18
NCottus - Profil | Ne 1.4.2007 21:03:16
Mám jet na Slovensko pro ně ,abych měl porovnání...Dík,(neboj do toku to cpát nebudu, mám je na zahradě místo pašíka...
NSalmo1 - Profil | So 31.3.2007 23:30:07
I proto tady píšu proti"kšeftování"s plůdkem Po do jiných vod,kdy je stěhujeme jako komedianty po celé republice.Myslím,že umožnění návratu pstruha do potoka kde se sám narodil k dalšímu rozmnožování je jaksi u lososovité ryby docela zásadní věc.
Nmildas - Profil | So 31.3.2007 11:20:22
Nmildas - Profil | So 31.3.2007 11:17:15
NSalmo1 - Profil | Pá 30.3.2007 23:57:04
Kde to žije - muškaření
21:47NO muškách, umělých 34433
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...













