- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Násada potočáka , zarybňovací plán
Prý potočák není , neporadil by někdo ? Potřebuji argument na úterní schůzi , jinak zase půjdou všechny peníze na kapry a do pstruhovky se dá z bídou půlka plánu jen aby se jako něco dalo . Nelíbí se mi to chtěl bych něco pro to udělat.
Všem díky ,
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
Ndrozďák - Profil | St 31.1.2007 14:00:18
určitě. Na tomhle mozku je navíc spousta medu, rypáku rejpavej :-)
Já nepopírám, že si Bačuse a jiné rád poslechnu. Teorie je jedna věc a praxe druhá...
Narozdíl ode mne ji tento pán bude mít na rozdávání.
Nbrach - Profil | St 31.1.2007 13:46:12
Z 30 000 ks plůdku pstruha obecného (forma potoční - žádnej paskvil) "uděláme" v kapilárách okolo 4 až 5-ti tisíc Po3, což znamená více, než 80% ztráty.
Zkázou pro pstruha je změna jeho prostředí (napřimování toků, jakákoliv těžba naplavenin, betonáž, atd.), predátoři (pytláci, vydry, volavky), opětné a zřejmě ještě ve větší míře používání hnojiv na polích.
Dovoluji si tvrdit, že druhá skupina - predátoři - nám každoročně způsobují cca 60%-ní úbytek Po3 !!!
Ndrozďák - Profil | St 31.1.2007 13:02:50
Jak to vidíš ty na základě praktických zkušeností?
A neboj se to rozvést, pakliže máš chvilku.
Díky moc
NMiloš_Dia | St 31.1.2007 12:47:55
na formulaci kašli, hlavně piš dál, pozorně ti nasloucháme...
NPyzda | St 31.1.2007 12:40:00
NBačus - Profil | St 31.1.2007 12:30:32
NMiloš_Dia | St 31.1.2007 11:22:11
místo brečení či smíchu stačí napsat něco, z čeho se můžeme poučit. Ne každý má 50 kiláků potoků s potokem.
NPyzda | St 31.1.2007 11:00:45
NBačus - Profil | St 31.1.2007 11:00:11
Nmarfic - Profil | St 31.1.2007 10:34:56
NVláďa S. - Profil | St 31.1.2007 9:38:44
NRici - Profil | St 31.1.2007 8:22:21
Jezíky postavím klidně tři, to mi vůbec nevadí. To už jsem chtěl vloni.
NRendy - Profil | St 31.1.2007 0:41:20
Pyzda : řekl bych trochu jinak ,plán zarybnění dostaneš , ale klidně můžeš když to dokážeš přerybnit , dokonce to co přerybníš do určitého limitu ti svaz proplatí , chce to se na to informovat u svazového hospodáře , ničemu se překážky nekladou ,
xycht: svaz tam ty ryby nenasadí o to se musí postarat někdo z těch co má svazovou vodu na starost , někdo s MO , když se u vás rozhodnete pro pstruha 25+ můžete , navrhni to na členské schůzi , projednej s výborem , sežeň ryby a je to v revíru .
Rici : zbabělče , myslel jsem že do toho půjdeš se mnou a ty emigruješ .
Neboj , už jsem to dojednal , brigády budou na úpravu té jak píšeš mokřiny ,bude se budovat,bude se vše co jsem chtěl.
Za zradu ti nechám a vyznačím úsek kde vybuduješ dva jezíky , ale nebudu tak tvrdej a pomůžu ti .
Poděkování patří panu Voglovi , co mi vše objasnil , snad jsem pochopil a napsal tady vše správně a jak je , další poděkování celému našemu představenstvu MO, opravdu vyšli vstříc a všem co se do tohoto tématu připojili.
Děkuji přátelé , někdy na rybách
Jestli vše dopadne jak mám v plánu bude se zvedat míra , zamačkávat hroty , měnit trojháky na vláčecích nástrahách posilovat ochrana , nezáleží to jen na mě , ale po dnešku věřím že to půjde , chce to jen přestat plkat a něco dělat
NRici - Profil | Út 30.1.2007 22:36:32
Nicméně ti držím palce. Možná šance je, protože na nádržku moc lidí nechodí a pro kapry může lobovat tak max.8 lidí, ne:-))
NDalibor - Profil | Út 30.1.2007 22:32:57
Podobné je to i s plůdkem, který se získává z dovážených jiker nebo ryb, které nikdy neviděli "divokou" vodu.Tomu pak odpovídá i kvalita.
Bohužel, tohle je jeden z výsledků podnikání v oboru pstruhařském doufejme, že to někdo zatrhne.
Jedině snad když budou zákazníci nakupovat dražší a kvalitnější produkty.... :-)....snad jo protože všem nám jde o ryby, ne?
NPyzda | Út 30.1.2007 22:26:44
Myslíš, že cena (25cm za 15,-Kč) je v poho a v půměru? Tržní cena PO je cca na 200,-Kč/kg. PO 25cm je téměř tržní ryba a do 1kg jich bude asi 5ks. Za tuto cenu bych jich bral vagóny. Bohužel ÚS a rada tuto rybu regulují v zaryb. plánech. (p. ing. Ličko byl ještě před 2 lety proti vysazování PO a Lipana do MP revírů), kde se tyto ryby běžně vyskytovaly. Tedy ekonomické důvody a PO se koření revír jako šafránem. Proto svazové ceny jsou skutečně ceny z "jiné doby", kdy např. stavební pozemek stál 2000,-Kč.
Nxycht - Profil | Út 30.1.2007 18:37:11
Kde to žije - muškaření
21:47NO muškách, umělých 34433
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
PáNPovídání JEN o vázání a muškách 22019
PoNPoradna: Muškaření 3850
. . . NGalerie muškařských navijáků 602
. . . NKdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . NBambusák a vyroba 797
. . . NKúp si svojho kormorána 2007
. . . NMuška splávek - Dry dropper rig 22
. . . NGastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . NMuškaři a bigbít 7854
. . . NMuskareni v Gronsku 2
. . . Nrevír Hořima 68
. . . NMuškaření začátečnické vybavení 39
. . . NMuškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CRALUSSO novinky sklademZa 89 Kč
Nová svítíci krmítka Fluorescent Rocket Method Basket, plovoucí krmítka Floating Method Feeder, PRO SERIES pellet mixy, vlasec Method Feeder Sinking 1000 m a další vychytávky na www.chytil.cz
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.












