- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Je lepšie masívne krmiť,alebo len 30 gulý na prut?A ako na tých veľkých.Používam montáže ala Korda,ztúžáky atď.Poraď mi.Díky
Nazdar chlapi.
Chytám asi 2 roky na málo prochytávanom a kľudnom asi 6ha mrtvóm ramene Moravy a viem že tam sú ryby okolo 20kg,ale za cca 70nocí každého roku,a to takmer
vždy na 2dňových výprav.Chytať je tam dovolené až od Júna takže Jaro nehrozý.90% chytám na boilie a sem na pelety a partykel.Za tento čas sa mi tam podarilo zdolať len asi 90kaprov a stoho 70 ich bolo okolo 7kg a najväčší traja boli okolo 9,5kg.A to asi pri 200 záberoch,a stoho len pár nepremenených,a väčšina kaprov mi buď spadla alebo som ich vyrezal lebo toto rameno je veľmi zarostlé a plné popadaných stromov vďaka priatelom Bobrom.Čo sa týka úživnosti tak tá je úžasná.Ryby sú v perfektnej kondícii a majú stále čo papať,bo na ponorených stromoch a haluziach sa počas celého roka nachádzajú malé šťavnaté mušle,ktorých sú tý krasavci plný,pravidelne ich nachádzam v saku keď prechovávam rybu na raňajšie fotenie.Chytám na boilie od Nutrabaits a skúšal som Triga ice,3D
Chytám asi 2 roky na málo prochytávanom a kľudnom asi 6ha mrtvóm ramene Moravy a viem že tam sú ryby okolo 20kg,ale za cca 70nocí každého roku,a to takmer
vždy na 2dňových výprav.Chytať je tam dovolené až od Júna takže Jaro nehrozý.90% chytám na boilie a sem na pelety a partykel.Za tento čas sa mi tam podarilo zdolať len asi 90kaprov a stoho 70 ich bolo okolo 7kg a najväčší traja boli okolo 9,5kg.A to asi pri 200 záberoch,a stoho len pár nepremenených,a väčšina kaprov mi buď spadla alebo som ich vyrezal lebo toto rameno je veľmi zarostlé a plné popadaných stromov vďaka priatelom Bobrom.Čo sa týka úživnosti tak tá je úžasná.Ryby sú v perfektnej kondícii a majú stále čo papať,bo na ponorených stromoch a haluziach sa počas celého roka nachádzajú malé šťavnaté mušle,ktorých sú tý krasavci plný,pravidelne ich nachádzam v saku keď prechovávam rybu na raňajšie fotenie.Chytám na boilie od Nutrabaits a skúšal som Triga ice,3D
Autor diskuse: HOLAS22 - , 27.12.2006 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
6 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nm.kindl - Profil | Čt 28.12.2006 0:36:37
Poku je to mrtvý rameno tak tam není proud,to znamená že můžeš vytáhnout každej prut na jednu stranu.Dej na jednu stranu větší dávku krmení s peletama a třeba partiklem aby sis zalovil a na druhej dej třeba jen pár kulí na větší rybu.Na jeden uděláš víc záběrů menších a na druhej míň větších(čistě teoreticky) a budeš se dostatek času věnovat čestvě nabytým poznatkům a snažit se z toho alespoň částečně improvizovat.
NJaro - Profil | St 27.12.2006 16:11:57
HOLAS22 - pošli tam Bachyho :-)
Popiš celú svoju zostavu , môžeš aj foto, spôsob krmenia, či tam davaš 30 "gulý" a pod. Z tvojho popisu sa mi ale zdá, že máš problém s väčšími rybami, ktoré nedokážeš zdolať a urvu sa ti. Všeobecne by som to na menších vodách s krmivom nepreháňal.
Popiš celú svoju zostavu , môžeš aj foto, spôsob krmenia, či tam davaš 30 "gulý" a pod. Z tvojho popisu sa mi ale zdá, že máš problém s väčšími rybami, ktoré nedokážeš zdolať a urvu sa ti. Všeobecne by som to na menších vodách s krmivom nepreháňal.
Ncipa - Profil | St 27.12.2006 16:03:01
No když nebudeš mít za celej den ani píp tak tam stačí jenom trocha,ale když ti přijede kapří brigáda na jídlo tak tam toho budeš muset podstatně přidat,když vyvážíš tak po každém záběru něco přihodit a furt do kola to samé i když to máš na nához.
NAiwen - Profil | St 27.12.2006 15:54:14
Já důvěřuji mírnému krmení(např.20kuliček kolem udic a ke každé udici nějaké ty peletky)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
20:15NBleskovky: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody 1
19:40NKrátkodobá kaprařina x 9959
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












