lov kaprů - zakrmovani boiliem

V jakých dávkách a čím zakrmovat při chytní na Boiles
Autor diskuse: Dromi - , 13.12.2006 kaprařina - nástrahy, návnady

NBachy - Profil | Út 19.12.2006 12:56:32

Marsip - Vypadá to směšně, ale já jen přispůsobil větu větě m.kindla. :o)

    NMiras - Profil | Út 19.12.2006 12:56:06

    m.kindl: tobě se ještě nestalo, že Ti přes krmné místo přejelo 40 hlavé hejno kaprů 90+? Pak se nemůžeš divit, že nic nechytáš, když hodíš do vody těch pár kuliček:-)))

      Nm.kindl - Profil | Út 19.12.2006 12:56:02

      Bachy - ® Dobře,tohle jsem už někde četl...záleží jak je to hejno velký.Ty pravděpodobně myslíš stokusový hejna a já myslím tak desetikusový,protože já ty svoje pár hrstma boilie a pelet udržím :-)

        NBachy - Profil | Út 19.12.2006 12:55:02

        Fishky - Mluvíme o lovu přes celý fíkend, to není až tak krátkodobý lov. Tedy já myslím že cesta tudy vede docela rovně. :o)

          NMarsip-CTD | Út 19.12.2006 12:54:16

          "Bachy stopař"... yeeeeeeeeeeeee :)

            NBachy - Profil | Út 19.12.2006 12:52:26

            m.kindl - No hodils to krapet do extremu, víš o tom. Co takhle - Příjdu k vodě, vystopuju kapří trasu a tam jim místo hrstky rozsypu v sezoně 1kg šestnáctek a opodál hodím jednu dvaadvacku. .... Hrstkou hejno neudržíš, ....už to chápeš? :o))

              NFishky - Profil | Út 19.12.2006 12:50:36

              Bachy: asi tak jak píše m.kindl, k tomu, abych něco dělal, potřebuju znát důvod - při krátkodobém lovu nakrmit po příchodu bobkama nemá důvod, tudy cesta nevede...

                Nm.kindl - Profil | Út 19.12.2006 12:42:37

                Bachy - ® Tak naposled.Přijdeš k vodě,mohutně navnadíš a doufáš že tudy někdy projede hejno...Anebo přijdeš k vodě,vystopuješ kapří trasu a tam jim di cesty předhodíš něco čím je upoutáš.Po ulovení jednoho dvou kusů přihodíš další až nakonec zjistíš že držíš hejno na místě...už to chápeš ?

                  NLc 1 - Profil | Út 19.12.2006 12:40:06

                  All: Zajímavý počtení jen nevím co si z toho vybrat...o)))

                    NKocháč - Profil | Út 19.12.2006 12:36:18

                    Marsip-CTD - ®: už aby byla pořádná zima, budete se tady žrát a já se budu válet v biwi pod příkrovem ledu :o))))

                      NMarsip-CTD | Út 19.12.2006 12:34:39

                      Už aby bylo jaro... pěkně Vám tu mr*á. :))

                        NKocháč - Profil | Út 19.12.2006 12:31:38

                        Fishky - ® : souhlasím, ale já jsem v jiné situaci, zřejmě. V pracovním týdnu nemám absolutně náladu tahat harampádí na pár hodin k vodě. Když jedu na kapříky, tak minimálně na den a to se mi stalo tento rok dvakrát, jinak vždy přes noc a víc. Proto pojímám lov jinak. Chodil jsem si poctivě rozkrmovat na jaře jeden flek na říčkách, potom jsem nastoupil v dešti na den lovu a vyhořel jsem s jedním kapříkem do 50cm. Pro dědky by to byl úspěch, pro mne to bylo zklamání. Tolik energie a nic. Na rybách jsem trávil skoro všechny víkendy to znamená pátek až neděle. Jinej lov. Pohoda, zakrmení, pár pěkných ryb :o)

                          NFishky - Profil | Út 19.12.2006 12:25:30

                          Kocháč: vidím to podobně, jako ty, akorát s malinkatými odlišnostmi: a) dělám si bobule sám a kde jsou cenově tušíš b) chodím na první vodu od baráku, dál nemám důvod chodit, chodit = pěšky :) (prostě jsem línej jít dál) c) "připraveným štěstí přeje", tak proč si místo nepředkrmit? d) zajímalo by mě, zda bys nezměnil názor, kdyby se ti poštěstilo mít na prutě "patnáctku" po 5-ti minutách od nadhozu na revíru, kde si o takové rybě neslyšel od nikoho... (prostě při krátké vycházce po hokně :o)

                            NKocháč - Profil | Út 19.12.2006 12:24:33

                            m.kindl - ® : nejsem žádnej ošlehanej dobrodruh, spíš panelákový povaleč, tak mám z té kosy trochu fedry. Jak jednou promrzneš, tak je po náladě a možná i po zdraví. Jsem přešlechtěnej naddruh :o))))
                            Zítra jdu pro zimní doplňky, abych to přežil :o))))

                              NBachy - Profil | Út 19.12.2006 12:19:40

                              m.kindl - Já to chápu moc dobře, ale Ty evidentně nechápeš mně. Jde mi o to, že pokud Ti projede hejno vybraným místem jednou ráno a jednou večer - chytíš třeba 2 - 3kapry, každým kaprem je můžeš vyplašit protože je nic nemusí držet na fleku. Jsou tam i další ryzika které pracují proti tomuto vnazení. Pokud Ti projede hejno a podaří se Ti ho zastavit, rozežrat - máš slušnou šanci vytáhnout za ten den třeba 10 - 40kaprů, nepoplašíš je tak lehce jako bez krmení. Taky to má negativa, ale ty jsou i u malého krmení. Rozdíl je pak patrný. Když chytíš toho jednoho kapra, nemusíš se ani dozvědět o tom, že si jich mohl mít třeba dvacet ale na dokrmení už je pozdě, jsou pryč. Toť odemne fše.

                                Nm.kindl - Profil | Út 19.12.2006 12:14:53

                                Kocháč - ® Naprosto chápu tvoje nadšení,mít čas tak jsem taky u vody.Naprosto nejdůležitější je teplá obuv a vařič.Potom je už všechno pohádka,když máš dost rumu a není ti zima na nohy je všechno hned lepší a když se fotíš s rybou s vědomím že všichni jsou doma protože je zima...to je potom pocit.Ještě jsem zapomněl na dobrej spacák :-)

                                  NKocháč - Profil | Út 19.12.2006 12:10:09

                                  Fishky - ® : ale to už potom nepovažuji za krátkodobý lov :o) Když si budu 14dní místo pravidelně rozkrmovat a nebudu na něm chytat. Potom si umím představit ulovení ryby po hodině od příchodu.
                                  Tomu se právě směji, někteří odborníci na lov trofejních kaprů tady občas zaperlí v můj lov: Dnes na krátké výpravě dva kapři nad 12kg a jeden 16 :o)))
                                  Každej je z nich posranej, ale to že chodí na jeden a ten samej flek a perou tam třeba Magickou oliheň po metrácích čtvrt roku, to už nenapíšou :o))))
                                  Přesným případem je podle mne jeden nejmenovaný lovec z Dyje :o)))
                                  Pozor, narážím jen na termín krátká úspěšná výprava :o)

                                    NKocháč - Profil | Út 19.12.2006 12:05:13

                                    m.kindl - ® : ale vzhledem k tomu, že v této zimě chci jezdit nepřetržitě, budu nucen hranice své pohodlnosti trochu posunout. Ono čekat na poctivou jízdu ze 4stupňové vody je trochu naivní :o)) Budu muset chytat trochu jinak. S lovem v sezóně se to nedá srovnávat, musel jsem přejít na jiné montáže a trochu mě ta jemnost vadí, ale co naděláš. Stejně jak jednou dvakrát promrznu, tak bude po nadšení :o))) Ale na druhou stranu už vidím to psycho co tady bude probíhat v lednu až březnu :o))) Rád vypadnu k vodě

                                      NFishky - Profil | Út 19.12.2006 12:03:27

                                      Šuli: ...další perla?
                                      m.kindl: odpuštěno :)
                                      strýc Kochyn: efektivní lov "chytřejších" kaprů souvisí se vzbuzením důvěry v nabízenou návnadu/nástrahu. Tohoto pravidelně nelze dosáhnout bez předkrmení. A šoulačka v našich podmínkách je spíš o rybách 60-70cm, větší jsou výjimky...

                                        Nm.kindl - Profil | Út 19.12.2006 11:57:13

                                        Kocháč - ® Přesně tak :-)))