MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Vranka-strímr

Váže někdo z vás strímra(vranku)?Zkoušel jsem to vázat podle obrázku z knížky Lov pstruhů na umělé mušky.Ta vranka má hlavičku ze srnčí srsti,takže i když jsem tam dal fest olova potápí se pomalu.Z čeho by se to dalo navázat aby to šlo hned ke dnu a přitom to neztrácelo vlivem smočení na objemu.Dík že mi nebudete radit ať dám ještě více olova.

Autor diskuse: Luigin
Zařazeno do: muškaření - nástrahy, návnady, 6.10.2001

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N muddler Pá 12.10.2001 20:05:52
A sakra, to abych ted radeji nechodil k vode. Ja jdu totiz ke dnu okamzite a jak vidim, bude po me asi schanka. :o))
N vráťa Út 9.10.2001 13:02:43
Tomáš B.> tak . A seš na blacklistu i u mě
:-)))))))))
N Tomáš B. Út 9.10.2001 11:12:44
náhodou já olovo téměř nepoužívám,jen s ním lehce vyvažuji háček,aby měl strímr ten správný chod.Vráťu jsem s jeho strímry ze srnčí srsti lovit viděl a to i s potápivou šňůrou,nicméně nevšiml jsem si,že by se nějak potápěly.Naopak agresivně rozrážely hladinu řeky za mohutného rozstřikování vody na všechny strany,stejně jako poopery.Důvod takového počínání je zřejmý,takto vedená nástraha neuvěřitelně rajcuje velké potočáky-kanibaly s hákem,na jejichž lov se Vráťa výhradně specializuje.Potápivou šňůru používá jen z toho důvodu,aby nevytvářela rušivou siluetu na hladině a taky proto,aby dál dohodil vzhledem k odporu vzduchu,který je strímrům Vráťou užívané velikosti kladen.Měl jsem to štěstí a byl jsem samotným autorem této metody poučen,že strímry takto nezvyklé velikosti ze spousty SUCHÉ srnčí srsti jsou základní podmínkou pro úspěšné zdolání mohutných predátorů,kteří takové nástrahy atakují.Suchý,rozježený obrovský strímr dokonale vyplní hubu i té největší rybě tak,že v podstaně nemůže dýchat a ani přes něj nevidí,kam vlastně plave,takže její zdolání je hračkou i na poměrně tenkém návazci.
N vráťa Út 9.10.2001 9:31:43
Tomáše B. neposlouchej. Tuhle jsem ho na poslední chvíli lovil z vod Ohře. Tvrdil, že uklouzl, ale příčina byla jasná. Bezvědomí po selfzásahu jedním z jeho menších strímrů mezi voči.
N sidlo Po 8.10.2001 15:28:49
oprava:
tak a jsi na "blacklistu"
N sidlo Po 8.10.2001 15:28:13
tak asi na "blacklistu".
N Tomáš B. Po 8.10.2001 15:23:58
nebo dát ještě víc olova.Není zač.
N Alan Po 8.10.2001 12:24:42
Potápivou šňůru a prut zanořit po rukojeť pod vodu.
N vráťa Po 8.10.2001 11:18:52
Michal IR> do té míry, do jaké je šňůra u dna - a ta je při stahování proti proudu pochopitelně vždy "vytlačována" k hladině. Ale zapoměl jsem na další důležitou věc a tou je sestřih hlavičky. Tlak vody by jí měl stlačovat dolů. A bacha na to, aby muddler ve vodě nerotoval. Chce to nůžky s sebou a doladit u vody.
N MichalR Po 8.10.2001 9:36:03
Rtep, Vrata: Drzi se muddler dna pri pouziti plovouci snury s potapivym navazcem i pri stahovani proti proudu?
N Rtep Po 8.10.2001 9:31:54
Někteří mistři - v dobrém slova smyslu - mají muddlery ve vodě už cestou na ryby právě proto, aby se srst smáčela a streamer šel dobře dolů. Potápivej návazec s půlmetrovým vlascem (víc není potřeba) udělá dobrou službu, nemáš-li náhradní cívku s potápivou šňůrou.
N vráťa So 6.10.2001 8:44:23
Já muddlery vážu naprosto nezatížený. Ke dnu je dostanu potápivou šňůrou, případne návazcem. Podle hloubky vody. Po určité době chytání se srst promáčí a už není takový problém dostat ho ke dnu.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | muškaření | nástrahy, návnady ]

Co je nového - muškaření + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPRESTON Drop Bucket

Za 416
SUPERA EVA DROP BUCKET - velmi praktický pomocník na nabírání vody v místech, kde se nedá běžně dostat k hladině. Velmi jednoduše se udržuje a navíc lze složit a dát kamkoli do tašky či batohu.

akce, rybareniPrut Shimano Beastmaster Feeder DX 12´90g

Řada feederových prutů BeastMaster DX špičkových parametrů byla připravena za účelem splnění náročných požadavků všech feederových zpusobů rybolovu.

Oznámení - muškaření
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - muškaření
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby  NA SOUTOKU - Kralupy n.V. Rybářské potřeby NA SOUTOKU - Kralupy n.V.

Kralupy nad Vltavou, Žižkova 913