Vhodný vařič

Poraďte nějaký vařič s levným provozem.Díky
Autor diskuse: dusan - Profil , 6.10.2006 kaprařina - náčiní, doplňky

NG.Moolis - Profil | Pá 6.10.2006 11:08:13

šeptal: chuť bych měl, čas vůbec nemám. nejdřív za týden v pátek. Kdy vlastně letíš?

    NTopaga | Pá 6.10.2006 11:00:17

    Existuje nějaký "hybrid" kde by byl např. základ vařič a jen změnou "nasady" by z něj bylo topidlo?

      Njoci | Pá 6.10.2006 10:57:38

      nalepší je drievkač mrkni na http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek.asp?id_clanku=891 je lacný a palivo je dostupné

        Nlibkos - Profil | Pá 6.10.2006 10:56:51

        šeptal-Můj typ nejde,ale čundráci to dělají běžně.Mají přípravek naplní a pak zváží a přebytek upustí.

          Nšeptal - Profil | Pá 6.10.2006 10:53:41

          libkos: S tím plněním, není to trošku o ústa?

            NJaro - Profil | Pá 6.10.2006 10:53:11

            Taký grilvarič tiež nemá chybu, okrem grilovania ho využiješ na nosenie veci k vode :-))
            dušan prepači.

              Nlibkos - Profil | Pá 6.10.2006 10:52:13

              Pokud se budete rozhodovat mezi campinggas a var, je možná lepší vzít var.Má závit a jde snadno naplnit z 2kg bomby.Já jsem koupil campinggas a teď mám zbytečně drahy provoz.

                NKocháč - Profil | Pá 6.10.2006 10:44:50

                Pořídil jsem si od Gosystemu světlo na plyn a vařič a jsem spokojen
                nástavce mají koncovku jak na velkou bombu tak na kartuši
                http://zbozi.seznam.cz/searchScreen?q=gosystem&r=hint

                  NPan Slamáček | Pá 6.10.2006 10:34:48

                  nejlepsi co jsem poznal je Trangia muzes pouzit lih nebo i plyn, vse se da dokoupi uz i u nas. je to komlet i s nadobama. velikost si muzes zvolit a jsou i 4 povrchove upravy. hlinik, nerez, teflon a titan. do zakladu patri varic, plus dve misky a viko a uchytka. pak muzes mit jeste navic konvicku a nejake dalsi malickosti. vse se do sebe v pohode slozi. litr vody na lihovem varici za plne plynu (da se regulovat) se uvari za tri a pul minuty coz sice neodpovida tomu co uvadeji oni na strankch. ja to mam vyzkouseno. mozna ze ve svedsku se vari rychleji ta jejich voda :-) fakt nevim:-) jedna rada. do lihu kdyz kapnete kapku vody tak pak nebude tolik cernit. http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek.asp?id_clanku=894,

                    Nšeptal - Profil | Pá 6.10.2006 10:27:12

                    G.Moolis: Díky. Probudil jsi mnou už zapomenutou variantu. A na to pivko, měl bys někdy náladu a čas?

                      NKlikař - Profil | Pá 6.10.2006 10:25:33

                      Mam VAR už asi 3 roky a mohu jen a jen doporučit

                        NG.Moolis - Profil | Pá 6.10.2006 10:22:24

                        šeptal: na plynový kartuše se vybodni. Vem si pevný líh do vařiče a měj hod odbře zabalený, aby ti na místě nezvlh.

                          Nmaxwell - Profil | Pá 6.10.2006 10:17:53

                          Pajda,šeptal:Cena je sice vyšší,ale vrátí se na lacinějším provozu.Mněl jsem objednáno vařičů víc(kvůli poštovnýmu),jeden jsem si nechal a jeden mi ještě zbyl je k mání.

                            Ncertbert - Profil | Pá 6.10.2006 10:03:58

                            Mitchell atd-co používáte vařič Var-2 tak ty kartuše jsem plnil plynem do zapalovače( velký žlutý bomby 1 kus okolo 40kč.)

                              Nšeptal - Profil | Pá 6.10.2006 10:00:16

                              S dovolením se trošku přiživím na otázce. Jak je to s leteckou přepravou těchhle krámů? Můžu vůbec do letadla s plynovou kartuší, nebo SIGlahví, v který už byl benzín? Nemyslím coby osobním zavazadlem, jen v rámci přepravy v zavazadlovém prostoru. (To jen tak pro pořádek kvůli případnému nařčení z terorizmu.) :o)

                                NŠuli - Profil | Pá 6.10.2006 9:58:14

                                maxwell:S podobnym principem mám doma taky,jenom je asi 50let starej a komplet z mosazi.Těsnění na pumpičce a jinde jsou už trošku v trapu takže to hořelo všude kolem jenom né hořák.Navíc ten smrad technickýho benzínu moc nemusim.

                                  Npajda - Profil | Pá 6.10.2006 9:57:41

                                  maxwell - ®
                                  Ty jsi ho ještě neprodal? Kolik stojí novej. Klidně mi to pošli na mail. Dík.

                                    NMitchell - Profil | Pá 6.10.2006 9:55:37

                                    šeptal: VAR2 to je klasika a ten vykon 2800w to je mazec

                                      Nšeptal - Profil | Pá 6.10.2006 9:53:44

                                      maxwell: Ten ale stál o pár pětek víc, než těch 5 stovek za můj VAR, co?

                                        Nmaxwell - Profil | Pá 6.10.2006 9:43:39

                                        Já mám vařič coleman,který funguje na klasický bezolovnatý benzin,nebo speciální coleman palivo.Výkon 2500W.Doba hoření až 8,5hod na jedno naplnění.Nemusím řešit plyn.Benzin mám kdyžtak i v autě,.))