MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

čím dále od břehu tím větší ryba?

Zdravím všechny. Mám takovou otázku, teda spíš mě zajímají vaše zkušenosti. Jistě jste se již setkali s tvrzením - ,, Musíš to nahodit co nejdál, tak blízko nic nechytíš! apod. " Jaký na to máte názor? Podle mě je to celkem blbost, ale proč si to spousta rybářů myslí? Podle mě spíš záleží jaké dno se v dané vzdálenosti od břehu vyskytuje...... Také je třeba vzít v úvahu jestli se jedná o vodu do cca 3ha nebo 20ha a větší. Co vi na to. A jaký názor máte na barvu nástrahy? Vím, že se toho na netu na toto téma dá najít spousta info, ale jde mi o váš názor. Dík jak sviňa, za názory, budu rád, když aspoň někdo něco napíše :-)

Autor diskuse: Kobrik ®
Zařazeno do: kaprařina - techniky lovu, 23.9.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Blondak - ® Pá 29.9.2006 9:52:18
Kobrik - Driv jsme jezdily na stara ramena DYJE cca 0,5 az 1metr od brehu brcek. Da se rict pod nohama a velke ryby zabraly . Druha stranka veci je ze jsme jich hodne pozbily hlavne kvuli tomu ze jsme chytali ve stromech.
N Kocháč - ® Pá 29.9.2006 9:47:48
Milda - ® : na anglány seru :o) Jde o marketing, jen se k tomu napíše pár řádku, někdo to pochválí a 100x řečená lež se stane pravdou :o)
N Milda - ® Pá 29.9.2006 9:45:46
Kocháč:Nemohu soudit,bo nejsu zastánce takových blbovin a ani klasického panáčka moc nepoužívám,věřím nejvíc klasice.To musí posoudit druzí,Anglány neberu v potaz,tam na klubových vodách nic jiného,než kapr a pár kousků jiných ryb není.
N Kocháč - ® Pá 29.9.2006 9:41:49
Milda - ® : měl jsem na mysli trofejního mazáka. Samo, že kapr je zvědavej jako opice, ale myslíš, že tu navoněnou fosforovou kuličku vezme něco jinýho než kapří nezkušenej dorostenec?
N Milda - ® Pá 29.9.2006 9:39:58
Kocháč:V poho to přijme aj v čisté vodě.Proto je to "fosforové",aby to toho kapra upoutalo a přilákalo.Nasává to spíše ze zvědavosti.
N Kocháč - ® Pá 29.9.2006 9:32:27
Kobrik: s toím barevným boilísem to vidím tak, že jsou ty fosforové barvičky větším lákadlem pro oči rybáře než kapra. A co se týče viditelnosti a zvědavosti kaprů, pochybuji, že by v malé hloubce a čisté vodě sebra trofejní kapr fosforově žlutou kuličku třeba od Nashe :o) A co se týče hloubek a zakalených vod nebo lovu v noci, tam to bude asi úplně jedno :o)))
N zubac Pá 29.9.2006 9:23:50
Určitě to nemusí být pravda, protože se mi stalo, že i větší ryby se nacházeli poměrně blízko břehu, např. na nádrži o rozloze 470 ha jsem na plavačku vytáhl kapra 11,5 kg a 10,5 kg, spíše jde o to najít hloubku kde s nachází a krmením je stáhnout a udržet...
N pele - ® So 23.9.2006 16:07:27
Súhlasím s tým čo tu už bolo napísané. Tiež chytám na vode s velkým rybárskym tlakom. Vždy to riešim tým, že hľadám najneprístupnejšie miesta, aj keď je to na úkor pohodlia pri vode, alebo neprístupnej ceste k lovnému mestu. Potom si vystačím s hodmi do 40m. Čo sa týka farby nástrah: moje boilies som nikdy nefarbil, ako to namiešam takú farbu to má... :))
N Milda - ® So 23.9.2006 11:09:42
Kobrik:Přesně tak,jak píše mirmen.Tam kde je hluk,tak ryba se od takového místa drží daleko.Pokud je u vody klid,tak připlouvají ke břehům.Minulý rok jsem všechny velké ryby chytil jen když jsem byl u vody sám a byl klid.Stačí být už jen ve dvou lidech u vody a šance se rapidně snižují,bo člověk občas prohodí nějaké to slůvko a to už vadí.Minulý týden jsem byl s kamošem na kaprech od čtvrtka.Lapali jsme tam sami a měli posty docela dost daleko od sebe.Ve čtvrtek večer to byla paráda a zabralo několik velkých kaprů,vytáhl jsem bohužel jen jednoho 75cm,dosti menších.Jeden prut tak 20-30m od kraje a druhý jen asi 10m.V pátek si poblíž sedla skupina rybářů a se záběrama to šlo z kopce,od větší ryby už jen jeden.V sobotu se nahrnulo kolem rybářů a řevu a dupání a bylo po rybách,přišly jen sporadicky nějaké záběry od menších ryb a to ve vzdálenosti kolem 100m,v neděli to samé.......
N mirmen - ® So 23.9.2006 8:32:21
Je to blbost - za určitých okolností.

Jsi-li na revíru ( např. říčním ramenu) sám, můžeš lovit v porostech rostlin jen několik metrů od břehu.
Je-li na revír tlak a na břehu jsou rybáři napáskovaní jeden vedle druhého, tak se určitě většina velkých , zkušených a opatrných ryb přemístí daleko od toho mumraje.
Kolega věnuje část svého času lovu kaprů a amurů. Vyhledává tichá místa. Minulý týden kapr 75 cm asi 5-6 metrů od břehu.Vloni amur přes 13 kg , zabral asi 6-8 metrů od břehu.

Na velkých vodách, např. písnících - se velcí kapři často přemísťují do těch nejtišších lokalit. Kolega - potápěč - je načapal v odlehlém koutě písníku, v zátočince u rákosí, kde byla hloubka jen do 1 - 1,2 metrů. Předností místa byla jeho nedostupnost pro rybáře.

Řeka = kapitola sama o sobě. Vnější zatáčky, sesuté břehy, místa za hranou, podemleté břehy, potopené stromy, noční vyjíždění na tišinu...
Trofejní může být pod kořenama stromu 1-2 metry od stanoviště rybáře .
Osobní zkušenost - např. při lovu okounů na plavanou na malou rybku asi 3-4 metry od posezu mi to spucovala víc jak metrovka - žel, neprokázal jsem vysokou odbornost :-(

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | techniky lovu ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni2+1 zdarma! JRC Cocoon 2G

Za 2.398
Mimořádná akce - při koupi dvou kusů dostanete třetí prut zcela zdarma. Doprava ZDARMA!!!

akce, rybareniTygří ořech - 20 kg za super cenu!

Za 1.350
Kapři milují tygří ořechy! Už jste zkoušeli na ně chytat? V Ravenu nyní při koupi 20kg balení pořídíte 1 kilo za necelých 68 Kč!

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK ALBA tour s.r.o. CK ALBA tour s.r.o.

Naše cestovní kancelář je zaměřená především na sportovní rybáře, kterým chceme dopřát možnost rybařit na špičkových evropských i světových...