MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

čím dále od břehu tím větší ryba?

Zdravím všechny. Mám takovou otázku, teda spíš mě zajímají vaše zkušenosti. Jistě jste se již setkali s tvrzením - ,, Musíš to nahodit co nejdál, tak blízko nic nechytíš! apod. " Jaký na to máte názor? Podle mě je to celkem blbost, ale proč si to spousta rybářů myslí? Podle mě spíš záleží jaké dno se v dané vzdálenosti od břehu vyskytuje...... Také je třeba vzít v úvahu jestli se jedná o vodu do cca 3ha nebo 20ha a větší. Co vi na to. A jaký názor máte na barvu nástrahy? Vím, že se toho na netu na toto téma dá najít spousta info, ale jde mi o váš názor. Dík jak sviňa, za názory, budu rád, když aspoň někdo něco napíše :-)

Autor diskuse: Kobrik ®
Zařazeno do: kaprařina - techniky lovu, 23.9.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Blondak - ® Pá 29.9.2006 9:52:18
Kobrik - Driv jsme jezdily na stara ramena DYJE cca 0,5 az 1metr od brehu brcek. Da se rict pod nohama a velke ryby zabraly . Druha stranka veci je ze jsme jich hodne pozbily hlavne kvuli tomu ze jsme chytali ve stromech.
N Kocháč - ® Pá 29.9.2006 9:47:48
Milda - ® : na anglány seru :o) Jde o marketing, jen se k tomu napíše pár řádku, někdo to pochválí a 100x řečená lež se stane pravdou :o)
N Milda - ® Pá 29.9.2006 9:45:46
Kocháč:Nemohu soudit,bo nejsu zastánce takových blbovin a ani klasického panáčka moc nepoužívám,věřím nejvíc klasice.To musí posoudit druzí,Anglány neberu v potaz,tam na klubových vodách nic jiného,než kapr a pár kousků jiných ryb není.
N Kocháč - ® Pá 29.9.2006 9:41:49
Milda - ® : měl jsem na mysli trofejního mazáka. Samo, že kapr je zvědavej jako opice, ale myslíš, že tu navoněnou fosforovou kuličku vezme něco jinýho než kapří nezkušenej dorostenec?
N Milda - ® Pá 29.9.2006 9:39:58
Kocháč:V poho to přijme aj v čisté vodě.Proto je to "fosforové",aby to toho kapra upoutalo a přilákalo.Nasává to spíše ze zvědavosti.
N Kocháč - ® Pá 29.9.2006 9:32:27
Kobrik: s toím barevným boilísem to vidím tak, že jsou ty fosforové barvičky větším lákadlem pro oči rybáře než kapra. A co se týče viditelnosti a zvědavosti kaprů, pochybuji, že by v malé hloubce a čisté vodě sebra trofejní kapr fosforově žlutou kuličku třeba od Nashe :o) A co se týče hloubek a zakalených vod nebo lovu v noci, tam to bude asi úplně jedno :o)))
N zubac Pá 29.9.2006 9:23:50
Určitě to nemusí být pravda, protože se mi stalo, že i větší ryby se nacházeli poměrně blízko břehu, např. na nádrži o rozloze 470 ha jsem na plavačku vytáhl kapra 11,5 kg a 10,5 kg, spíše jde o to najít hloubku kde s nachází a krmením je stáhnout a udržet...
N pele - ® So 23.9.2006 16:07:27
Súhlasím s tým čo tu už bolo napísané. Tiež chytám na vode s velkým rybárskym tlakom. Vždy to riešim tým, že hľadám najneprístupnejšie miesta, aj keď je to na úkor pohodlia pri vode, alebo neprístupnej ceste k lovnému mestu. Potom si vystačím s hodmi do 40m. Čo sa týka farby nástrah: moje boilies som nikdy nefarbil, ako to namiešam takú farbu to má... :))
N Milda - ® So 23.9.2006 11:09:42
Kobrik:Přesně tak,jak píše mirmen.Tam kde je hluk,tak ryba se od takového místa drží daleko.Pokud je u vody klid,tak připlouvají ke břehům.Minulý rok jsem všechny velké ryby chytil jen když jsem byl u vody sám a byl klid.Stačí být už jen ve dvou lidech u vody a šance se rapidně snižují,bo člověk občas prohodí nějaké to slůvko a to už vadí.Minulý týden jsem byl s kamošem na kaprech od čtvrtka.Lapali jsme tam sami a měli posty docela dost daleko od sebe.Ve čtvrtek večer to byla paráda a zabralo několik velkých kaprů,vytáhl jsem bohužel jen jednoho 75cm,dosti menších.Jeden prut tak 20-30m od kraje a druhý jen asi 10m.V pátek si poblíž sedla skupina rybářů a se záběrama to šlo z kopce,od větší ryby už jen jeden.V sobotu se nahrnulo kolem rybářů a řevu a dupání a bylo po rybách,přišly jen sporadicky nějaké záběry od menších ryb a to ve vzdálenosti kolem 100m,v neděli to samé.......
N mirmen - ® So 23.9.2006 8:32:21
Je to blbost - za určitých okolností.

Jsi-li na revíru ( např. říčním ramenu) sám, můžeš lovit v porostech rostlin jen několik metrů od břehu.
Je-li na revír tlak a na břehu jsou rybáři napáskovaní jeden vedle druhého, tak se určitě většina velkých , zkušených a opatrných ryb přemístí daleko od toho mumraje.
Kolega věnuje část svého času lovu kaprů a amurů. Vyhledává tichá místa. Minulý týden kapr 75 cm asi 5-6 metrů od břehu.Vloni amur přes 13 kg , zabral asi 6-8 metrů od břehu.

Na velkých vodách, např. písnících - se velcí kapři často přemísťují do těch nejtišších lokalit. Kolega - potápěč - je načapal v odlehlém koutě písníku, v zátočince u rákosí, kde byla hloubka jen do 1 - 1,2 metrů. Předností místa byla jeho nedostupnost pro rybáře.

Řeka = kapitola sama o sobě. Vnější zatáčky, sesuté břehy, místa za hranou, podemleté břehy, potopené stromy, noční vyjíždění na tišinu...
Trofejní může být pod kořenama stromu 1-2 metry od stanoviště rybáře .
Osobní zkušenost - např. při lovu okounů na plavanou na malou rybku asi 3-4 metry od posezu mi to spucovala víc jak metrovka - žel, neprokázal jsem vysokou odbornost :-(

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | techniky lovu ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniFox Ranger bivak 1man

Za 6999
SE SLEVOU 50% a jinde už neseženete - Fox Ranger kvalitní rychloskládací bivak pro jednoho rybáře, materiál VENTEC který vás ochrání před jakoukoli nepřízní a rozmarem počasí za cenu "brolíčka"


akce, rybareniFox FX Combo Mat podložka na ryby

Za 1845
Originální multifunkční a bezpečná rybářská podložka z nové řady, která udělá perfektní službu každému rybáři ZA AKČNÍ ještě VÝRAZNĚ NIŽŠÍ CENU sleva z 2.700,- !!!


Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
TROPIC LIBEREC TROPIC LIBEREC

Liberec, Dr. M. Horákové 11/76