MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kapr - opatrné záběry.

Zkouším chytat na boilie záběry mám, ale věršinou jen velmi jemné. Zkoušel jsem expedimentovat s délkou návazce, pevnou i průběžnou montáž, s hmotností olova atd. a pořád je záběr jen posun čihátka o cca 3 cm. Co s tím?! Jsou to určitě kapři, pár jsem jich přesto všechno chytil.

Autor diskuse: Betain ®
Zařazeno do: kaprařina - techniky lovu, 6.7.2006

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Pvl - ® Út 22.4.2014 19:06:00
luli >> Třeba už má jasno :o§) 6.7.2006
N luli - ® Út 22.4.2014 19:03:52
Bachy - 7.8.2006 11:25:39 >> ahoj. Taky proto se ptá a zakládá diskuzi, asi neví co s tím a ptá se na zkušenosti ostatních, aby se třeba dozvěděl o to ze to nemusí byt záběry .. navíc říká ze už par kaprů chytl.. nevím, nyslim si ze o průjezdy nepůjde :/
N Bachy - ® Po 7.8.2006 11:25:39
Betain - Taky to nemusí být záběry, ale přejezdy ryb přes vlasec. Všechno začíná tím, aby jsi si byl jistý že jde o záběry. Jinak bez bližšího popisu všech okolností je těžko něco navrhovat.
N Petrson - ® So 5.8.2006 16:59:54
>> Betain > zkusil bych to v takové situaci na feeder - kuku na kratší přívěs (malý háček), rohlíkové, nebo i klasické boilies. Výhoda tohoto "štíhlého zázraku" (MrKos) je v tom, že záběr, který při klasice popojede jen o ty 3 cm, se na feederu projeví jako regulérně sekatelné ohnutí. A jak Milda naznačuje, ztenčil, příp. zkrátil bych přívěs, zmenšil háček.
N Jiří 22 - ® So 5.8.2006 13:36:47
V současné době se potýkám se stejným problémem. Myslím, že je brzo na velkého kapra a berou jen malí. Chce to větší boili, tak 18 mm a hlavně krmit. Po čase tak do týdne budeš koukat, že budou i větší.
N basnak Pá 4.8.2006 13:56:28
KAPRNAK- já jsem viděl taky jak kapr bere pod vodou boilie - dá se říct, že už to zkoumám "nějaký ten pátek".Nevím jak na tvojí lokalitě, nebo kde jsi to viděl, ale jen v jediné situaci bych ti dal zapravdu a to v tom, že první u nástrahy je vždy "bílá" ryba! Ale s tím, "že připluje ten tvůj Carp a vyletí ti při záběru prut klidně ze stojanu", tak tím bych se moc "neohazoval"! Říkám záleží na danné lokalitě jak kapr bere nabídnutou potravu. Ale při zátěži na pevno v danné hmotnosti by ryba, pokud nemá zaseknutý háček, nebo nedrží celé boilie v pyskoch pohnout s číhátkem - to myslím bílou rybu!
N m.kindl - ® Čt 3.8.2006 21:30:42
Vem si vteřinový lepidlo a v délce pět centimetrů od háčku natři návazec,tím ho ztužíš a nejde potom tak snadno vyfouknout.Čím silnější šňůrka tím lepší,jednou mi to pomohlo...hlavně velmi velmi ostrej háček !!!
N Kaprnak - ® Čt 3.8.2006 15:45:05
Betain - Jak tady všichni říkají, tak můžeš mít chybu v koncové sestavě, nebo někde jinde, ale já sem viděl, jak kapr pod vodou boilie bere a bude to možná aj tím. Přijedou první menší ryby, karas, cejn a ti to jen ocucávají a zkouší si to marně narvat do těch svých malých tlamiček. Pak přijede ale carp a ten jde na jistotu, to ti vyletí prut klidně aj ze stojanu:))) Ale ještě je tu možnost, že máš tupé háčky a ten kapr jak to nasaje tak se mu to ani nesekne a on to pak ihned vyplivne!!!!!
N Fishky - ® Čt 3.8.2006 14:13:18
Betain: o 3cm? no jak se ti to posune podruhé, potřetí... a prut se chvěje, hlásič nemusí ani pípnout, tak bych to seknul, cca 80% ryb mám seklých bez hrčáku, a tak při 5ti% mi Fox neudělal ani pip...
N basnak Čt 3.8.2006 12:50:14
Zdravím.
Problém je asi v návazci, i když se ti nezdá! Kapr ti sice nasaje boilie i s háčkem, ale dokáže se ho rychle zbavit. Návazec si vyzkoušej jestli ti vůbec háček zasekává do dlaně. Je také potřeba pořádné olovo a vyšponovat silon jak jen to jde, klidně i bez číhátka, pokud nepoužíváš swingery,tak to číhátko možeš použít jen pro případ že by ryba jela při záběru k tobě!
Přeji hodně úspěchů!
N Jiří 22 - ® Po 10.7.2006 16:32:03
Chyba je v montáži, buď se ti při nahození zamotává a nebo je špatné umístění olova. Nejlepší je klasické 80g olovo na dlouhé bužírce, tedy průběžné. Pletenka asi o 2 cm kratší než délka bužírky olova. A nejdůležitější je velikost háčku k boili. Taky čihátko a vypnutí vlasce hraje svou roli. A potom připustit fakt, že to mohou brát malí kapři nebo cejni, kteří nepozřou velikost boilie. Velký kapr pokud se mu nástraha nezdá je pryč je dost nedůvěřivý. To je zase kapitola jiná a to vnadění a dodání důvěry nástraze.
N Betain - ® Čt 6.7.2006 17:09:12
Teď jsem se vrátil z ryb a jsem zralý na sebevraždu, tentokrát jízdy i opatrné braní, ale nej kapr 40. Rybář vedle mě klasika položená - bonduelka, dvě jízdy které mu nepobralo jeho vybavení. Jsou tam ,,potvory", ale ne pro mě :-((.
N R.S Čt 6.7.2006 16:40:24
Jedna příhoda o vody. Chytáno na řece cca týden záběry nesekatelné, po zoufalém pokusu -tužší plavačka
ala feedr-záběry jak od plotic, prudce přihlá špička , narovnání a dál už nic jsem to zkusil sekat. Překvapení bylo na světe: všechno kapři přes 60 cm.
Pro doplnění to bylo na konci července. Po bleskovém koupení feeadru po 1 týdnu návrat k poctivým jízdám..
Druhá příhoda: chytáno řeka 15 m od břehu. Série pípnutí po 15 vteřinách při kterých se ani nepohla špička - nesekáno. Druhý večer ve stejnou dobu to samé- seknuto- BRUTÁLNÍ TAH-pár vteřin, ryba v haj.. Montáž v pořádku. Vysvětluju si to hodně opatrným mazákem, zvlášt, když jsou tam 20 kg kapři, ale chytaj se hodně vyjímečně.
N Milda - ® Čt 6.7.2006 16:25:36
Betain:Tak zaexperimentuj s délkou vlasového přívěsu,taky návazcovým materiálem,vel.háčku a jeho typem atd.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | kaprařina | techniky lovu ]

Co je nového - kaprařina + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNaviják se zadní brzdou SHIZUKA SK4

Za 599
Jedná se o kvalitní naviják se zadní brzdou, KOVOVOU cívkou a vyváženou kličkou. Naviják je za zaváděcí cenu!

akce, rybareniPrut Quantum Radical Warchild II 396 3,5 lbs 1+1

Za 2.000
Dvě velmi kvalitní kaprové děličky za exkluzivní cenu.

Oznámení - kaprařina
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - kaprařina
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské Centrum Olomouc Rybářské Centrum Olomouc

Olomouc, Pasteurova 8a