Olšava 2A - Ordějov

Ahoj všichni, prosil bych nějaké informace o kaprech na tomto revíru. Např. množství, velikost...
Předem díky
Autor diskuse: Malotík - Profil , 28.5.2007 kaprařina - revíry, cestování

NObiš - Profil | Út 18.2.2014 16:27:16

Dev >> Wole v těch 12-ti metroch nevííím. :D

    Nknik-licht - Profil | Út 18.2.2014 14:19:58

    Přečetl jsem celou diskusi a od pohledu vás některé dobře znám. Škoda, že Jirko Ob. nejsi člen v Brodě. Mohl by jsi podat návrh na schůzi nebo někdo s tady diskutujících. Ona líná huba hotové neštěstí. Minule před několika lety tam bylo, že je tam hájené pásmo a že přicházíme o hezkou vodu. Hájené pásmo se okamžitě hlasováním na schůzi zrušilo. Pak utekl rok a objěvil se tam jeden co nadával na to proč se hájené pásmo zrušilo. Prosím vás ! Chodťe na schůzi !!! Když na to prdíte tak se nedivte, že je to tak, jak je ! Nemyslím si, že by nás bylo málo aby jsme hlasovaly proti důchodcům. Když tam budeme všichni. Já jsem za svůj život nevynechal ani jednu schůzi. Omezení v počtu kaprů už bylo ale to asi nejde na jednom revíru stanovit. Já moc daleko nahazovat na Ordějově neumím. Ty stromy není špatný nápad. Jen na volnoběh by se kapr mohl rozjet přímo do těch stromů tam zamotat a konec. Co kdosi psal tak docházky se netýká jen Ordějov ale v popisu revíru Olšava 2a Jsou i jiné vodní nádrže než Ordějov a to Lubná, Kožiarky ,Nad obcí. Počet docházek je na všech těchto vodách a tím i úlovky dohromady. Pokud někdo bude porušovat podmínky k lovu tak nepomůže žádné omezení. Jen se trestáme sami sebe a ten co pytlačí tak se bude smát, protože zbude zase více na něj. Vůbec nechápu jak může si někdo ponechat kapra 37cm. To je u mne ubožák. V jednom roce jeden pán nesl kapra s Olšavy a já ho potkal a ptal kolik má on 41cm. Pokud někdo chytne jednoho mírového za rok tak ať si jej nechá ale někteří se snad snaží opravdu každou čudlu odnést dom. Já jak lovím větší a větší ryby tak se mi už mírové kusy zdají strašně malé. Možná je to nesmysl ale měl jsem v hlavě myšlenku že když někdo vrátí povolenku a má tam nadprůměrně množství ponechaných ryb tak by měl mít dražší povolenku v dalším roce. Jak je vidět, tak by to zase někdo nějak obešel, že by úlovky nezapsal. A jsme tam kde jsme byly.

      Nsmidy - Profil | Út 18.2.2014 14:16:16

      Stejně si myslím že nějaké omezení ponechání ryb nemá význam. Nyní můžeš ponechat jednoho kapra denně,minulej rok mi rybář na ordějově řekl že už jdnoho má,tak jde dom a navečer prý zas berou tak půjde zas pro jednoho. Tohle prostě nejde uhlídat. Ale je to jen můj názor.Jinak co se týká financí,tak stěmi MO Brod problém nemá,spíš by mě zajímalo kam tolik peněz pak dávají. Ale to už je jiné téma ,které tady nemá cenu řešit.

        NMartimo - Profil | Út 18.2.2014 13:43:11

        Obiš >> oki :-D ja to psal s nadhledem.. :-D cau

          NObiš - Profil | Út 18.2.2014 13:41:51

          Martimo >> Divej... vše je řešitelné.. Tohle byl jen nápad. Dnes končím... kdyžtak zase zítra..

            NMartimo - Profil | Út 18.2.2014 13:39:56

            Obiš >> jasnee ze omezeni myslim na celou JM. ale ty stromy by museli byt nejak oznacene.. dojde nejaky dedula se srkackou navazanou na nejake delicce a navyjakem long cast ,ktere si koupil z prodeje kapru po znamych a pruser je na svete :-D jelikoz jak kazdy vime : cim dal dohodime tim vic a vetsich kapru chytime :-D (mimochodem me to fungovalo na banove )

              NDev - Profil | Út 18.2.2014 13:39:27

              Obiš >> čest, tak "násada" stromků nám jde no .. kdo ví,jestli zakořenil ... :D

                Nsnipe - Profil | Út 18.2.2014 13:36:39

                Batmanisko >> Á, pán je znalec. ;-) Takový blábol jsem už dlouho nečetl...

                  NObiš - Profil | Út 18.2.2014 13:34:05

                  Batmanisko >> :D Jo... je super,že jsi to vyřešil. :D

                    NBatmanisko - Profil | Út 18.2.2014 13:31:27

                    Pisete tady p...viny,, Banov ,, met takove kule, jako Musovske nadrze, tak to by byla parada,, ale jinak je to jen takove prechodne ubytovani pro K3.

                      NObiš - Profil | Út 18.2.2014 13:25:02

                      Dev >> čau wole.. :)

                        NObiš - Profil | Út 18.2.2014 13:24:28

                        Martimo >> To se ale bavíš o zavedení na celou Jižní Moravu... Určo je to dobrá cesta. Já se tady bavím jen o Bánově. Ano může se stát, že se tam nějaká ryba zamotá. Ale povím ti,že už mám něco našnorchlované a ještě sem mrtvou rybu uvázanou ve stromech neviděl. Kapr se ti z 99% vyřízne. Horší je to třeba s dravcama Utržený sumec na 100kg šňůře moc šancí ve větvých nemá. Ale to už zase závisí na rybářích jak daleko umístí své nástrahy od vázek.
                        Mnohem horší jsou srkačky nebo pevné montáže. Taková utržená montáž (na volno) Ti zaseklou rybu dokáže utáhat k smrti. Stromy nejsou problém.

                          NMartimo - Profil | Út 18.2.2014 13:19:51

                          Dev >> nevim jak to maji MO Brod.. ja sem v MO Slavicin.myslel sem ze kdyz chces vic kapru tak si priplat,,, a na druhou stranu,penez neni nikdy dost :-D

                            NDev - Profil | Út 18.2.2014 13:17:06

                            Martimo >> ty si myslis, ze ma mo brod málo financí ...... ? :) :) :)

                              NMartimo - Profil | Út 18.2.2014 13:06:46

                              Obiš >> dnes pri cekani vecer pred tescem popremyslim nad necim .. :-D

                              jinak s tim omezenim na 20kapru+10uslechtilich je jedina vec,ktera by dokazala neco eliminovat.chces dalsi? kup si dalsi povolenku... tim se ziskaji penize na dalsi nasadu..ikdyz nektere masare nezastavi ani toto.. :-( stromy pomuzou jen tomu ze tam pojde nekolik kapru kteri se tam zamotaji...do poloviny prece neni problem nahodit...

                                Nhraji - Profil | Út 18.2.2014 12:57:26

                                reseter >> je k nim dodatek se změnami pro rok 2014.

                                  NObiš - Profil | Út 18.2.2014 12:46:53

                                  SERPIK >> Jo zaspali sme... Proto si myslím,že ty stromy udělají hodně... jinak řečeno... ,,Chyť ji,když to dokážeš."

                                    NSERPIK - Profil | Út 18.2.2014 12:41:02

                                    Obiš >> Asi tak nějak. Možná na to časem příjdou, ale to už bude hodně pozdě. Už ted si myslím, že někdo zaspal dobu.

                                      NObiš - Profil | Út 18.2.2014 12:34:54

                                      SERPIK >> česká mentalita tohle ještě nedokáže příjmout... Většina lidí jde na maso...

                                        NSERPIK - Profil | Út 18.2.2014 12:25:59

                                        Obiš >> Tak kdo použije lidský rozum, tak uzná za vhodné začít proti tomu něco dělat. Asi to lidem takhle vyhovuje no. A k 70 na Ordějově je raděj bez komentáře.