Olšava 2A - Ordějov

Ahoj všichni, prosil bych nějaké informace o kaprech na tomto revíru. Např. množství, velikost...
Předem díky
Autor diskuse: Malotík - Profil , 28.5.2007 kaprařina - revíry, cestování

Obiš - Profil | Út 18.2.2014 12:19:26

SERPIK >> To určitě ano... Jen se to bude velice špatně u některých lidí kontrolovat... Víš jak to je.. Navíc tohle ti na schůzi rybáři neodhlasují. Já tam byl,když se hlasovalo o K70-ce a někteří lidi s řevem odcházeli. Víš co by bylo,kdyby si chtěl zavéct tohle? :D By tě tam sežrali. :D

    SERPIK - Profil | Út 18.2.2014 12:12:59

    Obiš >> Zdarec a co když se omezí počet ponechání kaprů? Př. 10 kaprů ročně, nebo 2ks týdně třeba. To taky si myslím pomůže.

      Obiš - Profil | Út 18.2.2014 12:12:23

      smidy >>Jo... tam by toho muselo být hodně,aby to mělo účinek. Ale těm rybám by to pomohlo a na víc by to byly i pekelně horké fleky pro rybáře... Ale ty ryby to velice rychle prokouknou,kde je bezpečno a kde to smrdí průserem. :D
      Chtělo by to naočkovat někoho z vedení MO,aby se do toho pustil. Věřím,že by to mělo mnohem větší účinnost než nějaké omezování rybářů úpravami rř.

        reseter - Profil | Út 18.2.2014 12:09:23

        hraji >> těma stanovama sem myslel bližší podmínky výkonu rybářského práva a soupis revírů platný od 1,1,2013 do 31,12,2015.čili dodatky...a jelikož sem letos nové nedostal tak počítám s tím že jsou stejné jak minulý rok..

          tazik - Profil | Út 18.2.2014 12:08:45

          Obis ma prej novu lodku nebo co, tos je potreba ju vyskusat.....idu narezat do rubanisk nejake smrcky a v 7 vecer pred teskem sraz a ide sa na to...

            Obiš - Profil | Út 18.2.2014 12:06:15

            Martimo >> :D To příjde. :D

              smidy - Profil | Út 18.2.2014 12:03:15

              Obiš >> Tohle je super nápad,jednou už jsme s klukama něco podobnýho udělali,jen to bylo na menší(2ha) vodě a na tajnáča ale má to úspěchy rostou okouni i kapři a myslím že i pro výtěr ryb je to dobrý. Ale na tak velké vodě jak je ordějov ,těch stromů musí být víc a udělat to tak aby tě nikdo neviděl nepůjde a že by se to schválilo,tak toho se nedočkáme.

                hraji - Profil | Út 18.2.2014 11:58:18

                reseter >> kolego, Stanovy nemají s revíry skoro nic společného, Stanovy navíc nemají omezenou platnost do roku 2015. Ty si asi pleteš pojmy. Soupis revírů má platnost do roku 2015, ale každý rok se k němu mohou a dělají změny, Dodatek se jim říká.
                Pokud dojde k vynětí vody z revíru v průběhu roku, nelze něco takového okamžitě v soupisu revírů zohlednit. Navíc proces vynětí vody z revíru nějakou dobu trvá, podávají se odvolání a jiné opravné prostředky.

                  reseter - Profil | Út 18.2.2014 11:55:03

                  antony >> co se paní starostky týče tj škoda slov.nic neví a letos stejně končí.no sem zvědav co z teho vznikne...100roků to patřilo pod MRS a naráz změna...jestli to dopadne jak v Otrokách kde platíš 1000kč za rok za jeden rybník tak už tam moc rybářů neuvidí......

                    Martimo - Profil | Út 18.2.2014 11:48:33

                    Obiš >> ja taky cekam na holku pred tescem,ale takovy napad me nenapadl :-) ale fajn akce :-)

                      antony - Profil | Út 18.2.2014 11:46:08

                      reseter >> pokud to potřebuješ mít černé na bílém, oslov třeba starostku Topolné. Pokud vím, nejvíc jim vadily několikadenní pobyty různých rybářských part, po kterých tam nebylo uklizeno. Není důvod, aby měla obec svoji MO. Ale celkem jistě si tam místní lovci nějaký spolek založí. Prostě dál nesouhlasili s pronájmem vody pro MRS.

                        reseter - Profil | Út 18.2.2014 11:33:05

                        antony >> vyjmuta ze svazu?máš nějaký odkaz kde je to černé na bílém?já se řídím stanovama a ty sou platné do konce roku 2015.kdyby to byla pravda tak už tam štěrk není...tj jak v Otrokovicách s jejich štěrkáčem..ten už ve stanovách nenajdeš...co se týče bordelu tak ten je z 90ti % od koupáčů v létě....no autem se tam jezdilo,jezdí a jezdit bude tj to samé jak ordějov....jen mě mate že by to měla obhospodařovat obec když nemá ani MO.

                          snipe - Profil | Út 18.2.2014 10:58:33

                          Ještě si dovolím jeden poznatek k profesionální RS. Je super, že tam jezdí a spousta lidí z nich má vítr. Akorát by dle mého měli chodit obráceně, tj. první od Bystřice a až pak od chaty po Lípu. Jde o to, že drtivá většina vyder sedí kvůli pohodlí na druhé straně a kolikrát se stihnou včas "zdekovat".

                            Obiš - Profil | Út 18.2.2014 10:51:12

                            Martimo >> Máš pravdu,ale nápadem a diskuzí vše začíná.....
                            Já taky jednou dostal nápad,když sem čekal na ženskou před Tescem.... Nažhavil sem telefon,naočkoval člověka,co ví co je potřeba a už třetí rok uklízíme kolem ,,našich" vod odpadky. Na jaro se sejde parta kluků a obejdem vody a odpadky odneze mrs. Dycky pokecáme... Je to super akce.... Poslední rok to bylo dokonce bez brigádnických hodin. A stejně sme se sešli....

                              Martimo - Profil | Út 18.2.2014 10:42:10

                              Obiš >> dokud se nesebere velka skupina lidi ,ktera se do neceho opre,tak se tu muze jen diskutovat:-) ale napady hezke !!!!

                                antony - Profil | Út 18.2.2014 10:42:00

                                reseter >> Topolná je opravdu vyjmuta ze svazu. Důvodem je hrozný nepořádek kolem vody, který tam po sobě rybáři zanechávali. Jezdilo se různě po polích, bivakovalo se tam celé léto... Pozemky patří obci, nebo místním lidem a obec z rybářů měla jenom starosti, tak si vodu bude obhospodařovat obec Topolná. Tato změna měla nastat už pro letošní rok, ale podle všeho se to nestihlo.

                                  Obiš - Profil | Út 18.2.2014 10:40:18

                                  snipe >> Jo šlo by to... jen si myslím,že to jsou dost extrémní omezení.... Myslíš moc evropsky. To by ti na schůzi asi neprošlo. Ty stromy jsou míň okatééé na počet odnesených ryb,ale fungovalo by to... To zrovna tobě nemusím vykládat.

                                    F.Jack - Profil | Út 18.2.2014 10:35:30

                                    reseter >> Ne Topolná si založí svoje sdružení asi. Snad se u toho rozhádají a nechají to svazu...

                                      snipe - Profil | Út 18.2.2014 10:29:32

                                      Obiš >> K70 na Ordějově je totální nesmysl... Řešil bych to buď počtem odnesených ryb za určitý časový interval, nebo určitým úsekem pro lov chyť a pusť, a nebo změnou lovné míry, např. 45 - 55 cm. ;-)

                                        Obiš - Profil | Út 18.2.2014 10:21:31

                                        snipe >> :D :D :D Tak zkoušííím... no... Tohle by nikdo vytahovat nesměl bylo by to přeci přes Mrs. Navíc bych jich klidně nechal trčet pár z vody.. Ono by to mohlo i dobře vypadat a ušetřilo by to i nějaké montáže lovícím. Fakt si myslím,že by to pomohlo obsádce velkých ryb... Na Bánově nějaká K70-ka fakt nepomůže... Nebudeme najivní,že...