Olšava 2A - Ordějov

Ahoj všichni, prosil bych nějaké informace o kaprech na tomto revíru. Např. množství, velikost...
Předem díky
Autor diskuse: Malotík - Profil , 28.5.2007 kaprařina - revíry, cestování

snipe - Profil | Út 18.2.2014 10:15:37

Obiš >> Ta poslední věta: "Třeba to někoho s vedení místní organizace nahlodá a něco s tím provedou.", je úžasná!!! ;-) Tomu ani Ty sám nevěříš... :-) Jinak byl jeden revír, kde jsme zásadně pěkné ryby chytali v překážkách. Domorodci, když to zjistili, tak to zkoušeli taky, ale trhali a trhali. Víš jak to dopadlo? Jednoho pěkného dne najeli s loďkou a všechno z vody vytahali. Tož asi tak.

    reseter - Profil | Út 18.2.2014 10:11:17

    F.Jack >> tak o tom fakt nic nevím...a komu to teda bude patřit?napa-spytˇák??

      Obiš - Profil | Út 18.2.2014 10:09:45

      hraji >> Potom asi i životní oprostředí,že? Ale kdyby se do toho někdo opřel,tak by to přeci mohlo jít. Jako přiznám se, že už dobrých pár let nejsem členem mrs Uh Brod,ale Bánov mám kousek od domu a je to pro mne srdcová záležitost. :) Byl bych rád,aby se to tam dalo dohromady. Třeba to někoho s vedení místní organizace nahlodá a něco s tím provedou.

        hraji - Profil | Út 18.2.2014 10:01:13

        Obiš >> jako první musíš mít souhlas toho, kdo má správu nad tou nádrží z hlediska zákona o vodách, tedy asi Povodí.

          F.Jack - Profil | Út 18.2.2014 9:57:38

          reseter >> Topolná má od příštího roku jít na soukromou vodu. Aspoň dle informací Topolná je jen v nájmu MRS a příští rok hotovo. Jestli to tak dopadne tak sposta lidí přejde do Spytinova jistě k "radosti" místních rybářů

            Obiš - Profil | Út 18.2.2014 9:51:48

            hraji >> Na tekoucí vodě bych to fakt nedělal. Ale třeba na nádrži jako je Bánov je to naprosto v pohodě. Jen nevím,co ty zákony a vyhlášky... Ty se v tom přeci trochu vyznáš... Poraď....Já sem jen rybář.... Vím,co potřebují ryby ale zákony... To není moje parketa.

              hraji - Profil | Út 18.2.2014 9:46:03

              Obiš >> problém není tam ty stromy vhodit, problém je, že to nejde udělat všude a pokud se rozhodneš při tom dodržet o platné zákony a vyhlášky, stane se z toho běh na hodně dlouhou trať. Na tekoucí vodě je to dopředu ztracené.

                Obiš - Profil | Út 18.2.2014 9:44:17

                hraji >> Já myslím,že to není takový problém. Se přiznám,že s tím mám i nějaké zkušenosti. :D Myslím,že pro 10 chlapů je to jedno brigádnické dopoledne.

                  hraji - Profil | Út 18.2.2014 9:38:53

                  Obiš >> tvůj nápad se stromy je dobrý, prospěl by mnoha vodám. Ještě kdyby se podařilo jej zrealizovat. Vytvořit uprostřed vody území s několika potopenými stromy by určitě prospělo dravcům, ale i bíleé rybě a kaprům. Ale zrealizovat to .....

                    Obiš - Profil | Út 18.2.2014 9:24:55

                    Tak mne napadla taková věc... (asi budu za osla... Berte mne s rezervou....) Nevěřím,že by nějaké úpravy v rybářském řádu měly vliv na velké zlepšení populace ryb v Bánovské přehradě.... Ale byla by tu jiná možnost. Ani nevím,jestli by to bylo reálné a hlavně to neporušovalo nějakou vyhlášku....
                    Ze svých zkušeností můžu říct,že jediná věc, co může ryby ochránit před rybáři je přírodní překážka. Ta vám ,jako rybáři,neuhne a musíte s ní počítat. Ryby v ní mají klid,bezpečí i potravu. A záleží jen na nich jestli se odváží na volnou vodu.
                    Tím chci říct,že jediná varianta,jak zlepšit obsádku,je udělat rybám klidovou zonu. Teď si pomyslíte,,Ale to už tu přeci bylo" Ano trdliště..... Jenže tam je 130cm vody tam se ty ryby v bezpečí prostě cítit nebudou. Tohle nemělo ten požadovaný účinek.

                    A teď se dostanu k jádru věci... Jedinou možnost jak zvětšit rybám šance na přežití je natáhat na prostředek nádrže stromy. Ale nemyslím 1 nebo 2. Klidně bych tam natahal 15-20 stromů aby se rybám zvětšil prostor ochrany. Nemyslím si, že by nějak extrémně ubylo úlovků, ale část ryb se bude držet pouze v překážkách a věřím,že je reálné,že se za pár let občas povede chytit pěkná ryba,která vyrostla právě v této spleti stromů.

                      reseter - Profil | Út 18.2.2014 9:24:38

                      F.Jack >> Zdar...mohl bys upřesnit jak to myslíš s tou Topolnou??newím o tom že by to měla být soukromka....popravdě je to jediná voda která tady není soukromá.....

                        Obiš - Profil | Út 18.2.2014 9:23:37

                        hraji >> Asi máš pravdu... Ale zase znám vody,kde je to i mnohem lepší....

                          hraji - Profil | Út 18.2.2014 9:03:01

                          Obiš >> nechci nijak zpochybňovat tvoje představy o šíleném rybářském tlaku, ale to vychází průměrně 24 rybářů na den, na jednoho rybáře tak připadá plocha kolem 0,66 hektaru, to jsou vody, kde je to mnohem horší.

                            Obiš - Profil | Út 18.2.2014 8:47:22

                            Kluci,ono je to tak... Bánov znám dost dobře a myslím,že to o moc lepší nikdy nebude. Brodská organizace těch vod moc nemá. Bánov je jedna větší voda široko daleko.... (ještě taky Hluk) Né každý je ochotný jezdit na ryby 20 či 30km. Tím chci říct,že na Bánov je vyvíjen neuvěřitelný tlak a ty ryby se prostě vytlučou. Kdysi jsem viděl na nástěnce,že na Bánově bylo cca 9000 vycházek za rok. To je naprosto šílené číslo na 16ha vodu. To se na populaci ryb prostě musí projevit.

                              F.Jack - Profil | Út 18.2.2014 7:17:22

                              Nikdy jsem tam nebyl, ale z fotek nádherná voda. Škoda, že bez ryb jak čtu. Jak píše Smidy. Musíte si to pohlédat trochu sami. V Topolné je to něco podobného už několik let. Nájezdy rybářů a braní všeho. Do doby než se Topoláci nas*ali a voda od příštího roku s největší pravděpodobností jde do soukromáku. A my možem jezdit tak na Moravu...

                                smidy - Profil | Po 17.2.2014 23:33:45

                                knik-licht >> Voda určitě není zkažená,kvůli tomu že tam není každý den RS ani že se tam jezdí auty. Chyba je na způsobu zarybňování. Seděl jsem tam minulý rok a starší pán vedle mě, co tam byl asi hodinu chytl kapra něco kolem 50 cm a říká mi že se tam sadili kapři že jde dom a na večer se vrátí. Tomuhle žádná RS nezabrání,to by tam museli sedět každý den. U nás(nad obcí) je to to samý,nasadí se kapři a už ten den je jich půlka vychytaná,další půlka do 14 dnů. Musíte si to tam tak trochu strážit i samy. U nás jednou chytal,nějaký cizí chlápek,sakoval kapra a to nám bylo divné když víme že tam narazit na mírového kapra je složité,když nejsou nasazeni. Po delší výměně názorů kapra vytáhl a ukázal 37cm! Prej sme ho vystresovali a kapr se zcvrknul. Pak si začal stěžovat že mírový nikde nejde chytit a že má brod nejdražší brigády atd. No nic se na tom nezmění že pán už se na tom rybníku dlouho neukáže,po takové slovní sprše bych se bál i já někde ukázat. TAKŽE POKUD VÁM TO NENÍ JEDNO TAK KOUKEJTE KOLEM SEBE A NEBOJTE SE KOHOKOLIV UPOZORNIT,jinak bude voda zdrancovaná ještě víc!

                                  knik-licht - Profil | Po 17.2.2014 23:16:11

                                  Dovolím si ještě jednu fotečku a jdu chrápat

                                    snipe - Profil | Po 17.2.2014 23:01:39

                                    knik-licht >> Proč? Znám to tam jak svoje boty a za ty roky už jsem vůči tomu imunní.

                                      knik-licht - Profil | Po 17.2.2014 22:59:54

                                      snipe >> Přidej se, a kydej taky :)

                                        snipe - Profil | Po 17.2.2014 22:55:32

                                        knik-licht >> Nepustil. :-) Diskusi znám celou. Někteří tady kydají pěkné nesmysly, tak jsem se neudržel. ;-)