Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Nplavčík Tom - Profil | Út 17.1.2006 7:39:04

Michal: O.K. Netvrdil jsem to, jen jsem si to myslel. Díky za osvětlení.

    NMichal | Út 17.1.2006 7:34:56

    plavčík Tom: nebyl jsem u netu, tak jsem ti nemohl hned odpovědět:

    1. soud je vázán při rozhodování správním rozhodnutím o tom, že byl spáchán trestný čin, přestupek nebo jiný správní delikt a kdo jej spáchal, není vázán rozhodnutím v blokovém řízení - viz § 135 odst. 1 zák. č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád

    2. odpovědnost právnické osoby za zaměstnance dle § 420 odst. 2 občanského zákoníku je něco jiného než zavinění jako jeden z pojmových zanků vzniku odpovědnosti za škodu, zavinění se zkoumá i u právnických osob, s výjimkou některých typů škody, jako je škoda způsobená provozem zvlášť nebezpečným apod.

      NNoe | Út 17.1.2006 6:12:58

      a opravdu umírá všechno? Co jsem doposavad viděl záběry nebo fota od řeky, tak cejn, cejn, cejn, cejn, cejn, cejn a sem tam něco jiného. Labe je plné tloušťů a nikde je nevidět.

        Nnumi - Profil | Út 17.1.2006 1:03:48

        Tak jsem zjistil , že zítra odpoledne by to mělo
        být již v Ústí a 18. brzo ráno v Německu .
        Dokonce to museli oficiálně našim sousedům zdělit.
        Ty z nás musej mít radost.

          NHrochoroh - Profil | Po 16.1.2006 23:24:26

          Pavuh: kyanidy - použití. galvanické pokovování,
          výroba plastů, extrakce zlata a stříbra z rud, koželužny, metalurgie........
          nebo se mrkni na http://www.hnutiduha.cz/publikace/infolisty/suroviny/zlato/zlato1.htm
          tam jsou taky zajímavý informace.

            NMrCement | Po 16.1.2006 23:09:06

            pavuh: hubeni skudcu, pokovovani, vyroba MMA, gumarenstvi apod..... http://www.draslovka.cz/

              Nxycht - Profil | Po 16.1.2006 23:03:54

              Říkám to pořád, na samotnýho jednotlivce - rybáře si orgány životního prostředí vždy patřičně došlápnou (moje zkušenost na Stankovském rybníku), ale jakmile jde o velkou firmu tak jsou úředníci hned opatrný a bojí se (nevím čeho)....Mě tahle připosranost fakt vadí....Znechuceně odcházim spát :-) Dobrou noc všem

                NHonza M - Profil | Po 16.1.2006 23:01:32

                numi: ono už by to snad mělo trochu slábnout, za Mělníkem se to fakt snad trochu naředí, tak doufám že to bude od Štětí aspoň o 1/2 lepší :-(

                  Nnumi - Profil | Po 16.1.2006 22:55:37

                  Poslední šance je , že se to naředí na soutoku s Vltavou. Jinak je to v konec Labe v Čechách.

                    Npavuh - Profil | Po 16.1.2006 22:49:37

                    muze mi nekdo prosim osvetlit, na co se proboha tyhle sracky vyrabeji a kde se pouzivaji?

                      Nsosed - Profil | Po 16.1.2006 22:31:58

                      Vokoun: verim tomu ze kdyby to odnesli nejdeboze lidi tak by se s tim delalo mozna neco vic. V zapadnich zemich by podezrele fabriky zavreli ihned a zacablo by vysetrovani..

                        NVokoun - Profil | Po 16.1.2006 22:26:39

                        Podle toho co jsem slyšel, kyanid kudy projde, vše živé vezme sebou. Asi až do Hamburku. Je to v prd*li. Co se týče vyčištění řeky, myslím že jedna velká voda to svinstvo vypláchne všechno a nová osádka a život do řeky přijde přirozeně zezhora. Nebude to žádná sláva, ale mrtvá řeka z Labe nebude.
                        Ty zmrdy co to způsobili bych ale poslal na 20 let do lochu. Vždyť to mohli odnést i lidi. Ne jenom v létě se koupou. Tady u nás se koupou i v zimě. A co kdyby si někdo chytil přiotrávenou rybu a dal ji doma dětem k večeři...

                          Nčadič - Profil | Po 16.1.2006 22:19:30

                          Každá otrava je jistě špatná záležitost, hlavně pro nás rybáře.Ať má fabrika ISO jaké chce, stejně nezabráníme tomu, čeho jsem byl svědkem před asi 25 lety v Žatci, kdy ožralý chlap vypustil z železáren také kyanid do Ohře a vytrávil asi 30km řeky. Škoda na rybách asi 25 tun, ale jakých-parmy až 90cm, viděl jsem lipany okolo 50-55cm. A mnoho dalších ryb.Řeka se však velice rychle dala dohromady.A Labe to také určitě zvládne.Přesto je to velká škoda.

                            Nsosed - Profil | Po 16.1.2006 22:15:09

                            Je to hold bordel a my, jako jednotlivci s tim asi nic moc nezmuzem. Muj nazor na vec je takovy ze se to za chvili ututla a tento problem zustane zaryt jen v nas, rybarich. Verejnost na to brzo zapomene protoze to byly "jen" ryby. Na prvni pohled za par mesicu nikdo nic nepozna a tim to asi zamlkne.
                            btw nejvic me s**ou ochranari, beda jak te nejakej vidi jak lovis ryby, jak te nejakej vidi jak se brodis vodou a "nicis" prostredi pro zivocichy a rostliny.. Ale jak se deje neco poradnyho tak skoro nemuknou! Kde je ku**a ten zakopanej pes? !!!

                              Nxycht - Profil | Po 16.1.2006 22:10:16

                              Petr_S: díky

                                NMmauro - Profil | Po 16.1.2006 22:02:58

                                To je fakt v p.... .!!! Máme po chytání než se všechno vzpamatuje ale jak dlouho to bude trvat na to nikdo neodpoví. Na Nově jsem viděl samí cejny a jednoho kapra ale možná někde ukazovaly i jiné ryby

                                  Nxycht - Profil | Po 16.1.2006 21:54:20

                                  Petr_S: napsat viníkům? Takže ono už se ví na přesně kdo to byl? Tj. Draslovka a.s. ?

                                    NPetr_S | Po 16.1.2006 21:53:49

                                    Honza M: Obávám se, že horní hranice je 10MIO, ovšem k tomu náhrada škody - a tam by se v civilizovaném státe nedoplatili, u nás to vyhrají na důkazní nouzi a směšné ceně ryb....

                                      NHonza M - Profil | Po 16.1.2006 21:50:31

                                      Petr S: No základná kapitál mají docela slušnej... Pokutu bych viděl minimálně na 10% zněj