Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Nhraji - Profil | Po 30.1.2006 11:34:31

Pike: naše MO měla stránky dělané "nezávislým" programátorem, kterého dohodil náš ekonom, ale stálo to za prd, a tak jsme využili toho, že junior to dělá a dělá to dobře. Jestli to je nebo není š´tastné je zbytečné hodnotit, za těch pár stovek ročně by to nikdo nedělal. A to je jediné, co mohu ovlivnit.

    NPike | Po 30.1.2006 11:29:10

    Hraji .Dle mne to nebylo nejstastnejsi reseni a kdyby syn tvoril stranky pro jine organizace a pro vasi ji udelal treba jako pilotni projekt, nerekl bych ani slovo. Takto je mozno spekulovat a podezreni ze stretu zajmu bude vzdy ve vzduchu. V podstate jde ale o prd.

      Nhraji - Profil | Po 30.1.2006 11:23:23

      strejka: asi si pleteš pojem firma a zájmové sdružení a výrazně přeceňuješ moji nedůležitost v tomto sdružení. Prostě soudíš lidi podle sebe sama, asi :-))

        Nstrejka - Profil | Po 30.1.2006 10:58:16

        taky bych rad hledal diry na trhu u tatky ve firme, vzdyt preci vim, ze on by ze sve pozice nikde ani sluvka primluvy neutrousil :-))

          NMiloš_Dia | Po 30.1.2006 8:52:39

          A je to...spěte klidně, blbci....

            NPike | Po 30.1.2006 8:42:02

            Nightfish: diky za vysvetleni. Docela bych ho bral, az na jednu malou vec. Mel jsi sve sluzby nabizet vsem moznym organizacim, jenom ne te, kde mas pribuzneho ve vedeni, ktery ma pak velke slovo pri rozhodovani o udeleni zakazky. Je to podobne, jako kdyz si poslanci zamestnavaji cleny rodiny jako asistenty, zrizuji kancelare ve svych domech atd. Za mne asi koncim, verim, ze podminky byly vyhodne pro obe strany a organizace na tom nijak netrati, ba naopak zes ji udelal dobrou cenu (bez ironie). Vic to asi nema cenu pitvat, kazdy si udela obrazek sam.

              NStandas | Po 30.1.2006 8:37:11

              nightfish: Ještě tu o perníkové chaloupce prosíííím

                Nnightfish | Ne 29.1.2006 19:06:18

                Předem se omlouvám za příspěvek mimo téma.

                Byl jsem upozorněn, že tu pár nadšenců šíří spekulace ohledně mého podnikání. Velmi mne mrzí, že kvůli tomu, co dělám, někteří z vás nemohou klidně spát, a proto jsem se rozhodl se k celému případu na svých webových stránkách vyjádřit.

                http://www.zralog.cz/vyjadreni.html

                Tímto považuji toto téma, minimálně v této otázce, za uzavřené. Nebráním se zodpovězení případných (slušně formulovaných) dotazů, e-mailový kontakt je uveden na stránkách.

                  Nholis - Profil | So 28.1.2006 1:20:20

                  Tomaš V:Možná víc nežli vůbec dokážeš pochopit!!

                    NMiloš_Dia | Pá 27.1.2006 23:53:03

                    Chudák Petr

                      NTomášV - Profil | Pá 27.1.2006 22:35:42

                      XAXAP: nějak nechápu , co má hraji a syn společného s otravou Labe. Založ si pro toto téma otázkou a neotravuj zda již jednou otrávené Labe. Dík a Petrův zdar.

                        NNeznámý | Pá 27.1.2006 21:29:36

                        Běžně jsem v BP nebo RŘ - jak chcete, četl termín - na hlavním toku - tak i s ohledem na předchozí příspěvek si mysím, že by asi šlo stanovit, samozřejmé je, že nějaké vymezení odkud pokud by muselo být, jeden rok nebrat ryby, ale rybolov ponechat.Vzít to třeba tak, že je zákaz vzhledem k možnému ohrožení zdraví. Masáci by to museli rok vydržet.Asi blbost, co?

                          NJohnMcE - Profil | Pá 27.1.2006 20:25:26

                          Nechci se nijak dotknout níže diskutujících odborníků. Proč úplný zákaz rybolovu na úseku postiženého Labe? Bydlím u Labe v Neratovicích od roku 1981 a celou dobu rybařím. Je pravda, že v posledních letech se pro ozdravění Labe udělalo hodně, poklesla lodní doprava na minimum, čističky, větší kontrola chemických podniků a ostatních. Pamatuji doby, kdy voda v Labi měla v létě barvu " rozpuštěné cihly ", zapáchala a ryby se jen chytaly pro sport a zážitek z rybaření. Pokud si někdo od vody něco odnesl, tak maximálně bílou rybu pro slepice a kachny. Je pravda, že v poslední době se více a více rybářů začalo k hlavnímu Labi vracet, ale alespoň na úseku Kostelec - Neratovice - Obříství si zvlášť po posledních záplavách v roce 2002 málokdo vezme rybu domů k jídlu. Z velkých ryb je stále cítit při kuchání a tepelném zpracování něco, co k rybině nepatří. Povodeň spláchla ze Spolany a nejen z ní spoustu chemikálií, těžkých kovů - dá se zjistit na různých int. stránkách. Takže normální rybář, i když nebude uznávat systém chytání " chyť a pusť ", si ryby od této vody neodnáší. Ano, namítnete, že když se ryby vysadí, budou čisté a " masaři " je rychle vypráskají. Ale znovu říkám, v této části Labe velký tlak na hlavní tok není, rybáři se spíš zajímají a chytají na slepých ramenech a odstavených tůních, eventuelně pískovnách. Takže totální zákaz chytání na Labi by asi byl neadekvátní. Samozřejmě je to pouze můj názor a namítnete, že možná místní rybáři situaci po nasazení třeba tolik nezneužijí, ale najedou přespolní, tak, jak se to děje třeba na našich tůních a zabránit se tomu nedá. Ale opravdu tady žádné šílenství v sezoně nezaznamenávám a to mohu o sobě říct, že na hlavní Labe na ryby chodím...

                            NKlikař - Profil | Pá 27.1.2006 18:18:44

                            XAXAP - ®ano faktem je že neprůhlednost těchto organizací je víc než jasná a snaha některých činovníků ještě více mlžit a znepůhledňovat je opravdu veliká.

                              NXAXAP - Profil | Pá 27.1.2006 18:06:24

                              Klikar: pravda je v teto kauze nekde v Brne ... ja ji chci jen znat, proste nemam rad netransparentni veci ... a svaz(oba svazy) se jimi jen hemzi ... a nevidim duvod, proc by se melo jen tise prihlizet. Ba naopak, neslusne je nechat to byt! Zvlast monopol pozivajici organizace by mely byt pro sve klienty pruhledne jak pitna voda.

                                NKlikař - Profil | Pá 27.1.2006 17:52:37

                                XAXAP - ® Jindy tvůj drsný humor nemusim a po věčinu času nemám potřebu reagovat na tvé poznatky ale teď ja sam za sebe musím uznat že maš pravdu.
                                Je dobré že jsi sem ten odkaz dal.

                                  NXAXAP - Profil | Pá 27.1.2006 17:45:28

                                  Milos Dia, medved; tech referenci a penez je vice, tady je lepsi link: http://www.momrs.cz/nabidka.html ... navic je mladej Jirka majitel dost oficialne vyhlizejici domeny momrs.cz ... dobra a velmi chytlava kombinace: aktivni tatka + svazova domena, k tomu uz jde velmi snadno dofabulovat realne vyhlizejici dokonecni te rovnice. A pri zkusenostech s fungovanim svazu to ani nemusi byt fabulace. Nemluve o tom, ze je tahle cinnost syna v prikrem rozporu s hrajiho zastavanim se principu dobrovolnosti v soucasneho svazu.

                                    Nmedvěd - Profil | Pá 27.1.2006 17:19:26

                                    Miloš:OK,nevěděl jsem to,ale pozadí neznám,takže nesoudím.Na druhou stranu,také z mých daní bere balík Bobošík jako asistent a takových je spousta ,sere mne to,ale žíly mito netrhá.Nevím co s tím

                                      NXAXAP - Profil | Pá 27.1.2006 17:16:40

                                      Pike: pozor, pozor!!!!!! ja nikoho nepomlouvam!!! ja jsem jen a pouze nasel tuto netransparentne vypadajici vec a jako podezreni, nikoliv fakt, uverejnil. To je zasadni rozdil!!!
                                      V nekterych situacich pises rychleji nez ctes a premyslis, Pike. Davej na to bacha! Existuji jedinci a netovi pozorovatele, kteri by napr. za propojeni jejich osoby se slovnim spojenim "nepekne pomluvy" mohli vyvijet neprijemne pravni aktivity. A asi jich je dnes uz vice, nez ony dve zname, historicke persony.

                                        NXAXAP - Profil | Pá 27.1.2006 17:07:45

                                        Nejake to ostrejsi slovo sice neni slusne, ale za neslusne nepovazuji poukazat na potencialne necisty penezovod, zvlast v takovem pripade, kdy v nem figuruje i jedinec, ktery se jinak snazi pusobit dojmem cisteho a pravdu a poradek vyznavajicicho cloveka. A je mi uplne fuk, kdo to je. Jen shodou okolnosti jsem narazil na tebe, Jiri.

                                        A me osobne nic vysvetlovat nemusis. Ja jsem jen verejne vznesl podezreni, ze se tento pripad napadne podobna neciste tlacence. V jednotlivem pripade sice mozna nejde o moc penez, ale prispiva dobremu jmenu svazu ci jeho hospodareni takto zivit jednoho cloveka v umelem prostredi bez bezneho konkurencniho boje, ve kterem se nemusi zlepsovat ani mit prirozeny strach o ztratu zakazky? A mozna je to vsechno ciste. Nicmene ve svetle dalsich "prizivnickych" afer je velmi vhodne vylozit karty na stul a zbavit se podezreni. Nereagovat znamena v tuto chvili jasne a srozumitelne oznamovat: ciste to uplne neni!

                                        Timto se take omlouvam vsem, kterym pripadne vadi tato diskuse, zdanlive mimo tema otazky. Ja se osobne domnivam, ze je dobre vedet, kdo se techto diskusi ucastni, zvlast pokud se jedna o lidi, kteri vstupuji do kontaktu s nasimi (Vasimi) penezi.