Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

NKato | St 18.1.2006 19:51:48

Ottar: teď říkali 20 tun

    NOttar | St 18.1.2006 19:45:09

    Dneska odpoledne hlásili v rádiu,že stávající stav je 9 tun ryb a MO organizace to zatím spočítaly na 400 tisíc.

      Npajda - Profil | St 18.1.2006 19:29:49

      No přepínám to, říkali to na Primě. Snad to pustí i na jiných programech.

        Nbéčko - Profil | St 18.1.2006 19:24:24

        200 tisíc?to je na úklid odpatkú u řeky akorát.:-)))a co na ryby?????!!!!!!

          Npajda - Profil | St 18.1.2006 19:23:16

          Tak jsem právě v TV slyšel, že rybáři dostanou 200 tisíc. Není to nějaký vtip?

            NFudul - Profil | St 18.1.2006 19:22:56

            chlapi ja jezdim za rybama pres 100km a jezdim rad bohuzel muj zamilovany revir mi otravili a ty ryby ktery tam byli tam budou vte velikosti tak za 15 a vice let ale vsichni tady jsme nekde organizovany zkusme to prosa dit nejdrive doma at se neco zacne hybat a ty co nechteji nebo nechcou pochopit ze uz je jina doba prosta dat od valu

              Npepino - Profil | St 18.1.2006 19:11:35

              pvl ja si myslim ze je to dobrej nazor rad bych se pripojil,ale mame dost funkcionaru kteri tahaj za provazky ted teprv se ukaze k cemu tam jsou,ale smutnej pribeh je ze k nicemu.Snad se predvedou ,ale myslim ze jedine co vymysli jedine nejakou znamku a pak daj prisezne strazi odmeny za nadmiru sluzeb.Premejslym ze si ani nevezmu povolenku a budu jezdit jen cizinu a soukrome rybniky je mi steh pobejdu zle

                NMitchell | St 18.1.2006 19:09:42

                Ty magory z te chemicky bych postrilel a nechal vse zaplatit a nebo jeste lip preplatit je to des co se v tomto state deje to by se nikde jinde ve svete nestalo.

                  Nbéčko - Profil | St 18.1.2006 19:09:23

                  pepino-jo souhlas.ja taky

                    Npepino - Profil | St 18.1.2006 18:59:25

                    Tak jak to tady ctu tak podle me je par nazoru co chudaci rybari a cena povolenek.To co se stalo je katastrofou pro nas vsechny a nejaky keci co bude stat povolenka?????????????????,hosi ja jsem mel nejblysi vodu z kloudnou rybou v Lysi posrali to zabyli vse ale co mam delat ryby chytama mam je rad tak pojedu o 50km dal ted me napada ze cena povolenky vseho je dost velka ,ryby poustim,ale panove meli jste vodu u pusi a ja musel jezdit rybu neberu chytam je srdcem.,tak holt budete taky hold jezdit pres tuhle hroznou katastrofu.Mi sme jezdily k vam ze strachem muzu postavit bivak atd..................Tak Vas to ceka taky mate sve organizace ktere se snad postaraj a prestanou buzerovat a brat kazdeho stejnym dilem.ne ti ty nejsi z Kolina co tady delas.ted prisel sice smutnej cas ,ale asi ten pravej kdy nikdo nemuze nikoho osocovat,ale drzet pri sobe a pani porybni a ochranari prirody nam ste se snazily zneprijemnit zivot ted mate moznost se predvist a buzerovat na mistech kde je to zapotreby tak se snazte:Myslim si ale ze neudelate nic jako vzdy a jen budete cenit zuby na ty co prijedou k vode a jedou tam z laskou.Vazeni soudruzy prisla vase chvile!!!!!!!!!!!!!omluvte me za chyby ale jsem srdcar a uz toho mam po krk

                      Nbrach - Profil | St 18.1.2006 18:59:12

                      6 tun je předběžný odhad a skutečně se v prvopočátku uvádí i odhad finanční (např. 6000x67, -).
                      Ovšem soudní znalec vychází nejen z uhynulých ryb. Jeho výsledný výpočet bude cca 10 x větší. Určitě bych někde doma objevil protokol a znalecky posudek otravy řeky Stěnavy asi před deseti lety. Hodnota např. střevle potoční byla v posudku 500,- Kč/1 ks, mřenka mramorovaná 300,- Kč/1 ks, uvažováno musí také být s reprodukcí uhynulých ryb atd..

                        Nbéčko - Profil | St 18.1.2006 18:20:53

                        to bychom je musely jezdit pořád krmit ikdyž po zimě uvidíme.třeba něco připlave. :-))))

                          NFudul - Profil | St 18.1.2006 18:07:30

                          Rad bych vedel kde chcete vzit tak velke kusy jako tam byly mate vubec poneti kolik roku tam zili obrovsky kapri a co by asi jedli to co prinese voda vzdyt je tam mrtvo bude to trvat pres deset a vice let nez se to alespon ptiblizi ke stavu jaky byl

                            NCudla - Profil | St 18.1.2006 17:30:44

                            Ohře se v sedumdesátých letech vzpamatovávalo 4roky a to utekl pouze frťan kyanidu proti tomuto množství.Otráví se veškerá fauna a to pár let trvá než se obnoví.

                              NCeP | St 18.1.2006 17:26:47

                              klidne bych byl ochotnej; pokud se tedy najde dobrovolnik schopnej zorganizovat sbirku na obnovu postizenych reviru, prispet treba tisicikorunou.. i vic. nasadu nakoupit v zahranici; polaci, slovaci, madari by jiste pomohli. odlovy bile ryby z orlika..treba... jenze pokud sel do kytek celej ekosystem tak nepomuze ani svecena voda.

                                NPvl - Profil | St 18.1.2006 16:25:24

                                Teď jsem čuměl do Blesku , píšou tak 5let než se to srovná . Docela bych tomu věřil . I když Blesk je ......

                                  NMike - Profil | St 18.1.2006 16:16:15

                                  Chachar> vím, že to není jen cena násady, od toho je soudní znalec, aby všechny škody vyčíslil. Jestli čteš zprávy, tak svaz soudního znalce najmul (nebo brzy najme).
                                  Jinak odpověď na Tvoji otázku zní NE a bude to trvat několik let než se dočkáme komfortu, který byl před otravou. To je fakt a ten se nezmění ani kdyby byla škoda vyčíslena na miliardy. Ekosystém v krátkém období obnovit nejde.

                                    Nmaxwell - Profil | St 18.1.2006 15:56:49

                                    Kde se vezme tolik matečních ryb a dalších a dalších živočichů,jedná se tu už o 80km řeky!

                                      Nmaxwell - Profil | St 18.1.2006 15:55:15

                                      Určitě nelze takovouhle katastrofu zaplácnout pěněžně.Neni to jen o tom nacpat stejnou gramáž ryb,ale obnovit celý ekosystém a to prostě jednoduše nelze!

                                        NXAXAP - Profil | St 18.1.2006 15:46:06

                                        Mike: jsi mimo! odskodneni neni jen cena nasady a kdo si to mysli, je naprosty mimon! Zkus si odpovedet na pjednu jedinou otazek:
                                        - stihne kdokoliv vyprodukovat tolik nasady, aby v jistem casovem horizontu nepocitili povolenku si kupujici rybari zhorseni sluzby?