Otrava na Labi

Tak jsem se díval na zprávy na Nově. Kdo z vás to viděl, dá mi za pravdu, že to bylo šílený. Labe od Poděbrad, přes Nymburk, Čelákovice až do Brandejsa. Otrava kyanidem. Když jsem tamně viděl ta kvanta lopat-žluťáků, kapři a další ryby.
Kapry doplněj snadno, ale tady šla pryč bílá ryba a ta se jen tak nenehradí. Co to udělalo s ostatními živočichy (škeble, raci, hmyz, červi ) neřekli, ale asi nic moc. A to to trvalo kolik let, než se Labe vyčistilo a změnilo v krásnou čistou řeku plnou ryb.Za jak dlouho se to vrátí do původního stavu a Váš názor na podobné katastrofy.
Autor diskuse: doncoyote - Profil , 16.1.2006 všeobecné - ostatní

Honza M - Profil | St 18.1.2006 13:44:04

Mike: Taky v to doufám... Ale těch prvních 30-40km to asi odneslo dost drasticky... Jasně že něco přinese velká voda, ale.... No uvidíme... Nevědí nic ani odborníci, tak nemá cenu spekulovat :-) Jaro vše ukáže

    Mike - Profil | St 18.1.2006 13:39:42

    strejka> pojď na mail, tam Ti to vysvětlím

      strejka - Profil | St 18.1.2006 13:38:10

      Mike: plivu, plivu, za kolik myslis, ze se poridi 6tun nasady v druhovem slozeni a rocnicich, jake byly vytraveny, tak aby treba do 3 mesicu byla reka zase OK? nevim, proc by mel byt Svaz kompromisni a cekat napr na podzimni vylovy, dosazovat jine druhy a velikosti atd.

        Mike - Profil | St 18.1.2006 13:37:41

        Honza M> budeme si na nějakej čas muset najít jinej revír. Pořád chci ale věřit, že něco přežilo, něco přijde po vodě, něco se dosadí. Uvidíme. Snad nebude tak zle, jak to právě teď vypadá. Doufám.

          Honza M - Profil | St 18.1.2006 13:34:13

          Mike: a tys mě tak naladil na feeder, byla to fakt paráda :-))).. Jenže teď už je vše pasééé :-(

            Mike - Profil | St 18.1.2006 13:33:26

            strejka> uklidni se, nemáš o ceně násady ani páru a akorát tu pliveš jedy. To číslo je předběžný.

              strejka - Profil | St 18.1.2006 13:29:22

              boze to jsou jelita, nekdo jim vytravi 6t ryb a oni si reknou 67,-/kg, bez ohledu na naklady spojene s premistovanim umirajicich ryb, s resenim krizove situace, naklady na posudky, pravni sluzby, na praci spojenou s mimoradnym zarybnovanim, na nasadu, ktera bude drazsi, protoze je ji potreba hodne a hned, kde jsou, kde se pasou, ach jo, ted budou pet let fnukat, ze Labe neni jeste po tom vytraveni plne zarybneno, protoze na to nejsou penize, na atomy, na atomy...

                murphy | St 18.1.2006 13:27:22

                to co poslal Vasek je v pořádku.Světová zdravotnická organizace doporučuje max. obsah volných kyanidů v pitné vodě pod 0.07 mg/l.Uvědomte si že letální dávka pro člověka je přibližně1.5mg/kg tělesné váhy,takže aby byla norma 10mg/l je nesmysl-zabilo by to dítě,nebo po určité době kohokoliv.

                  Mike - Profil | St 18.1.2006 13:25:52

                  švec> zatím je to 6 tun, násobek toho je ještě v řece pod ledem a na dně. Bohužel.

                    švec - Profil | St 18.1.2006 13:19:42

                    V rádiu říkali že bylo otráveno cca 6 tun ryb.A rybáři škodu vyčíslili na 400tisíc kč.Všechny příspěvky jsem nečet,tak nevím jestli to tu někdo už napsal.

                      medvěd - Profil | St 18.1.2006 13:18:46

                      Mike:já vím,že jsem to měl dobře,opsal jsem to

                        Japčák - Profil | St 18.1.2006 13:16:51

                        Pánové, dámy - kašlete na miligramy ! (já žádný chemik nejsem) To co jsme doposud viděli - no každý (obvzlášť rybář) si z toho obrázek udělá. A zdali se to nevyřeší - tak jak má, no bude to o stavu v čem vůbec žijem !

                          Mike - Profil | St 18.1.2006 13:14:52

                          medvěd> kdo hledá, najde:-)) Ale tys to psal dobře, máš tam miligramy.

                            medvěd - Profil | St 18.1.2006 13:13:39

                            Mike:no jo, já na klávesnici takový obrázky asi nemám

                              Mike - Profil | St 18.1.2006 13:11:36

                              Danek> vašek to má správně, mimo jsi ty. Norma je 10 μg (mikrogramů) tj. 0,01 mg, tedy nikoli 10 mg (miligramů).

                                vasek - Profil | St 18.1.2006 13:10:25

                                Danek: moje je jen první věta ostatní jsem pouze zkopíroval a za hodnoty neručím, ale zkoušet to ochutnávat taky rozhodně nebudu:o)

                                  Danek | St 18.1.2006 13:00:18

                                  medvěd-právě,že je 0.010g je 10mg,proto jsem reagoval na vaska,ty hodnoty co tam má jsou blbost.

                                    medvěd - Profil | St 18.1.2006 12:57:18

                                    Daněk.není tam rozdíl v jednotkách?

                                      Danek | St 18.1.2006 12:56:11

                                      medvěd-tak jak je možné,že norma povolí 10 mg/?

                                        medvěd - Profil | St 18.1.2006 12:54:40

                                        Daněk:pro ryby je prý smrtelné již 0,020 mg/l