- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Plesnivění boilies .
Dobrý den,moc Vás prosím o radu co dělat,když mi plesnivý moje domácí boilies.. Co mám dělat aby neplesnivěly,aby mi hrozně dlouho vydrželi!
Děkuji za radu:)
Děkuji za radu:)
Autor diskuse: Klokynek - Profil , 11.10.2014 kaprařina - nástrahy, návnady
Plesnivění boilies .
A) Sušení (na kámen)35%
B) Konzervant22%
C) Mražení43%
Od 13.10.2014 hlasovalo 37 čtenářů.
- Zobrazit zápisy i bez fotek.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
6 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NČurbec - Profil | Po 13.10.2014 21:58:33
Klokynek - >> Ahoj. Boilíky nejprve po vaření (ve vodě, teď už i v páře), tak 3 až 5 dní suším. Je potřeba si na to, ale vybrat to správné místo. Měl by tam být jemný průvan, pokud možno, tak žádná nebo minimální vlhkost. Sušil jsem to i za pomoci větráku, ale to z boilí rychle odvedlo vodu a kuličky mi popraskali. Přes léto je suším někde ve stínu v bedničkách na zeleninu, přikryté záclonou. Ne na přímém slunci, má to stejný efekt jako větrák. Brzy na jaře nebo na pozdní podzim je suším na chodbě, tam se větrá pořád. Hlavně to tak 2x za den protřepu a zkontroluji. Boilíky pak můžeš usušit na šutr, nebo je zamrazit, nebo je naložit do soli.
NMartík - Profil | Po 13.10.2014 20:00:23
slavonic - 13.10.2014 19:11:41 >> řeku Moravu v této souvislosti ani nevzpomínej, to je svatokrádež. :)
NTomajo - Profil | So 11.10.2014 13:55:11
MetríkVetrík2 >> pan velkomozny jen si myslim ze je lepsi nekomu poradit konzervant za pak kacek nez vakuovacku ktera stoji docela ranec a pro cloveka ktery si udela par kg boilie rocne nema vubec význam. Za druhe bych tedy rekl ze na boilie s konzervant se po celem svete ulovilo tolik kapru ze neni opravdu potreba dumat nad tim jestli to rybe pri jidle vadi nebo ne. Otazkou do debaty by jiste bylo treba ze neni konzervant jako konzervant a muzou se najit preparaty ktere uz na prvni pohled nejsou idealni a dost zasadne dokazou zmenit vuni a chut boilie, ale to tom s clovekem ktery si neumi ani poradne vyplnit kartu debatovat asi nebudu. Takze adios embrios a šuchaj si nohami sam.
A tady jeden na bobek s konzervantem. Rikal ze mu to vubec nevadi a priste si prej da zase ;-)
A tady jeden na bobek s konzervantem. Rikal ze mu to vubec nevadi a priste si prej da zase ;-)
NMartík - Profil | So 11.10.2014 8:07:56
Já suším na kámen a když potřebuju atraktivní a měkčí nástrahy na rychlý lov, používám sáček hotovek.
NTomajo - Profil | So 11.10.2014 7:48:32
Klokynek - >> moznosti jsou tri. Jak uz se zde psalo muzes boilie zamrazit nebo ho vyusit na dobre vetratelnem miste uplne na kamen. A jeste je treti moznost pouzit pri vyrobe konzervan coz je z meho pohledu nejidealnejsi zpusob. Kdyz budes boilie zamrazovat je s tim spoustu starosti a navic se moc nedoporucuje to delat opakovane. Kdyz budes boilie susit na kamen tak potom zase musis vrtat vrtackem pred nastrazenim. Nejde extremne daleko kobrovat protoze je lehci a ve vode vice nasaje vodu coz na bahnitem dne taky neni uplne nejlepsi.
Ja uz nejaky cas delam boilie pouze s konzervantem a jsem nad miru spokojeny ve vsech smerech.
Ja uz nejaky cas delam boilie pouze s konzervantem a jsem nad miru spokojeny ve vsech smerech.
Živě na MRK.cz
↻
Diskutujte o rybaření
Kde to žije - kaprařina
0:18NFanclub značky Shimano 15888
0:16NVypínač k motoru 6
SoNPřímá zkušenost se signalizátory Sonik Gizmo 12
SoNČluny Boat 007 10
SoNKrátkodobá kaprařina x 9610
SoNPřiposlech Fox rx 3
ČtNHlásiče MAD HI-T Bite alarm 3+1 29
ČtNZavážecí lodička s GPS 111
ČtNTěrlická přehrada - aktuálně !!!! 14601
ČtNFan Club navijáků Tica 993
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54835
StNRevír - Jezero Jaroslav 1587
StNDalešice ?? 8145
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50833
PoNVýběr prutů značky Century 621
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: Do Moravy se vrátilo 3000 jeseterů malých
. . . NBleskovka: Rybáři porušují pravidla. Porybní na Plzeňsku hlídají i z lodě.
. . . NBleskovka: Energetika vs. divoká voda: Kdo má větší nárok na naše řeky?
. . . NBleskovka: V Nizozemsku pomáhají lidé rybám překonat vodohospodářské stavby pomocí "rybího zvonku"
. . . NBleskovka: Velké zlepšení čistoty vody má háček - řekami tečou tuny neviditelné špíny
. . . NBleskovka: Zákaz vstupu a rybolovu v revíru Dyje 13/1 - ohrožený orel
Akční nabídky
Novinka Předvlhčená feederová směsZa 89 Kč
Nová předvlhčená krmítková směs. S obsahem soli i do studené vody.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17


















