Připadá vám tohle normální?

Lékárnička na ryby za 535Kč v sestavě několika tyčinek z vatičkou, ošetření na tělo ryby a na tlamku. Podle mne to je vrchol nevkusu za tyhle peníze.
Autor diskuse: Jarda 2004 - Profil , 10.4.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

Jak nahlížíte na tuhle naprostou zbytečnoct?

A) Kravina bez špetky rozumu71%

B) Věc nepostradatelná10%

C) Už se prodejci zbláznili5%

D) Výrobce utrpěl mozkovou příhodu.14%

Od 11.4.2011 hlasovalo 376 čtenářů.

3 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NBaťour - Profil | St 13.4.2011 16:22:34

CARP DEVIL KK >> pajo pajo ty jedeš stěma nickama:-)

N: vydrák - Profil | Út 12.4.2011 16:30:45

Pvl >> Ta zaječí hlava s parůžky-to není jen tak!!Jedná se o pivoně lesního-téměř vyhynulý druh živočicha!!

Pivoň lesní (Pivonius Sylvaticus L.)je zvíře, které v našich lesích bylo téměř vyhubeno neúprosným honem za jeho vzácnými parůžky, které se zejména ve spojených státech a v SRN platí těžkými valutami, neboť slouží výhradně k výrobě uměleckých předmětů a amuletů.
Tento vzácný endemitní druh, vyskytující se pouze na území České republiky si zaslouží významnou ochranu nejen od ochránců přírody, ale i od nás všech, neboť jeho nemilosrdné, s minulostí spojené hubení, málem dovršilo jeho existenci. Celá existence tohoto tvora, příbuznému našemu zajíci, sahá daleko do historie.
Již Albrecht z Valdštejna choval malé stádečko pivoňů na svém panství nedaleko Jičína, ve své oboře v Kartouzích, na místě dnešního Nápravně-výchovného ústavu. Kroniky poznamenávají, že prý kněžna Alžběta Smiřická, manželka Jičínského knížete, věnovala svému choti pivoňovu parohatou ozdobu v upomínku svého neúspěšného manželství poté, co své srdce dala Albrechtovi, než jej prokláli kopím.
Další zmínku o Pivoňovi můžeme též najíti v dílech slavného Českého vlastence Járy Cimrmana, který používal jeden exemplář vycpaného pivoně v hodinách přírodopisného vyučování v sudetské obecní škole ve Stupné.
Ovšem nejvíce stojí za povšimnutí zájem samotného Charlese Darwina. Roku 1785, kdy Charles Darwin projížděl na svých přírodopisných a badatelských cestách skrze země České (tehdy Rakouské), doslechl se od místních starousedlíků o tvorovi, jehož zjev se nedá přirovnat k žádnému dosud popsanému živočichu „leč zajíci podobný, liší se prý zvláštnostmi několikerými“ prohlásil ředitel Národního muzea v Praze v rozhovoru se samotným vědcem. „Prý než zajíc podstatně větší jest, nohy dlouhé psa honícího má, šíji huňatou leč protáhlou a boltcové ušní vzpřímeny jsou, mezi nimiž tyčící se parůžky dva malé“ – popisuje pivoně cestovatel Dr. Emil Holub.
Darwin se pro věc velice nadchl a požádal Rakouské mocnářství o povolení k odstřelu několika exemplářů Pivoně lesního, načež musel Rakouskému trůnu složit odstřelné ve výši 200 liber šterlinků za kus. Úlovky vyvážené cenou odvezl s sebou do Londýna, kde je pečlivě zkoumal a snažil se v Pivoňovi najít vývojový článek mezi zajícem a spárkatou zvěří. Dodnes těchto několik trofejí Pivoně lesního zdobí hlavní sál Anglického královského muzea o vývoji druhu.
Stará česká myslivecká legenda nám vypráví příběh o Svatém Hubertovi, který ještě když byl zaujatým nimrodem, před jeho pokáním a vstupem na Křesťanskou víru, se setkal nikoli s bájným bílým jelenem, jak některé prameny uvádějí a který mu učaroval tak, že přestal bezhlavě střílet na vše živé, nýbrž s pivoněm, v domnění, že vidí pořádného zajíce a budoucí velkou pečínku, prý Hubert na Pivoně zamířil, ale vychytralé zvíře se střele vyhlo a jako roh bájného jednorožce svými parůžky poranil Hubertovo obnažené pozadí.
Vyděšený Hubert se nemohl vzpamatovat z celé té události, dal se na pokání a stal se Svatým světcem a patronem lovců.
Ale nyní přejdeme k samotnému názvu zvířete. Mnozí by si mysleli, že název pivoň má spojitost s pitím piva či jiné chmeloviny. Ve skutečnosti to tak není.
Kdysi pastevci ovcí a skotu na pastvinách a v lesích vídali mnoho těchto tvorů, jak spásají množství bylin a trav, přičemž největší množství spásaného porostu tvořily pivoňky a jejich velká obliba u tohoto zvířete mu nakonec vynesla jeho jméno PIVOŇ a přívlastek lesní.
V současné době žije na území České republiky již málo těchto roztomilých zvířátek, neboť nemilosrdná touha po bohatství je vytlačila až na okraj ekologické propasti.
Dnes se můžeme chlubit nejenom severočeským Ropákem, ale i východočeským Pivoněm.
Několik málo jedinců se nyní vyskytuje v okolí obce Hřídelec a hlavně v chráněné přírodní rezervaci HORKA na Novopacku.

Nxycht - Profil | Út 12.4.2011 11:26:45

Podle mě je to zbytečný, já používám tohle a naprostá spokojenost. Dokonce bych řek, že po aplikaci je kapřík i trošku veselej.

NKocháč - Profil | Po 11.4.2011 23:19:29

Pellon >> No tak to seš šťastnej člověk :o))
Já třeba propadl plovkám a tohle je vzorek a většinu jsem nakoupil přes zimu. Podle mě úplně zbytečný, ale prostě si mi to líbí mít kam hrábnout :o)

NJarda 2004 - Profil | Po 11.4.2011 22:38:48

Rangemaster >> Jen ti dám malý příklad tenhle gel pracuje daleko spolehlivěji jak cokoli podobného a určitou dobu odolává vodě jeho cena je 126Kč a to je sakra rozdíl. A chápu, že musíš reagovat. Koho chleba jíš toho píseň zpívej i pokud to je naprostá demagogie.
Typizace gelu:baktericidní hydrokoloidní gelové krytí na popáleniny, chronické a akutní rány, inteligentní tvůrce vlhkého prostředí - vlhká terapie, aktivní a pasivní polymery - schopnost absorpce i hydratace, účinně kontroluje mikrobiální hodnoty v okolí rány, pH 4,5, podporuje granulaci a tvorbu nového epitelu.



NRangemaster - Profil | Po 11.4.2011 22:15:54

Diskuzi zpět jsem nečetl, ale předpokládám, že většina z vás to odsoudila jako předraženou zbytečnost.
Myslím, že naprostá většina z vás to ale nezkusila a rovnou zavrhla. Sám to používám a musím říct, že jsem se rozhodně nesetkal s lepší sadou pro ošetření ryb. Desinfekce pro použití na tlamu ryb mi nepřijde úplně zázračná (v podstatě klasika jako Klinik atd.), ale druhá pro použití na tělo je fakt perfektní. Je to hodně přilnavá látka, která určitě na rybě vydrží dostatečně dlouho. Dají se s ní efektivně ošetřit i odřený ploutve, chybějící šupiny atd.
A cena? No bože, osobně chci pouštět rybu s maximální jistotou, že je v tom nejlepším možném stavu. Nikdo vás nenutí to kupovat, ale podle mě to rozhodně zbytečnost není ;)

Nmartin007 - Profil | Po 11.4.2011 13:41:07

XAXAP >> A co outdoorová sada na operaci zastydlého mlíčí ta už je.Vsadě jsou dva kusy skalpelu,peán,nůžky,pinzeta,podložka a palička pro neinvazní narkózu.

Ilustrační foto.

Nmartin007 - Profil | Po 11.4.2011 10:11:19

Na díry v kaprech používám toto stojí to 95 Kč a mám čistý svědmí

NZlejšek - Profil | Ne 10.4.2011 23:09:48

Káceč >> Přesně tak, proto je nejlepší desinfekce toto.

Npavel68 - Profil | Ne 10.4.2011 22:44:28

Jarda 2004 >> Já bych to s vítáním Netipy tak nepřeháněl - už mu taky jeblo a infikoval se ... o)

NJarda 2004 - Profil | Ne 10.4.2011 22:15:48

don Ferrari >> Nemám strach že nebude kupní síla ale je to už moc.A přikládám obsah taštičky ve slevě.