Orlice - úlovky

Jaké jsou Vaše nejlepší úlovky z Orlice,druhy ryb,rekordy, komentáře, fota, způsob lovu,náčiní, nástrahy ,atd.
Autor diskuse: beluga - Profil , 2.2.2010 všeobecné - revíry, cestování
2 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NLauri - Profil | Čt 18.2.2010 6:48:19

Na Orlici chodím jedině vláčet, poprvé jsem byl vloni s Kalužmistrem a Vydroušem v Týništi, chytali jsme hlavně okouny do pětadvaceti centimetrů. Bylo jich dost, takže jsem si poměrně dobře zachytali. Potom jsem chytili jednoho jesena a podsekli jednu ostroretku. Jinak občas zajdu do okolí Třebechovic (Nepasice , Blešno), řeka tam vypadá krásně,bohužel na úlovky je tam velice skromná. Chytil jsem tam pouze pár okounků.

    NProki - Profil | Út 2.2.2010 19:10:47

    Nejčastěji zde chytam na feeder, bohužel je zde hlavní lovenou rybou ouklej, teda alespoň na těch úsecích co chytávám já. Dá se tady chytit docela slušné spektrum ryb : Nejvíce je ouklejí, pak podouství a cejnů, plotice a cejnci, občas kapr, hrouzek a parma, určitě se zde dají chytit i jiné rybky, ale např. přívlač moc na této řece nepreferuji. Feeder mi zde sedí nádherně, občas se tu dá chytit kříženec mezi podouství a cejnem. :))
    Ale v létě bych nejradši chodil na ryby s kaprákem a 40 vlascem (ruší mě vodáci)
    Řeka je to určitě pěkná. Posílám jedno foto z Hradce Králové, a nějaký rybky.
    Jinak na nějakou větší rybku stále čekam, protože kapr 49cm, podoustev do 40cm a cejn 45cm, to není zatim moc uspokojující, ale zas ouklej přes 20cm to už je trofej. :))))