MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Při stavbě největší elektrárny v Kolumbii zemřelo na 35.000 ryb

Kategorie: Všeobecné

Za nejvážnější ekologickou krizi v historii Kolumbie označil místní ministr životního prostředí Ricardo Lozano současnou situaci na řece Cauca, kde se už několik let staví největší elektrárna v zemi. Kvůli uzavření vrat budované přehrady tam výrazně klesla hladina druhé největší řeky Kolumbie a v důsledku toho zemřelo nejméně 35.000 ryb, jejichž rozklad v teplém počasí znečišťuje vodu nutnou pro život místních obyvatel. Informoval o tom deník El Tiempo.

Podle kolumbijského institutu pro studium životního prostředí (Ideam) klesla na řece Cauca na severu Kolumbie hladina po uzavření stavidel v blízkosti přehrady za dva dny ze dvou metrů na asi 40 centimetrů. Ministr Lozano ale varoval, že pokles hladiny řeky Cauca postupuje dál na sever.

Zdroj: https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pri-stav​be-nejvetsi-elektrarny-v-kolumbii-zemrelo-na-35.000​-ryb

 

MAXXSKATER - ®, 9.2.2019

Diskuse k bleskovce

N karvo - ® St 13.2.2019 15:16:55
škoda že tam nebyli zdejší kofři z MRKu, ti by všechny kolumbijské šupináče zachránili a ještě by jim dali klíčenku s kšiltem :-)))

[ Vstoupit do diskuse - 1 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStarbaits Podběrák Expert | SLEVA 31 %

Za 1.299
Luxusní karbonový jednodílný podběrák od značky Starbaits. Podběrák má již v sobě zabudovaný plovák. Délka ramen 115 cm.

akce, rybareniStarbaits PR II 2 Man + přehoz | SLEVA 43 %

Za 6.999
Kšilt chrání přední stranu bivaku před deštěm nebo sluncem. Bivak je vyrobený z ultra pevné 100% nepromokavé tkaniny 210D s vodním sloupcem 10000 mm. Pevná a stabilní konstrukce je zajištěna čtyřmi oblouky z 19mm tyčí. Díky 5-ti dílným tyčím je zajištěna malá skladná délka pro snazší přepravu.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
CK Varga CK Varga

CK zajištuje pobyt, rybaření v Maďarsku na jezeře Pölöske, kde ubytování je na výsoké úrovni, zajištujeme sportovní lístek tak i rybářský...