MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Proč zveřejňujeme násady?

Kategorie: Všeobecné

Je tomu už více jak rok, kdy jsme začali zveřejňovat nasazování ryb do našich revírů. To členská základna našeho svazu kvitovala s povděkem a přidalo se i několik našich MO, které nastoupily stejnou cestu, jež je v dnešní době naprostou nutností.

Přesto registruji i některé záporné reakce na naše články o násadách, spíše jde o vulgární osočování, ale budiž, každý má nějaký způsob chování a mantinely vyjadřování, a tak se pokusím naše počínání vysvětlit.

http://crs-sus.cz/proc-zverejnujeme-nasady/

 

fotojakes - ®, 11.11.2015

Diskuse k bleskovce

N Fishky - ® Čt 12.11.2015 16:43:53
Martian >> on to nemyslel špatně, věř že by bylo boží, mít i takové vody. Třeba Prýglu by to věřím neuškodilo. Břehy bez igelitkářů, žádný vykukové co jen chodí den co den pro rybu, žádné kšeftování svazu s rybama a jako bonus levnější povolenka... Ono mít systém, kde se nic nenasazuje (nebo minimálně), tak defacto nemusíš platit svaz, nepotřebujeme ho... on ten náš svaz na mnoha vodáš spíš škodí, než prospívá, co si budeme nalhávat. Ona ta monokultura kapra škodí i kaprovi samotnému. Vody a jejich obsádka musí být pestrá - líc, candát, štika, bílá ryba... pak prosperuje i kapr samotný. Ve vodách, kde se pravidelně sypou haldy násaďáků často ty trofejky prostě chybí. Pak dojedeš na zapomenutý rybník v lese, nahodíš a ejhle, lupáš desítky, protože tam ta ryba měla prostor, dostatek žrádla i klidu od konzumních rybářů...
N Martian - ® Čt 12.11.2015 16:05:08
Gandy >> presne tak to vidim i ja. kdyby se proste na dva tydny zakazal rybolov, tak bych rekl ze to dost pomuze... teda jestli by si vedeni MO sami sobe nevydali vyjimku (jak se obcas deje :)))))
N Martian - ® Čt 12.11.2015 16:03:50
hanyking >> tak jezdi do polska kdyz se ti u nas nelibi :-))))
N retrívr - ® Čt 12.11.2015 16:03:18
fotojakes >> Je to tak, pozoruji to na jednom rybníce již řadu let.
N hraji - ® Čt 12.11.2015 15:15:05
hanyking >> použil jsi termín praví sportovní rybáři. To je sice velmi líbivé, ale co tento termín zahrnuje? Sportovce, co jdou hned po vysazení aby rychle chytili třicet pstruhů? Nebo ty, co po vysazení kaprů chytají celý den, aby jich co nejvíc popíchali?
Není lepším sportovním rybářem ten, kdo přijde, chytí si rybu a protože si ji chce v souladu s pravidly, a řekněme tradicí českého rybolovu, ponechat, vezme ji a ukončí lov?
Proč by měl svaz podporovat něco, co si většina členské základny nepřeje? Žádný rybář, ať už "sportovní" nebo nesportovní není nikým a ničím nucen si rybu ponechat. Na revírech je prostor jak pro rybáře, kteří si rybu chtějí ponechat, tak pro ty, kteří ji chtějí pouštět.
Cena povolenky se neodvíjí od ceny ponechaných ryb, ale, a to je asi pro některé členy nepochopitelné, od ceny ryb vysazených. A ta je například u vysazovaných juvenilních stádií reofilních ryb nebo u dravců dost podstatně jiná, než u vzrostlých ryb.
Mimochodem, co se týče tradic českého rybaření, sportovními rybáři byli nazývání rybáři již na začátku minulého století a těm se po nějakém chyť a pusť ani nezdálo, a zřejmě by jej nechápali.
N hanyking - ® Čt 12.11.2015 15:04:50
Revíry kde to jede v kole vysadit, chytit, sežrat a znovy vysadit . . . . jsou o ničem. Nejlepší jsou revíry chyť a pusť. Já mám polskou povolenku a tam si nejlépe zachytám na těcj chyt a post. Ale z těchto revírů nemají zisk producenti ryb, nedají se tolik dělat machinace s rybama atd. Takže ve vedení MRS bude k těmto revírům vždy odpor. Proč udělat 20-50% vod ch+p když by potom mohli být i povolenky levnější a praví sportovní rybáři by si daleko lépe zachytali. Tenhle konzumní spotřební maso rybolov vyhovuje jen lidem kteří jsou na produkci ryb finančně závislí. Ne sportovním rybářům.
N fotojakes - ® Čt 12.11.2015 14:50:23
Gandy >> a myslíš, že chování ryb bude po 14 dnech jiné? Pokud to nebude koncem podzimu, že se voda prudce ochladí, tak po týdnu až 14 dnech se ta ryba teprve pořádně rozežere. A tím zákazem o kterém bys musel maximálně informovat bys tomu jen dělal reklamu a po těch 14 dnech uvidíš teprve jatka :-)
N hraji - ® Čt 12.11.2015 13:46:04
Gandy - 12.11.2015 13:18:34 >> myslím, že takové řešení nám nedovoluje současná úprava zakotvená v předpisech. Co se týče toho "utajení", tak se občas podaří. Samozřejmě když vysazujeme kapra z liazky uprostřed města, není to možné utajit, ale ne všechny ryby se vysazují z liazky.
N Fishky - ® Čt 12.11.2015 13:38:47
Gandy - 12.11.2015 13:18:34 >> jen maličkost, Fanda ví už týden předem kam doplavou kapři, protože někdo hodný ze svazu mu to řekl, takže jak se nasazuje, už stojí na značkách a davaj, no a když už je teda jisté, že se nasadilo a už má splněno, tak info pošle dál, protože příště kdyby náhodou potřeboval, tak Pepa mu dá info kde nasadili pro změnu duháky a všichni jsou spokojení. Svaz, igelitkáři a že jsi v práci - tvoje blbost, máš mít kámoše na svazu či mezi igelitkáři :))
N Gandy - ® Čt 12.11.2015 13:18:34
hraji - 12.11.2015 11:23:12 >> Já bych byl pro, aby to vypadalo takto:
"Na revíru XZ došlo k nasazení ryb. Z toho důvodu je na dva týdny v tomto revíru ZAKÁZÁN RYBOLOV."

Na utajení nevěřím a nemůžeš na něj věřit sám, když píšeš co píšeš :-)
Prostě Fanda to poví Pepovi, ten Lojzíkovi, ten staré a za chvíli to ví i na hradě.
N hraji - ® Čt 12.11.2015 11:58:14
fotojakes - 12.11.2015 11:52:07 >> hodně. Ale ta změna je hezká.
Ono ne náhodou mám já i kakr o dost víc, než je věk na rodinu a děti.
N fotojakes - ® Čt 12.11.2015 11:52:07
Fishky >> jj, život je o volbě priorit. Třeba z toho důvodu bych já nechtěl barák, na tom práce nekončí snad nikdy:-) Byty mám udělané, ale je pravda, že v době, kdy jsem ty byty (před 4 a 6 lety) předělával bych to také nemohl dělat, protože vyjma plynu jsem s tátou a bráchou dělal vše bez řemeslníků. O tom, že mám zlatou manželku, která mi to toleruje už jsem tu psal v jiné otázce:-) Jak to bude od jara, až se nám to narodí těžko předvídat. Třeba s tím taky seknu, ale to nevím, nemám představu jak nám to změní život.

[ Vstoupit do diskuse - 32 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce na produkty Prologic se slevou až -30%

Akce na produkty Prologic. Bivaky, boty, odháčkovací podložky, signalizátory.

akce, rybareniDelphin Lehátko Rebel - Super Novinka

Za 1.309
Postel plná překvapení! To je určitě slogan, který nejlépe vystihuje tuto postel. Když dáte prvotní předsudky bokem, zjistíte, že většina rybářů na rybách nic víc ke komfortnímu spánku nepotřebuje.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
InRybareni.cz InRybareni.cz

Rybářský obchod InRybaření.cz nabízí prvotřídní zboží nejvyšší kvality, seriózní jednání a vstřícnost. V našem internetovém obchodě...