MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Když vydra ničí ...

Kategorie: Všeobecné

České Budějovice – Český rybářský svaz – Jihočeský územní svaz České Budějovice (ČRS) zažaloval Českou republiku – Krajský úřad Jihočeského kraje o 120 024 korun náhrady škody způsobené vydrou říční na rybách v rybářských revírech Jihočeského kraje, kde svaz vykonává rybářské právo. Škodu vyčíslil na základě znaleckého posudku jako hodnotu ryb zkonzumovaných vydrou od 23. června 2011 do 2. července. 2011 a v navazujících dnech od 3. do 12. července 2011.
Zdroj: http://ceskobudejovicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/kd​yz-vydra-nici-ryba-nici-20150610.html

 

Heiko - ®, 11.6.2015

Diskuse k bleskovce

N pfly - ® So 13.6.2015 22:24:34
Honza7 >> Ano,pokud budeš mimozemšťan a budeš chytat do ruky,nemůže se ti nic stát.
A pokud budeš chytat na tekoucích vodách,kde nehospodaří svaz,je to ještě zajímavější :)
N Honza7 - ® Pá 12.6.2015 21:40:51
Já bych trochu zápis k bleskovce přejmenoval : " Když vydra ničí, tak soudní blbost klíčí "
Co tím chci říct ? Tím to výrokem soudu tady vzniká právní vakuum v systému. Soud nám dal tímto najevo, že jakýkoliv úbytek ryb způsobený jakýmkoliv zásahem je právně nevymahatelný. V případě otrav nám taky vznikne škoda, ale tím že ryba nebude doma na pekáči a nebo v mrazáku, tak máme smůlu?
Máme se tedy na co těšit - jestli tohle vyjádření NS ( Stejně jako nemůže ztrátou či poškozením věci vzniknout škoda na majetku subjektu, který není jejím vlastníkem, tak ani ztráta dosud neulovených ryb žijících ve volných vodních tocích tím, že je zkonzumovala vydra, nemůže představovat snížení majetkového stavu oprávněného subjektu rybářského práva, který ryby k okamžiku jejich ztráty nevlastnil - jejich hodnota netvořila jeho majetkový stav, neboť je ulovením nenabyl do svého vlastnictví ) se bude globálně aplikovat, tak i zákony na potlačení pytláctví stojí na vodě.
Za takové aplikace zákona platíme soudce z našich daní????? Podle mě si nevydělají ani na slanou vodu.

N Kondrakar - ® Pá 12.6.2015 20:10:50
Bláža >> Právě :-( A teď babo raď, co s tím.
N Bláža - ® Pá 12.6.2015 19:05:36
Kondrakar >> Problém je, že u nás jde vše od extrému do extrému. Nikdo nechce udělat rozumný kompromis, který by mohl vyřešit spoustu přehmatů ať už dávné, či nedávné minulosti.
N Kondrakar - ® Pá 12.6.2015 19:02:30
hraji >> Pokud bych na tvou otázku (co bude, když nebude žádné volné území, bez potravy, bez přirozených predátorů, kteří by regulovali stav) měl odpovědět logicky, podle toho co vím o přírodě, tak... Buď se přeorientuje na jiný zdroj potravy nebo vyhyne. To je evoluce.
N Kondrakar - ® Pá 12.6.2015 17:55:36
Bláža >> Já taky netvrdím, že se má slepě chránit bez ohledu na prostředí, kde žije. Ale vadí mi, když se někde objeví nějaký predátor, ať už vydra, vlk, orel nebo kterýkoliv jiný a rybář nebo myslivec hned začne křičet: Zastřelit!

Myslivci a zemědělci brečí, že jsou přemnožený divočáci, že jim chybí přirozený predátor. Ale jakmile se tu objeví vlk, který by s tím dokázal zahejbat, ta samá skupina volá po jeho odstřelu. Aneb jak prohlásil jeden můj známý-myslivec a rybář- Všechno co má drápy a zahlej zobák, nepatří do lesa a k vodě.
N Bláža - ® Pá 12.6.2015 16:46:18
Kondrakar >> V tom případě se vrať na strom, abys mohl být těmto predátorům rovným soupeřem v bitvě o přežití. Jak tady už někdo psal, v dnešní lidstvem přetvořené krajině se nedá všemu dát absolutní ochranu, neb už nejsou pro některé druhy přirozená prostředí, kde by se mohli krýt před predátory.
N Carabus - ® Pá 12.6.2015 16:18:46
petrikveprik >> Ale zase, jak je to možné, že revír vyplení do nuly? Pokud je převážná část revíru upravena jako hodovní stůl, rybě chybí přirozené úkryty, tak pak se divit nemůžeme. U nás na rybáři navštěvovaném, relativně svému osudu ponechaném úseku asi 2km vody vím o 5 "rodinkách"(opravdu nevím v jakém společenství žijí) a na stavu "bílé" ryby to nějak znát není. To si myslím víc škody napáchají rybáři po nasazení kapř svým chováním a zacházením s touto, pro ně nežádoucí rybou.
N gregyn - ® Pá 12.6.2015 15:51:53
Kondrakar >> Pokud do toho nezasáhli rádoby ochránci přírody a nezačali vydru,bobra u nás taky zmije vysazovat uměle,bylo vše v pohodě.Dnes opravdu splundruje revír pak se vrhne na soukromé mini rybníčky no a pak jí naštvaný majitel jezírka ugriluje elektrikou,nebo zastřelí.
N hraji - ® Pá 12.6.2015 15:48:16
Kondrakar >> a když už není žádné neobsazené území? Vody bez ryb, přirozený predátor nula?
N kritik - ® Pá 12.6.2015 15:43:44
Kondrakar >> Přesně..... proto je dneska vydra na každým náveským rybníku, viď......:))
Jinými slovy najdeš ji i tam, kde bys ji v životě nečekal. Proč asi? Není přemnožená? :))
N petrikveprik - ® Pá 12.6.2015 15:41:40
Kondrakar >> ano tak to vydra přesně dělá - zdecimuje část revíru, že tam zůstane čistá 0 a přesune se dál..
N Kondrakar - ® Pá 12.6.2015 15:39:39
hraji >> Mezi ochránce nepatřím, ale o šelmy se zajímám už velmi dlouho. Z různých publikací o pozorování atd. vím (nebo si myslím),že šelma se nemůže přemnožit. území kde žije, by ji neuživilo. Proto, když na daném území dojde k nárůstu populace, mladí táhnou pryč, hledat si neobsazená území.

[ Vstoupit do diskuse - 43 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniStojan Tripod Premium + Sada hlásičů Combo M1100

Za 2841
Dodáme do 24 hodin a bez balného a poštovného.Pokud se přihlásíte získáte další slevu v podobě 3%.Akční balíček, který se skládá z kvalitního tripodu Premium a oblíbené sady hlásičů Combo M1100 - se slevou 990 Kč!


akce, rybareniVše co potřebujete najdete při ruce!!!

Kvalitní lehká rybářská vesta v klasickém střihu, určená k lovu v teplých měsících. Materiál této vesty je velmi příjemný a nenasákavý - odolá i krátkému dešti či mrholení.


Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby Raven Fishing Brno – Rybářské potřeby

Rybářské potřeby Raven Fishing Brno nabízejí nejširší sortiment rybářských potřeb a dopravu zdarma při objednávce nad 1 500 Kč! E-shop a...