MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zloba chatařů od vranovské přehrady: Povodí Moravy zdražilo nájmy až čtyřnásobně

Kategorie: Všeobecné

Zloba chatařů od vranovské přehrady: Povodí Moravy zdražilo nájmy až čtyřnásobně

Vranovsko - Šok a rozhořčení způsobila řadě chatařů z oblasti vranovské přehrady čerstvá faktura za pronájem pozemků pod chatami. Mají platit až o stovky procent korun více. Někteří zvažují, že se obrátí na ombudsmana.
Zdroj: http://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/zloba-chata​ru-od-vranovske-prehrady-povodi-moravy-zdrazilo-naj​my-az-ctyrnasobne-20150423.html

 

yvana - ®, 23.4.2015

Diskuse k bleskovce

N megalodon - ® Ne 26.4.2015 18:44:30
FRANK71 >> Nechápu jak to myslíš. Samozřejmě že si můžeš sednout k vodě-tak jako všichni.
N FRANK71 - ® Ne 26.4.2015 18:40:02
megalodon >> Ty woe, kvůli tomu, že mám chatu o 400 metrů dál, tak bych si neměl sednou k vodě? Ta jeho chata s pozemkem u vody vůbec nesousedí. Mezi jeho chatou a vodou je silnice plus 30 metrů obecního pozemku( trávy.)
N megalodon - ® Ne 26.4.2015 18:29:12
K cenám pozemků se vyjadřovat nebudu, protože o tom nemám žádný informace, ale mám svůj názor na jakýkoli prodávání, či pronajímání pozemků kolem vody. A to u všech nádrží. Být po mým, tak striktně zakážu jakýkoli pronájem či prodej pozemku u vody přímo na břehu, ať už za účelem postavení chaty, maringotky či altánu atd... Je uplně v pořádku, že spousta lidí (a já k nim taky patřím) ráda zajede na chatu někam k vodě, k lesu a pod... A kdo chce pozemek či chatu, ať ji má. Ale né přímo na břehu, kterej by měl sloužit všem a na kterej mají všichni stejný právo. Při pronájmu nebo prodeji pozemku by mělo být vždy jasně určeno v jaké vzdálenosti od břehu ten pozemek bude končit, musí to být jasně a viditelně označeno a kde už ten dotyčný nemá žádná práva navíc oproti ostatním lidem. A já bych to viděl minimálně na 10m od vody. Za touto hranicí by nesměl dělat nic co tu spousta lidí popisuje (nic co by nějak naznačovalo soukromý pozemek - lavečky, altány, ohniště, molo, úpravy břehu a pod...) a nesměl by ani nijak omezovat či zakazovat průchod, pobyt, lov, koupání atd... ostatním. Maximálně zamknout si loďku u břehu. I když ona cedule s hranicí soukr.pozemku by rozumým lidem měla stačit;-)
Hodně lidí má zájem o chaty "v první řadě" u vody právě proto, aby si mohli nárokovat ten kousek břehu a měli tak nějak jistotu, že tam bude volno kdykoli si budou chtít nahodit, nebo se vykoupat. Ono jet na chatu na týden a zjistit, že se pod ní na několik dní usadili jiní rybáři je fakt nepříjemný. Ale i kdybych si tam ten břeh oproti zákazu na vlastní pěst srovnal a udělal třeba schůdky, musím počítat s tím, že je to břeh který slouží k užívání všem a že tam holt může kdokoli.... Na druhou stranu, myslím, že většina rybářů si v lovu pod takovým pozemkem nelibuje a raděj půjdou jinam, protože by asi nebylo snadný se pak domluvit.
Možná si to představuju jak Hurvínek válku, ale toť můj názor.
N Rytíř - ® Ne 26.4.2015 18:09:54
unudle >> myslíš ty pruty?O ty jsem ráno loni při příchodu k vodě ještě za tmy málem zakop.Nikdo o ně nejevil zájem.Stahovali je až po 8 hodině ráno co se probrali v chatě a došli si pro ně.
N unudle - ® Ne 26.4.2015 17:55:31
Rytíř >> Podivnej příklad.
N Rytíř - ® Ne 26.4.2015 17:27:46
Varada >> asi nějak takhle?
N Rytíř - ® Ne 26.4.2015 17:25:41
FRANK71 >> Dobře si udělal.
N Varada - ® Ne 26.4.2015 17:10:47
Všude,ale opravdu všude kde jsem zatím byl tak chataři,zahrádkáři a cokoliv podobné sousedící s vodou je velký problém.Upravené břehy,nejlíp schody k vodě atd.,,pruty bez dozoru nebo rovnou z oplocených pozemkú,hlasitá hudba...pokud je to větší revír tak jdu jinam ale pokud je pár zahrádek u menšího rybníku a tam má banda takyrybářú párty a cejtěj se tam jistě páč tam maj zázemí tak je to v pr....
N FRANK71 - ® Ne 26.4.2015 16:28:53
Piškothonza >> taky jsem mu to rekl:):).
N Piškothonza - ® Ne 26.4.2015 16:22:58
FRANK71 >> měl si ho poslat po vodě a tu lavičku taky..o)))
N FRANK71 - ® Ne 26.4.2015 16:21:14
Dneska jsem si sedl k vode, kde byla lavicka.Za tri hodiny prisel chatar s babou, ze si to zde udelali a mam si udelat svoje misto. Tak jsem ho slusne poslal do pr.ele.
N SirRozzyr - ® So 25.4.2015 8:24:38
Tak jsem si sehnal studijní materiál:-DDD

Ten začátek mluví za vše...Mentalitu čecháčkovství se tu snad nepodaří změnit, věřím, že je to pořád stejné...

Jo a něco pro unudle : 9:00 minuta snad se tam najdeš:-)


[ Vstoupit do diskuse - 62 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniGrilování ryb bez námahy! Samočinný turbogril v akci!

Za 1.136
Otáčení masa zajišťuje teplý vzduch stoupající vhůru a roztáčející lopatky vrtule! Již se nemusíte starat o to, aby maso bylo grilováno rovnoměrně.

akce, rybareniNovinka!!! Crazy Fin Shad

Za 132
Napodobuje tvar oukleje obecné TOP nástraha na dravce!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček Kaprňák - rybářské potřeby Petr Havlíček

Kutná Hora, Na Spravedlnosti 134