Zloba chatařů od vranovské přehrady: Povodí Moravy zdražilo nájmy až čtyřnásobně
Diskuse k bleskovce Zloba chatařů od vranovské přehrady: Povodí Moravy zdražilo nájmy až čtyřnásobně
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nmegalodon - Profil | Ne 26.4.2015 18:44:30
NFRANK71 - Profil | Ne 26.4.2015 18:40:02
Nmegalodon - Profil | Ne 26.4.2015 18:29:12
Hodně lidí má zájem o chaty "v první řadě" u vody právě proto, aby si mohli nárokovat ten kousek břehu a měli tak nějak jistotu, že tam bude volno kdykoli si budou chtít nahodit, nebo se vykoupat. Ono jet na chatu na týden a zjistit, že se pod ní na několik dní usadili jiní rybáři je fakt nepříjemný. Ale i kdybych si tam ten břeh oproti zákazu na vlastní pěst srovnal a udělal třeba schůdky, musím počítat s tím, že je to břeh který slouží k užívání všem a že tam holt může kdokoli.... Na druhou stranu, myslím, že většina rybářů si v lovu pod takovým pozemkem nelibuje a raděj půjdou jinam, protože by asi nebylo snadný se pak domluvit.
Možná si to představuju jak Hurvínek válku, ale toť můj názor.
NRytíř - Profil | Ne 26.4.2015 18:09:54
NVarada - Profil | Ne 26.4.2015 17:10:47
NPiškothonza - Profil | Ne 26.4.2015 16:22:58
NFRANK71 - Profil | Ne 26.4.2015 16:21:14
NSirRozzyr - Profil | So 25.4.2015 8:24:38
Ten začátek mluví za vše...Mentalitu čecháčkovství se tu snad nepodaří změnit, věřím, že je to pořád stejné...
Jo a něco pro unudle : 9:00 minuta snad se tam najdeš:-)
https://www.youtube.com/watch?v=ohl6sBd1ks4
Nmasař00 - Profil | Pá 24.4.2015 19:36:13
Nalžběta - Profil | Pá 24.4.2015 19:32:13
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 19:31:41
NSirRozzyr - Profil | Pá 24.4.2015 19:27:10
Jelikož jsem rybář, který začal chytat na MP vodě letos tak nemám takové zkušenosti a přiznám se že dané problematice nerozumím. A rád bych letos nějakou tu přehradu zkusil.
Tak jestli by mi mohl někdo , pěkně prosím, vysvětlit mé dotazy.
Tedy oni si ty pozemky nemohli nikdy koupit nebo si je nemohu koupit teď? To je jako nějaké ochranné pásmo nebo co? Co by se stalo kdyby prostě nezaplatili a pozemek by si nepronajali, přece by měli přístup k vodě jako MY obyčejní smrtelníci.
Čtu tady a třebas i v inzercích že chaty pronajímají. I kdyby tedy pronajali tu chatu na vejkend / tejden tak těch 2500,- kč za to musí bejt ne? Nebo se pletu?
Teda přiznám se, že někteří diskutující mě velmi zklamali ( já vím, že Vám jsem u ...) ale některé názory ...To mi hlava nebere - plust to, že pevně věřím že Ti lidé mají třebas 5x větší plat co já za měsíc a fakt věřím tomu, že Ti tady budou brečet nejvíce.
Rybařím velmi krátce, velmi , ale už jsem se setkal s jevem od místních : hele tady to je NAŠE!!!Koukej mizet... a to nejsem žádnej cimprdlík.
Začíná mě to vážně srá ... Vydržím hodně dá se říci, že se po mě nechá i kolečkem jezdit...Ale až bouchnou saze tak to jednou nějakej domorodec asi odnese....
Přeji Všem krásný vejkend - já jsem bez auta takže nikam na ryby nejedu snad si to příští vejkend vynahradím , už jsem si místečko vybral:-)
A předem děkuji za odpovědi...
Nunudle - Profil | Pá 24.4.2015 19:25:56
NLosPafkos - Profil | Pá 24.4.2015 19:20:28
Nalžběta - Profil | Pá 24.4.2015 19:19:26
pronajal jsem si jednou jednu, když jsem slavil narozeniny a dodnes z toho nemám dobrý pocit...ale jelikož žiju v území, kde je to běžné, všichni všechno vědí, nemusím si pro tuto zkušenost pronajímat chatu...dneska už toto vědí lidé, kteří nezvednou zadek z internetu. Sedni na vlak, autobus, auto atd. v nějakém větším městě, ujeď vzdálenost do 50 km někam k vodě a toto tam uvidíš. A když se zadíváš a zamyslíš, zjistíš jak šel čas.
Nunudle - Profil | Pá 24.4.2015 19:18:57
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 19:17:42
NLosPafkos - Profil | Pá 24.4.2015 19:11:09
Já několik a žádná tebou popisovaná situace se neodehrála.
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 19:09:47
Nalžběta - Profil | Pá 24.4.2015 19:07:40
Nunudle - Profil | Pá 24.4.2015 19:03:23
Nunudle - Profil | Pá 24.4.2015 18:59:45
NMAXXSKATER - Profil | Pá 24.4.2015 18:54:25
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 18:53:16
Nnovaroma01 - Profil | Pá 24.4.2015 18:52:15
Nunudle - Profil | Pá 24.4.2015 18:49:19
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 18:46:00
Nalžběta - Profil | Pá 24.4.2015 18:45:07
Rybáři platí nějaký 3000 ročně za to, že se můžou projít kolem vody. Chataři platí pár set korun za to, že se taky můžou projít kolem vody a ještě k tomu na jaře, v létě a na podzim vydělat 10 000 za týden...a navíc ještě pytlačej a řvou (pokud zrovna jen blbě nečuměj), že se někdo prochází na jimi nelegálně zabraném břehu.
NPedro1 - Profil | Pá 24.4.2015 18:36:52
Ale to co je poslední dobou za bordel kolem silnice u Příbrami,to nechápu.Desítky pytlů s bordelem v příkopech,stavební sut v lese,...,neskutecnej mrdnik.Lidi jsou pakáž.
Nalžběta - Profil | Pá 24.4.2015 18:34:19
Jen ať platí, moje přání je ještě o řád jinde krát dva, navíc významný procento je zralý na pokutování za přestupky od rána do večera a to bych se ještě nerad pouštěl do klasifikace trestných činů.
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 18:33:19
Nunudle - Profil | Pá 24.4.2015 18:26:16
NPedro1 - Profil | Pá 24.4.2015 18:12:27
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 18:10:34
NFRANK71 - Profil | Pá 24.4.2015 18:09:09
NPedro1 - Profil | Pá 24.4.2015 18:06:51
Paradoxně.Já tam mít chatu,tak chci aby to tam bylo co nejvíc původní,aby bylo co chytat a aby byl pořádek kolem vody i ve vodě.
To co tam vidam na podzim od majitelů chat a hausbotu je hnus.
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 18:03:05
Nunudle - Profil | Pá 24.4.2015 17:57:53
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 17:57:03
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 17:47:48
Ncomputerfish - Profil | Pá 24.4.2015 16:15:38
NMr. Karol - Profil | Pá 24.4.2015 15:30:01
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 13:05:12
Nunudle - Profil | Pá 24.4.2015 12:45:51
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 11:07:35
NFRANK71 - Profil | Pá 24.4.2015 10:57:32
NPiškothonza - Profil | Pá 24.4.2015 10:41:16
N!M! - Profil | Pá 24.4.2015 10:22:52
Ncomputerfish - Profil | Pá 24.4.2015 10:15:49
NSAHIB - Profil | Pá 24.4.2015 9:50:12
každý to známe z jiného směru, každý něco,..pls jsem to jak to znám já, z toho co jsem viděl, poznal a taky tam slyšel,.. nic víc - nic míň , a víc nebudu rozvádět a zabývat se tím, o moji se nejedná,..
NJarda Š. - Profil | Pá 24.4.2015 9:48:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ncomputerfish - Profil | Pá 24.4.2015 9:42:35
NSAHIB - Profil | Pá 24.4.2015 8:55:46
no,..
Není to nejšťastnější zvolený způsob oznámení, ale má to dvě strany věci.. Jedna je užívání leta a leta za hubičku, což vyhovuje každému ( mě by to taky sedělo), a druhá je uzpůsobit cenu trhu a jak tam píší cenové relaci a sjednocení.. To jakým způsobem to udělali je dosti značně netradiční a nemorální..
Ale vezměte si v potaz stránku další věci, a to, že z počtu těch chatařů, kteří tam mají chaty , kolik desítek % z nich to pronajímají celoročně a žijí jinde, nebo částečně na rekreaci třeba na prázdniny, 3_4_6 měsíců, každý dle svého uvážení, je to jejich věc, o tom žádná....
Takže když si vydělá za pronájem chaty několik desítek tisíc ročně, tak ta částka navýšená jej naopak nezrujnuje.
Další věcí je to, kolik z těch pronajímatelů má licenci, a kolik % z nich jede na černo, toť další stránka.
Za další..
Kolik z nich se odstěhovalo na chatu, kde bydlí celý rok a byty pronajímají ( a dost z nich) na černo, přitom novela o bydlení - chata-byt, rod. dům, víme jak se to začalo honit, takže také bych mlčel..
Takže pokřik, že je to rujnujcí poplatek bych nechal jen výkřikem, a byl v klidu, protože kdyby jim to zvedly na daleko vyšší nájmy, pak by mohli vykřikovat.. a teprve začít počítat - má dáti-dal..
Nikoho se nezastávám, nikoho neobviňuji, je to můj osobní pohled na věc,..před 3 týdny to řešil kamarád, co má chatu na Vranově Bítově, takže trošku něco málo je mi známo...
A že si tam přijdu pronajímatelé na pěkných pár desítek tisíc je pravda, s porovnáním s náklady,
a hlavně s poplatkem za pozemek, šlechetné nájmy...
Hlavně přesně do toho nevidíme, takže ať se popasují..
Jak jsem pls, můj názor osobní
Narnošt - Profil | Pá 24.4.2015 7:59:13
Jejich pohnutky chápu,cena byla poměrně nízká,ale nemůžou se přeci chovat jak výběrčí daní ve středověku...
Kde to žije - všechna témata
21:15NStaré Česke rybářské vybavení 398
19:31NBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












