MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Zloba chatařů od vranovské přehrady: Povodí Moravy zdražilo nájmy až čtyřnásobně

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N megalodon - ® Ne 26.4.2015 18:44:30
FRANK71 >> Nechápu jak to myslíš. Samozřejmě že si můžeš sednout k vodě-tak jako všichni.
N FRANK71 - ® Ne 26.4.2015 18:40:02
megalodon >> Ty woe, kvůli tomu, že mám chatu o 400 metrů dál, tak bych si neměl sednou k vodě? Ta jeho chata s pozemkem u vody vůbec nesousedí. Mezi jeho chatou a vodou je silnice plus 30 metrů obecního pozemku( trávy.)
N megalodon - ® Ne 26.4.2015 18:29:12
K cenám pozemků se vyjadřovat nebudu, protože o tom nemám žádný informace, ale mám svůj názor na jakýkoli prodávání, či pronajímání pozemků kolem vody. A to u všech nádrží. Být po mým, tak striktně zakážu jakýkoli pronájem či prodej pozemku u vody přímo na břehu, ať už za účelem postavení chaty, maringotky či altánu atd... Je uplně v pořádku, že spousta lidí (a já k nim taky patřím) ráda zajede na chatu někam k vodě, k lesu a pod... A kdo chce pozemek či chatu, ať ji má. Ale né přímo na břehu, kterej by měl sloužit všem a na kterej mají všichni stejný právo. Při pronájmu nebo prodeji pozemku by mělo být vždy jasně určeno v jaké vzdálenosti od břehu ten pozemek bude končit, musí to být jasně a viditelně označeno a kde už ten dotyčný nemá žádná práva navíc oproti ostatním lidem. A já bych to viděl minimálně na 10m od vody. Za touto hranicí by nesměl dělat nic co tu spousta lidí popisuje (nic co by nějak naznačovalo soukromý pozemek - lavečky, altány, ohniště, molo, úpravy břehu a pod...) a nesměl by ani nijak omezovat či zakazovat průchod, pobyt, lov, koupání atd... ostatním. Maximálně zamknout si loďku u břehu. I když ona cedule s hranicí soukr.pozemku by rozumým lidem měla stačit;-)
Hodně lidí má zájem o chaty "v první řadě" u vody právě proto, aby si mohli nárokovat ten kousek břehu a měli tak nějak jistotu, že tam bude volno kdykoli si budou chtít nahodit, nebo se vykoupat. Ono jet na chatu na týden a zjistit, že se pod ní na několik dní usadili jiní rybáři je fakt nepříjemný. Ale i kdybych si tam ten břeh oproti zákazu na vlastní pěst srovnal a udělal třeba schůdky, musím počítat s tím, že je to břeh který slouží k užívání všem a že tam holt může kdokoli.... Na druhou stranu, myslím, že většina rybářů si v lovu pod takovým pozemkem nelibuje a raděj půjdou jinam, protože by asi nebylo snadný se pak domluvit.
Možná si to představuju jak Hurvínek válku, ale toť můj názor.
N Rytíř - ® Ne 26.4.2015 18:09:54
unudle >> myslíš ty pruty?O ty jsem ráno loni při příchodu k vodě ještě za tmy málem zakop.Nikdo o ně nejevil zájem.Stahovali je až po 8 hodině ráno co se probrali v chatě a došli si pro ně.
N unudle - ® Ne 26.4.2015 17:55:31
Rytíř >> Podivnej příklad.
N Rytíř - ® Ne 26.4.2015 17:27:46
Varada >> asi nějak takhle?
N Rytíř - ® Ne 26.4.2015 17:25:41
FRANK71 >> Dobře si udělal.
N Varada - ® Ne 26.4.2015 17:10:47
Všude,ale opravdu všude kde jsem zatím byl tak chataři,zahrádkáři a cokoliv podobné sousedící s vodou je velký problém.Upravené břehy,nejlíp schody k vodě atd.,,pruty bez dozoru nebo rovnou z oplocených pozemkú,hlasitá hudba...pokud je to větší revír tak jdu jinam ale pokud je pár zahrádek u menšího rybníku a tam má banda takyrybářú párty a cejtěj se tam jistě páč tam maj zázemí tak je to v pr....
N FRANK71 - ® Ne 26.4.2015 16:28:53
Piškothonza >> taky jsem mu to rekl:):).
N Piškothonza - ® Ne 26.4.2015 16:22:58
FRANK71 >> měl si ho poslat po vodě a tu lavičku taky..o)))
N FRANK71 - ® Ne 26.4.2015 16:21:14
Dneska jsem si sedl k vode, kde byla lavicka.Za tri hodiny prisel chatar s babou, ze si to zde udelali a mam si udelat svoje misto. Tak jsem ho slusne poslal do pr.ele.
N SirRozzyr - ® So 25.4.2015 8:24:38
Tak jsem si sehnal studijní materiál:-DDD

Ten začátek mluví za vše...Mentalitu čecháčkovství se tu snad nepodaří změnit, věřím, že je to pořád stejné...

Jo a něco pro unudle : 9:00 minuta snad se tam najdeš:-)


N masař00 - ® Pá 24.4.2015 19:36:13
SirRozzyr >> Pěníze nehledej u vejskala , ale u stejskala. Takže nejvíc křičí ti co mají nejvíc našetřeno(nahrabáno- chceš li nakradeno).
N alžběta - ® Pá 24.4.2015 19:32:13
unudle >> nerad bych se pouštěl do tohoto. Je to tvoje věc a mně do toho nic není. Pokud máš oplocených svých 2500 m2 a staráš se o sebe, je to v pořádku. Horší by bylo, kdybys měl přes těch 60 m třeba nataženou trubku a u ústí ve vodě pletivo 2m kubických a čerpal vodu. Ja řeším ten břeh, styk s vodou a tam já opravdu dobré zkušenosti nemám.
N Piškothonza - ® Pá 24.4.2015 19:31:41
LosPafkos >> já tam jel,jen kvůli známejm,a rodině...za dva dny jsem jel pryč,neb to není můj šálek kávy...ryby žádný a vedle na pozemku dva nervní důchodci a jejich sekačka na trávu...)))) tak jsem je poslal do prd.....,rodinu jsem odvez na naší chatu a jel na ryby..))))
N SirRozzyr - ® Pá 24.4.2015 19:27:10
Zdravím všechny.

Jelikož jsem rybář, který začal chytat na MP vodě letos tak nemám takové zkušenosti a přiznám se že dané problematice nerozumím. A rád bych letos nějakou tu přehradu zkusil.
Tak jestli by mi mohl někdo , pěkně prosím, vysvětlit mé dotazy.
Tedy oni si ty pozemky nemohli nikdy koupit nebo si je nemohu koupit teď? To je jako nějaké ochranné pásmo nebo co? Co by se stalo kdyby prostě nezaplatili a pozemek by si nepronajali, přece by měli přístup k vodě jako MY obyčejní smrtelníci.
Čtu tady a třebas i v inzercích že chaty pronajímají. I kdyby tedy pronajali tu chatu na vejkend / tejden tak těch 2500,- kč za to musí bejt ne? Nebo se pletu?
Teda přiznám se, že někteří diskutující mě velmi zklamali ( já vím, že Vám jsem u ...) ale některé názory ...To mi hlava nebere - plust to, že pevně věřím že Ti lidé mají třebas 5x větší plat co já za měsíc a fakt věřím tomu, že Ti tady budou brečet nejvíce.
Rybařím velmi krátce, velmi , ale už jsem se setkal s jevem od místních : hele tady to je NAŠE!!!Koukej mizet... a to nejsem žádnej cimprdlík.
Začíná mě to vážně srá ... Vydržím hodně dá se říci, že se po mě nechá i kolečkem jezdit...Ale až bouchnou saze tak to jednou nějakej domorodec asi odnese....

Přeji Všem krásný vejkend - já jsem bez auta takže nikam na ryby nejedu snad si to příští vejkend vynahradím , už jsem si místečko vybral:-)
A předem děkuji za odpovědi...
N unudle - ® Pá 24.4.2015 19:25:56
alžběta >> Hele, znalče a za kolik bych to měl pronajmout já. 2500m2, 60 metrů k vodě, udírna, gril, pergola, 1 pramice na elektromotor, 1 lehká plachetnice, 25km od Prahy. Můžu jim pronajmout i byt v Praze, protože celoročně bydlím na chalupě.
N LosPafkos - ® Pá 24.4.2015 19:20:28
Piškothonza >> je fakt,že si pronajímáme chaty jen u řek,stojáky budou asi větší peklo. Hele pod stan můžeš legálně vyrazit do Jinolic a rybník máš hned u zadku :-)))
N alžběta - ® Pá 24.4.2015 19:19:26
LosPafkos >>
pronajal jsem si jednou jednu, když jsem slavil narozeniny a dodnes z toho nemám dobrý pocit...ale jelikož žiju v území, kde je to běžné, všichni všechno vědí, nemusím si pro tuto zkušenost pronajímat chatu...dneska už toto vědí lidé, kteří nezvednou zadek z internetu. Sedni na vlak, autobus, auto atd. v nějakém větším městě, ujeď vzdálenost do 50 km někam k vodě a toto tam uvidíš. A když se zadíváš a zamyslíš, zjistíš jak šel čas.
N unudle - ® Pá 24.4.2015 19:18:57
Piškothonza >> To zabírání pozemků si nedovedu představit, protože u nás všechny pozemky někomu patřej a ti si to ohlídaj sami. Teda kromě břehů, ale to neokupujou chataři.
N Piškothonza - ® Pá 24.4.2015 19:17:42
LosPafkos >> já loni na Kořensku a všechno jak popisuje alžběta...takový zvěrstva u chat,když jsem to projížděl na člunu si neviděl.....a ejhle,letos zákaz bivakování...)))))))) ale trativody hnusu do vody nikdo neřeší...jediný pozitivní byla kontrola RS i když trochu vyplašený a nutících nás ke svýmu výkladu řádu....
N LosPafkos - ® Pá 24.4.2015 19:11:09
alžběta >> kolik jsi už měl pronajatých chat u vody ? Nemusíš přesně,stačí přibližně.
Já několik a žádná tebou popisovaná situace se neodehrála.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniLehátko Specialist Plus 8Leg Bedchair + taška na lehátko Zdarma!

Za 2.899
Dodáme do 24 hodin bez poštovného a balného.Pokud se přihlásíte obdržíte další bonus v podobě 3%.Výborné lehátko na osmi nohách, které ocení ti nejnáročnější rybáři. Nyní super akce osminohé lehátko za cenu šestinohého!

akce, rybareniGangster Carp Tele 3,9 m 3,5 lb + Druhý Zdarma (-41%)

Pruty Ron Thompson jsou vyrobeny z velice kvalitních materiálů a jsou schopni odhazovat velice těžké montáže do velkých dálek. Pruty mají rychlou akci a výborný poměr ceny a kvality. Kvalitní sedlo navijáku a tenká příjemná rukojeť.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CADOXFISHING CADOXFISHING

Rybářský e-shop se zázemím největší prodejny na severní Moravě - Rybářské centrum Mošnov s prodejní plochou 750 m2. U nás najdete největší...