MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

České vodní elektrárny jsou pohřebištěm úhořů

Kategorie: Všeobecné

Pro většinu úhořů, kteří v dospělosti táhnou z českých řek do moře kvůli rozmnožování, je to cesta smrti. Informuje o tom na základě výsledků výzkumů Výzkumného ústavu vodohospodářského v Praze deník Právo.
Více na :
http://www.nase-voda.cz/ceske-vodni-elektrarny-jsou​-pohrebistem-uhoru/

 

Rybatorstr - ®, 16.4.2013

Diskuse k bleskovce

N MANĎÁK - ® Ne 21.4.2013 20:12:00
všechny elektrárny stojej za ha.no v Berouně udělali jednu v Hýskově druhou a v Nižboru v lonskym roce třetí. a to na úseku 10ti km. ryby tam skoro nejsou a po úhořích se slehla zem.
N Locarp - ® Ne 21.4.2013 20:06:35
Pvl >> Máš pravdu, v dřívější době - před čtvrt stoletím jich bylo dost. Bohužel s nárustem rybářů, sumců a nemocí jich mnoho ubylo. A to nebudu uvádět další druhy ryb. Zarybňovací plány ČRS znáš, tak je Ti jasné co se vysazuje a co ne. I když jsem srdcem kaprař, tak si rád chytnu na plavačku nebo feeder i jiné druhy ryb.
N Pvl - ® Ne 21.4.2013 19:34:47
Locarp >> Jsem rád, že nedošlo na "válku." V dřívější době tato sit . byla také --s tím rozdílem ,že se úhořů chytalo tak nějak relativně dost . Narozdíl od dnešní doby . To pomíjím ještě nemoc .
N Locarp - ® Ne 21.4.2013 19:28:53
Pvl >> V názoru na elektrárny jsme na tom stejně a nejedná se pouze o úhoře. Bohužel v současné době neznám přesné podrobnosti kde úhoři skončili. Za půl roku co jsou monitorováni mohli dopadnout úplně jinak než v turbíně. Například někde na talíři, v břiše nějakého sumce, nebo umřeli na nemoc.
N Pvl - ® Ne 21.4.2013 15:03:38
Locarp >> Je jedno koho myslím ..ale to co se psalo... se ví už drahně let ! Máš jiný názor ? Co se týká situace , co se to děje ? EDIT Nějakýho Musila neznám a názor nezměním . EDIT o tomto problému se ví snad už od dob co jsem u rybářů !!
N Locarp - ® Ne 21.4.2013 12:01:53
Pvl >> Nevím přesně koho myslíš tím troubou ale jestli Jirku Musila, který je vedoucím programu na migraci úhořů, tak se s tímto člověkem nejdříve seznam a pak někoho urážej.
N Ladineeek - ® Pá 19.4.2013 6:21:45
nofish >> Bohužel máš pravdu. U nás prakticky nikdo nekontroluje nakládání s vodami co se týká MVE a když už, tak se o kontrole ví dopředu a všichni jsou připraveni. Takže se jede povětšinu roku na krev.......určitá snaha ochranářů je ta, že už další elektrárnu nechtějí pustit, ale jak znám, na jakejch hliněnejch nohách stojej jejich neodborný argumenty, tak je první šikovnější investor zboří.
N Pvl - ® Čt 18.4.2013 19:15:40
Je zajímavé ,že nějaký trouba vyleze s "novinkou" která už je známa X let . Vyleze ... a u toho to taky zkončí . Ostatně jako ve většině případech . A je celkem jedno čeho se týkají .
N nofish - ® Čt 18.4.2013 19:12:32
Ladineeek >> Ahoj. Jen si dovolím dodat. Jsi jeden z mála, co si uvědomuje tenhle problém :-) On totiž ČEZ se dá ukecat na hromadu věcí, věřím tomu, že by se snažil něco pro úuhoře udělat, kdyby přišel správný podnět.
Ale problém je, že daleko větší paseku s úhoři a s vodou nadělají ti "soukromníčci" co jsou pro vidinu pěti korun navíc (za dodanou elektřinu) totálně změnit charakter řeky při malém průtoku a úhoři je netrápí. Když už mají před turbínou nějaký "lapač ryb" tak je taky přece nebudou nosit pod turbínu, když už je chytli...
Věřím tomu, že právě tihle "malovýrobci" nadělají největší paseku a stát/kontrolní orgány, si na nic "nevezmou nic", když se stane průser...
N Ravachol - ® Čt 18.4.2013 19:04:40
Ladineeek >> to mas dozajista pravdu, tusim vsak ze tyto soukrme objekty nevlastni elektrarny zahrazujici celou šíři vodního toku prehradou. Až tento stav je pro uhore migrujiciho zpet ku trdlisti v sargasovem mori fatalni

[ Vstoupit do diskuse - 40 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce!! Zimní rybářské boty CORMORAN

Za 900
Nyní za TOP CENU!!!! Zimní vysoké boty astro-thermo do -20 C.

akce, rybareniAkce !! Sleva Daiwa Až 51%

Sleva na navijáky a pruty DAIWA až 51%

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
lovtour.cz lovtour.cz

Rybářské expedice za tajmenem a ostatními druhy ryb Sibiře. Objevování nových destinací a návštěvy osvědčených míst.