Zákaz sportovního rybolovu v dohledu?
Kategorie: Všeobecnéhttp://pucik.blog.idnes.cz/c/197401/Zakazme-sportovni-rybolov-opicky-take-netyrame.html
Diskuse k bleskovce
nofish - Profil | Čt 30.6.2011 0:00:42
Největší legrace byla, když mi kolega rybář (zaměstnáním i vzděláním) řekl, že začne chodit na ryby. Udělal si papíry (předtím nechytal, k rybám ho přivedl otec- rybář) a když už se v organizaci nechal zapsat tak jim nabídnul výpomoc. Jakmile zjistili kdo je a co dělá tak po něm chtějí jen brigády a hotovo. To o něčem svědčí (upozorňuju že jde o malou MO a je tam jediný člen který má rybářské vzdělání a dělá to denně).
Mrknato - Profil | St 29.6.2011 23:53:50
nofish - Profil | St 29.6.2011 23:45:12
Mrknato - Profil | St 29.6.2011 23:40:56
nofish - Profil | St 29.6.2011 22:40:59
Mrknato - Profil | St 29.6.2011 22:29:16
Nevím, proč tu stále zaznívají odkazy na MO, VČS, které by s hospodařením na územních revírech neměly mít nic společného.
nofish - Profil | St 29.6.2011 22:13:07
Tam to předtím, já tě nechtěl poučovat, jen informovat o tom jaký je stav s tím co jde momentálně za hranice. Vem si že svaz nikde snad nedostane ani plotice, protože za ty dávají francouzi kolem 60/kg (cca od 8-10cm nahoru). Jejich svaz na to dá peníze na vysazení a asi taky stát dotace. No zkus jako člen nějakého vedení říct členům, že jsi to za ty prachy koupil, se zblázní, kolik by za to bylo kaprů......
Mrknato - Profil | St 29.6.2011 22:05:55
nofish - Profil | St 29.6.2011 21:23:02
Na západ jde kapr cca od 90dkg(v průměru kilová ryba). Zahraniční odběratelé berou i ty tvoje 0,7kg a to na "dokrm" třeba rakušáci, francouzi zas na vysazení. Tam taky končí desítky až stovky tun bílé ryby. Nevím jak jsi přišel na to co je tržní ryba, ale ty váhy jsou někde jinde, štika kolem kila, candát taky, kapr taktéž, jsou běžné tržní velikosti na export. Nemluvě o tom že odběratelé mají samozřejmě zájem i o násady dravců (dvouleté a ryhlené ryby). Nejsou to titiž jen zpracovatelé, ale i překupníci dodávající tamním "svazům a MO". Opravdu nevím kdo ti dal informace o váhách "tržních" ryb, ale zkus si objet rybářské firmy a naložit pár kamionů, uvidíš že nekecám.
Vysazují se v milionech. NO erko v milionech to by bylo milionů za ryby. POkud to vysazuje člověk nedbale, neznale tak to pak snadno přijde v niveč. Chov kapra levný? Ano na krmení. Ale když je z násady o průměrné hmotnosti kilo, na podzim ryba 1,8 kg (zase průměr) tak je to tragédie, protože ty ryby by měly mít 2,5kg- ono to tak levné není, u svazu to projde, soukromník by zkrachoval. Jen pak "čumíš" jak se frajeři ještě poplácávají po ramenou, snad proto, že ty ryby nezhubly.
To že se všude ztrácí peníze a "ruka ruku myje" je v tomhle státě bohužel již na denním pořádku......
Mrknato - Profil | St 29.6.2011 21:09:19
U nás se také vysazují rychlené štiky a nulky v milionech, ale je to úplně stejné, jako je spláchnout do mísy WC. Smlouva se svazem, no nevím, kdo jí má, myslím dlouhodobou, možná ÚS, na pár ryb, ale to naše revíry nevytrhne. MO bude chovat kapra, protože jeho "pěstování" je snadné, relativně levné a pak tedy z jeho "pěstování" něco zbyde a o to jde především. Kde potom vzít peníze, na ryby, které jsou dražší a MO je neodchová?
To, co píšu, nemá nic společné s "trháním svazu", ale trháním struktur, které to podporují a chtějí to. To jsou podle mě MO a ÚS to vyhovuje, protože neúspěch mají na koho svést. Právě tento systém evokuje snahy o "trhání svazu".
Stav vody v okolí
| Praha - Nusle (Botič) | 21.5 °C | 49 cm | 0.20 m³/s |
| Praha - Výtoň (Vltava) | 84 cm | ||
| Praha - Na Františku (Vltava) | 247 cm |
Kde to žije - všechna témata
20:25Staré Česke rybářské vybavení 394
20:11Rybáři vs ochránci přirody 65
20:08Rybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:26ATTs hlásiče a ATTx příposlech 543
19:06Daiwa Whisker SS 2600 173
16:31Kurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53Zkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44Úprava chodu woblerů. 11
12:08Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45Polsko, okolí Dunajce 6
8:22Labe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










