MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Neskutečný nepořádek v místní organizaci ČRS Praha 1!!!

Kategorie: Všeobecné

Dnes jsem zažil hodně nepříjemný zážitek. Tak, jako každý rok, byl jsem i dnes odevzdat úlovkový list, zaplatit členské příspěvky a koupit si novou povolenku k rybolovu v mé „mateřské“ místní organizaci ČRS (Český rybářský svaz), na Praze 1, v Revoluční ulici č. 5.

Tak, jako každý rok tam na mě čekala fronta až daleko před vstupní dveře. Což o to, na to jsem si vlastně už za ty roky zvykl. Na co si ale zvyknout nehodlám, je ten neskutečný (s odpuštěním) bordel, jaký u této místní organizace panuje.

A jsem zase u „tradic“.

Tradičně totiž, jako každý rok, sedí u registru starší pán, který má v „kartách“ tak neskutečný nepořádek, až se to zdá být nemožné. Tradičně nenašel mou kartu, hledal ji několikrát ve svazku karet, začínajících na písmeno „K“. Když začal hledat asi po čtvrt hodině hledání už po třetí, nabídl jsem mu svou pomoc, protože pán má, snad díky věku, evidentně problémy cokoliv najít a snad i přečíst. Chtěl jsem, aby mi podal polovinu těch karet, že mu s hledáním pomůžu.

„Co votravujete porád?! Já si to najdu sakra…“

„Když vám pomůžu, tak tu mojí kartu najdeme dřív…“

„Sem vám řek, abyste nevotravoval!“

„O co vám jde? Já vám přeci ty karty neseberu. Vždyť je venku dalších „X“ chlapů, proč teda nechcete, abych vám s tím pomohl? Vždyť zdržujte nejenom mě, ale i ty další, co stojí v zimě přede dveřma! Hledáte mě každej rok, už mě to nebaví čekat tady přes hodinu venku a pak se dívat na to, jak tady v tom vašem „systému“ nemůžete najít jednu pitomou kartu. A to se opakuje každej rok tohleto!“

„No a co má bejt, já nikam, nespěchám!“

„Děláte si z nás srandu? Já tedy spěchám a vsadím se, že někdo z těch kluků venku by taky už chtěl bejt někde jinde! Můžete mně říct, jak se jmenujete?“

„A co je vám jako do toho, jak se jmenuju?!“

„Do toho mi tedy je a hodně! Jste funkcionářem svazu, jehož jsem já právoplatným členem. Jste placený i z mých peněz a já mám určitě právo vaše jméno znát. Máte tady v té evidenci neskutečný bordel a já si na vás chci stěžovat. Tak buďte tak laskav a představte se mi jménem!“

Ne, nedostal jsem z něho, jak se jmenuje. Odmítli mi to sdělit i další dva pánové – funkcionáři rybářského svazu, kteří v té době, tedy 28.12.09, po 15 – té hodině odpoledne, byli v prostorách místní organizace přítomní a kteří se podíleli na vydávání povolenek k rybolovu. Jeden z nich mi jen „důvěrně“ sdělil, že pán je „sekretářem“ místní organizace ČRS – Praha 1.

Tak si tak říkám, že je mi jasné, že pokud v ČRS jsou tací lidé, tak opravdu není šance na to, aby se cokoliv změnilo k lepšímu. A že těch problémů ČRS má hodně…

Námitky typu –„… tak si to pojď zkusit dělat sám…“ – neberu. Za mě také nikdo mojí práci nedělá, tak nevím, proč bych měl něco zkoušet za někoho dělat já. Já jsem snahu pomoci projevil a dozvěděl jsem se, že „otravuju“. Klidně bych si připlatil i 100 Kč k povolence navíc, jen když budu vědět, že až si příště přijdu pro povolenku, že za stolkem nebude sedět „dinosaurus“, který bude škodit místo toho, aby byl k užitku.

Tento článek píšu tak trochu rozladěný a je to asi znát i na jeho stylizaci. Myslím ale, že po té hodině a půl, kterou jsem na místní organizaci ČRS pro Prahu 1, ztratil zbytečně, na to mám nárok…

V.Kroupa

 

Bucharovic - ®, 28.12.2009

Diskuse k bleskovce

N Bucharovic - ® Pá 8.1.2010 15:48:42
Andrew >> To já vím o tom stěhování, chodil jsem do Benediktské taky. Jsem u nich od roku 1991. Neříkej mi ale, že se pánové dodnes nevzpamatovali z toho, že si museli sklapnout dvě skříńky s kartama a jít o ulici za roh...;-) Jsem na 18.1. domluvený na schůzce s jednatelem MO P - 1 a budu s ním o celé situaci mluvit. Tak jsem zvědavý.
N rybomil - ® Pá 8.1.2010 15:16:22
hraji , Turňa :-)))

Stál jsem vždycky ve frontě jak vocas 2-3 hod. pak řekli že už nás neudělaji a šli jsme domů a další týden fronta znova. Pak se na schůzi odhlasovalo, že místo brigád ne 500, ale 1000, tak jsem požádal o přestup. Nestojím nikde, pro papíry dojdu k výdejci domů, nebo do práce když má noční, pokecáme, prostě vše v pohodě. Když marodím, tak mi to pošle. Je to o lidech.
N hraji - ® Pá 8.1.2010 14:04:15
Turňa >> no to sem nechtěl psát, protože ta moje je chabrus na kolena a tak moc nechce
N Turňa - ® Pá 8.1.2010 14:00:54
hraji >> To nemáš pravdu, předseda má k tomu sekretářku, která před ním klekává!
N hraji - ® Pá 8.1.2010 13:58:37
TIRO >> no normální řadový funkcionář má cca 20 000 hrubého, ti lepší, jako jednatel, hospodář a předseda s místopředsedou si přijdou i na 30 000 měsíčně plus náhrady za auto a telefon.
N Andrew - ® Pá 8.1.2010 13:52:38
Bucharovic >> Členem MO Praha 1 jsem od roku 1994 a od té doby se opravdu mnoho nezměnilo. Na ty tři pány "dinosaury" si ale nestěžuju, i když už mám za sebou stejné zkušenosti s arogancí, nervozitou při hledání karty apod. Chce to zkrátka (někdy více) shovívavosti. Jen pro informaci dodám, že MO Praha 1 dostala předloni vyhazov z letitých prostor v Benediktské ulici, což je sice za rohem, ale zcela chápu jejich frustraci ze stěhování...
N retrívr - ® Pá 8.1.2010 12:30:59
Osobní styk s funkcionáři nepotřebuji, vyřídí mi vše poštou k velké spokojenosti /Praha 5 - Radlice/, nejsem z Prahy.Nic jednoduššího nevidím.Jedna obálka pro 5 lidí a do týdne máme vše.
N TIRO - ® Pá 8.1.2010 12:25:29
Přátelé rybáři, ví někdo, kolik berou tihle funcionář v organizaci ročně odměnu za svou celoroční práci a jak se za tuto práci tyto odměny určují? Pátral jsem po tom, ale všude samé tajnosti. Prý to dělají, protože to nikdo mladý dělat nechce. Pokud do konce dubna vydají povolenky, za co poto berou peníze?
N Jarda Š. - ® Čt 7.1.2010 22:05:32
U nás povolenky vydává mladší šiikovný kluk v restauraci, takže případné čekání můžete využít k občerstvení, tedy vpoho. Povolenky s vyplněným sumářem se hází do kaslíku na klubovně nebo posílají poštou.
N cejar - ® Čt 7.1.2010 21:35:05
Pánové,proč ty emoce?
U nás na hradišťsku odevzdáváme staré doklady anonymně do kastlíku na zamčené klubovně a že by už k začátku nového kalendář.roku někdo dostal novou povolenku,to je sen z kategorie sci-fi. Termíny výdeje povolenek-koncem února,každoroční handrkování o odpracované(nebo zaplacené)brigády(nebetyčný bordel v evidenci),to byl v Hradišti, řekl bych takový každoroční folklór...
Ruply mě nervy a tak dnes jsem v jedné malé vesnické organizaci,kde sice povolenku taky dostanu až v únoru(ale stejně mám revma,tak co v zimě u vody),při výdeji povolenek se sice využívá kartičkový evidenční systém,ale odsýpá to,pro zpříjemnění čekání je na stole lavór oškvarků a vynikající chleba,někdo přinese nějakou buchtu,dáme si po "bani" a sezóna je v pohodě zahájená.
Přátelé,taky tu nemáme všecko ideální,ale když se vykašlem na emoce,je to všecko pohoda.
J.Čech

[ Vstoupit do diskuse - 150 reakcí ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAKCE | Fox Supa Brolly 50 MK2 + Přehoz Zdarma

Za 6.750
Oblíbený přístřešek Supa Brolly 50" MK2 v akčním setu s přehozem Zdarma. Ušetříte 47 %!

akce, rybareniSALMO -zimní čepice

Za 330
Zelená, dvouvrstvá ,velmi teplá čepice s kšiltem. Původní cena 430,- Kč

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
CARPPRODUCT.CZ CARPPRODUCT.CZ

Váš specialista nejen na lov kaprů. Zavedený E-shop s dlouholetými zkušenostmi a kamennou prodejnou, na trhu jsme přes 20 let....