Neskutečný nepořádek v místní organizaci ČRS Praha 1!!!
Kategorie: VšeobecnéDnes jsem zažil hodně nepříjemný zážitek. Tak, jako každý rok, byl jsem i dnes odevzdat úlovkový list, zaplatit členské příspěvky a koupit si novou povolenku k rybolovu v mé „mateřské“ místní organizaci ČRS (Český rybářský svaz), na Praze 1, v Revoluční ulici č. 5.
Tak, jako každý rok tam na mě čekala fronta až daleko před vstupní dveře. Což o to, na to jsem si vlastně už za ty roky zvykl. Na co si ale zvyknout nehodlám, je ten neskutečný (s odpuštěním) bordel, jaký u této místní organizace panuje.
A jsem zase u „tradic“.
Tradičně totiž, jako každý rok, sedí u registru starší pán, který má v „kartách“ tak neskutečný nepořádek, až se to zdá být nemožné. Tradičně nenašel mou kartu, hledal ji několikrát ve svazku karet, začínajících na písmeno „K“. Když začal hledat asi po čtvrt hodině hledání už po třetí, nabídl jsem mu svou pomoc, protože pán má, snad díky věku, evidentně problémy cokoliv najít a snad i přečíst. Chtěl jsem, aby mi podal polovinu těch karet, že mu s hledáním pomůžu.
„Co votravujete porád?! Já si to najdu sakra…“
„Když vám pomůžu, tak tu mojí kartu najdeme dřív…“
„Sem vám řek, abyste nevotravoval!“
„O co vám jde? Já vám přeci ty karty neseberu. Vždyť je venku dalších „X“ chlapů, proč teda nechcete, abych vám s tím pomohl? Vždyť zdržujte nejenom mě, ale i ty další, co stojí v zimě přede dveřma! Hledáte mě každej rok, už mě to nebaví čekat tady přes hodinu venku a pak se dívat na to, jak tady v tom vašem „systému“ nemůžete najít jednu pitomou kartu. A to se opakuje každej rok tohleto!“
„No a co má bejt, já nikam, nespěchám!“
„Děláte si z nás srandu? Já tedy spěchám a vsadím se, že někdo z těch kluků venku by taky už chtěl bejt někde jinde! Můžete mně říct, jak se jmenujete?“
„A co je vám jako do toho, jak se jmenuju?!“
„Do toho mi tedy je a hodně! Jste funkcionářem svazu, jehož jsem já právoplatným členem. Jste placený i z mých peněz a já mám určitě právo vaše jméno znát. Máte tady v té evidenci neskutečný bordel a já si na vás chci stěžovat. Tak buďte tak laskav a představte se mi jménem!“
Ne, nedostal jsem z něho, jak se jmenuje. Odmítli mi to sdělit i další dva pánové – funkcionáři rybářského svazu, kteří v té době, tedy 28.12.09, po 15 – té hodině odpoledne, byli v prostorách místní organizace přítomní a kteří se podíleli na vydávání povolenek k rybolovu. Jeden z nich mi jen „důvěrně“ sdělil, že pán je „sekretářem“ místní organizace ČRS – Praha 1.
Tak si tak říkám, že je mi jasné, že pokud v ČRS jsou tací lidé, tak opravdu není šance na to, aby se cokoliv změnilo k lepšímu. A že těch problémů ČRS má hodně…
Námitky typu –„… tak si to pojď zkusit dělat sám…“ – neberu. Za mě také nikdo mojí práci nedělá, tak nevím, proč bych měl něco zkoušet za někoho dělat já. Já jsem snahu pomoci projevil a dozvěděl jsem se, že „otravuju“. Klidně bych si připlatil i 100 Kč k povolence navíc, jen když budu vědět, že až si příště přijdu pro povolenku, že za stolkem nebude sedět „dinosaurus“, který bude škodit místo toho, aby byl k užitku.
Tento článek píšu tak trochu rozladěný a je to asi znát i na jeho stylizaci. Myslím ale, že po té hodině a půl, kterou jsem na místní organizaci ČRS pro Prahu 1, ztratil zbytečně, na to mám nárok…
V.Kroupa
Diskuse k bleskovce
NBucharovic - Profil | Pá 8.1.2010 15:48:42
Nrybomil - Profil | Pá 8.1.2010 15:16:22
Stál jsem vždycky ve frontě jak vocas 2-3 hod. pak řekli že už nás neudělaji a šli jsme domů a další týden fronta znova. Pak se na schůzi odhlasovalo, že místo brigád ne 500, ale 1000, tak jsem požádal o přestup. Nestojím nikde, pro papíry dojdu k výdejci domů, nebo do práce když má noční, pokecáme, prostě vše v pohodě. Když marodím, tak mi to pošle. Je to o lidech.
Nhraji - Profil | Pá 8.1.2010 14:04:15
NTurňa - Profil | Pá 8.1.2010 14:00:54
Nhraji - Profil | Pá 8.1.2010 13:58:37
NAndrew - Profil | Pá 8.1.2010 13:52:38
Nretrívr - Profil | Pá 8.1.2010 12:30:59
NTIRO - Profil | Pá 8.1.2010 12:25:29
NJarda Š. - Profil | Čt 7.1.2010 22:05:32
Ncejar - Profil | Čt 7.1.2010 21:35:05
U nás na hradišťsku odevzdáváme staré doklady anonymně do kastlíku na zamčené klubovně a že by už k začátku nového kalendář.roku někdo dostal novou povolenku,to je sen z kategorie sci-fi. Termíny výdeje povolenek-koncem února,každoroční handrkování o odpracované(nebo zaplacené)brigády(nebetyčný bordel v evidenci),to byl v Hradišti, řekl bych takový každoroční folklór...
Ruply mě nervy a tak dnes jsem v jedné malé vesnické organizaci,kde sice povolenku taky dostanu až v únoru(ale stejně mám revma,tak co v zimě u vody),při výdeji povolenek se sice využívá kartičkový evidenční systém,ale odsýpá to,pro zpříjemnění čekání je na stole lavór oškvarků a vynikající chleba,někdo přinese nějakou buchtu,dáme si po "bani" a sezóna je v pohodě zahájená.
Přátelé,taky tu nemáme všecko ideální,ale když se vykašlem na emoce,je to všecko pohoda.
J.Čech
Nkiwi - Profil | St 6.1.2010 18:29:01
Kde to žije - všechna témata
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoNRybáři a vinařství 930
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoN🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoNLov pod jezem v letních vedrech? 43
SoNRybářský kniho - koutek 145
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17











