Dotazy začátečníků

Hlavní diskuse pro dotazy začínajících rybářů.
Nové zápisy do této diskuse jsou před zveřejněním ověřovány redakcí MRK.cz
Moderuje: Jarda Š. Profil

Bláža - Profil | St 9.1.2013 19:52:55

daviid >> Já mám pro změnu Spro roaylty 3,5l /390 ve dvoudílu. Už několik let a bez problémů. Vůbec bych se této značky nebál.

    Denis.0 - Profil | St 9.1.2013 19:51:17

    Dobrý den chtěl bych se zeptat kolika gramové zátěže můžu dát na 3lb pruty. Předem děkuji.

      zdeko - Profil | St 9.1.2013 16:12:43

      daviid >> Ahoj od SPROčka mam zkušenosti s teleskopama Dyno Force a v žádným případě si nemůžu stěžovat. Jak píše kolega níže, s touhle značkou chybu určitě neuděláš.

        TWIN 69 - Profil | St 9.1.2013 12:36:51

        daviid >> Ahoj,používám na menší vody pruty SPRO Precision Hot Spin 40-80 gramů.Jelikož se pod stromy nevlezu s děličkou 3,6m,tak jsem zvolil tuhle alternativu.
        A po dvou sezonách velká spokojenost.Ještě uvažuji,že si je pořídím v gramáži 20-60 gramů.
        Všeobecně bych se prutů SPRO nijak nebál.Je to kvalita za rozumnou cenu.

          Merza - Profil | St 9.1.2013 7:43:40

          Kristynka >> Na kolínka bych si dal pozor, není to ani tak dlouho co jsem na ně chytal a byla to top nástraha. Už je to sice nějaký pátek ale myslím si, že, když si je i naučíš tak si zachytáš, levné a jednoduché. Ať se ti daří

            bobs - Profil | Út 8.1.2013 22:13:01

            přívlač-men >> no na soukromce by to melo byt v jadru jedno smes je lepsi hrubsi s vetsim podilem ptacich zobu ale jestli to budes mit pouze jako doplnkovej sport k privlaci tak bych zasel do obchodu koupil expresky od Mikbaits slapou v chladne vode dobre k tomu nejake pelety(loni se me osvedcili z jara ) a vyrazil na tebou zvoleny revir

              daviid - Profil | Út 8.1.2013 22:05:51

              dobrý večer chlapi.mám prosbu,nemáte někdo zkušenosti s pruty SPRO?Teprve se vším začínám a rád bych se věnoval především kaprařině,tak nějak víkendově.Díky Vám moc předem david

                přívlač-men - Profil | Út 8.1.2013 14:45:35

                ahojj, chtěl bych se zeptat jsem z krušnejch hor. příští chtěl bych se vydat na soukromej rybník na kapra, nemám stím moc zkušeností s boilies nebo pelety. chytám je n na přívlač. Slyšel jsem že do chladné vody je lepší sladká směs. Mohl by mi někdo poradit. Díky.

                  Milan 66 - Profil | Po 7.1.2013 19:05:10

                  Hugo23 >> kup si huprovku. Bez snury na sumy nechod. A vem sebou nekoho zkuseneho at ti poradi.

                    iPetulak - Profil | Po 7.1.2013 16:54:04

                    patex >> Na potoky bych šel s gramáží taky níže. Osobně na pstruhy používám tento prut http://www.rybashop24.com/Podle-vyrobce/Cormoran/Co​rmoran-ULS-Ultra-Light-Spin-2-10m-2-12g.html což je gramáž 2-12g.

                      Bambus... T.maniak - Profil | Po 7.1.2013 16:48:48

                      patex >> shimano jsou zvejkacky skoro všechny , tak ze ta parabola je více méně jista

                        Jarda Š. - Profil | Po 7.1.2013 16:13:02

                        patex >> Na potoky bych se klonil k nižší gramáži (L nebo i UL).

                          patex - Profil | Po 7.1.2013 11:19:50

                          zdravim..tento rok by som chcel u nas na potkoch zacat so pstruhmi.Na bezne vlacenie mam team dragon v gramazi 10-42g 3.05m na tie potoky som si vybral shimano force master AX spinning 210ML 7-21g http://www.rybyrybkyrybicky.sk/rybyrybkyrybicky/esh​op/34-1-pruty/0/5/3222-privlacovy-prut-Shimano-Forc​emaster-AX-Spin-210ML len nikde som nenasiel ci ma parabolicku akciu alebo nie ...nema snim niekto skusenost.. vdaka

                            Rytíř - Profil | So 5.1.2013 20:58:42

                            Smoldy >> příklad blanku.
                            http://www.ctsfishing.com/colors.php

                              hraji - Profil | So 5.1.2013 19:47:36

                              Smoldy >> blank je ta grafitová trubička, ze které po vyvázání oček a osazení držáku navijáku a rukojeti je prut.

                                chesper - Profil | So 5.1.2013 19:43:28

                                molca >> vyzkoušej fluocarbon

                                  Paulus - Profil | So 5.1.2013 19:31:19

                                  Smoldy >> Blank je tělo prutu, síla resp. tloušťka je tloušťka jeho materiálu v řezu.

                                    Smoldy - Profil | So 5.1.2013 19:28:36

                                    Můžete mi prosím vysvětlit nebo nějak ve stručnosti říct co to je blank respektive tloušťka blanku?

                                      molca - Profil | So 5.1.2013 19:10:55

                                      ahoj panove potrebuju poradit jakou pletenku do ciste vody napriklad sterko piskoviste mam pocit ze v techto vodach nemam tolik zaberu jak na rece tak na klasickem reviru. Pletenku pouzivam jetfish EXPERT 25 lb na obrazku druha z prava. diky za vase poznatky

                                        Hlubočepy - Profil | So 5.1.2013 18:55:10

                                        Hugo23 >> Ideální bývá místní ryba z revíru kde chceš chytat.Ovšem kupovanou taky nic nepokazíš.

                                          Červené karty: Mrknato, Poušťák